Вирок від 17.12.2024 по справі 694/2904/24

Справа № 694/2904/24 Провадження №1-кп/694/169/24

Вирок

ІМЕНЕМУКРАІНИ

17.12.2024 року м.Звенигородка

Звенигородський районний суд Черкаської області в складі:

головуючої - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у підготовчому судовому засiданнi кримінальне провадження

№ 42024252220000012 за обвинуваченням

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Моринці, Звенигородського району, Черкаської області, українця, громадянина України, одруженого, працюючого на посаді головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області, на момент вчинення правопорушення - виконував обов'язки вказаного відділу, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, потерпілим від аварії на ЧАЕС, пенсіонером, інвалідом та учасником бойових дій не являється,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України,

з участю у підготовчому судовому засіданні:

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_5

встановив:

Відповідно до розпорядження міського голови Звенигородської міської ради від 31.03.2021 №124-ОС ОСОБА_4 з 01.04.2021 призначений на посаду головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства, транспорту, інфраструктури виконавчого комітету Звенигородської міської ради.

Відповідно до розпорядження міського голови Звенигородської міської ради від 25.07.2024 №197/к/тм на ОСОБА_4 покладено обов'язки виконувача обов'язків начальника відділу житлово-комунального господарства, транспорту, інфраструктури виконавчого комітету Звенигородської міської ради з 01.08.2024 по 25.08.2024, на період відпустки начальника вказаного відділу ОСОБА_6 .

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , діючи всупереч положень чинного законодавства, умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в період часу з червня 2024 року по 06 серпня 2024 року під час особистих зустрічей із ОСОБА_7 (особи, залученої до конфіденційного співробітництва), висловив незаконну пропозицію, а саме: маючи умисел на одержання від останнього неправомірної вигоди для себе за здійснення впливу на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 та позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при вказаному РТЦК та СП, які відповідно до Примітки до ст. 369-2 КК України та ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, з метою вирішення питання щодо оновлення даних, проходження військово-лікарської комісії, отримання довідки військово-лікарської комісії, в тому числі її складання та видачі військово-облікового документу на ім'я ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , вчинив одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функції держави, за наступних обставин.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом призову громадян України на військову службу та прийняття громадян України на військову службу за контрактом.

24.02.2022 Російська Федерація здійснила відкриту агресію проти України, у зв'язку з чим, з моменту видання Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №2102-IX від 24.02.2022 на території України з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 почав діяти воєнний стан, який неодноразово продовжувався відповідними Указами Президента України та який триває по теперішній час.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України. Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Відповідно до вимог абз. 1, 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Згідно ч. 2 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом.

Відповідно до п.п. 1.1, 1.2. глави 1 розділу I «Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністра оборони України № 402 від 14.08.2008 (надалі - Положення), військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних. Військово-лікарська експертиза - це медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей, військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом.

Пункт 2.1 глави 2 розділу I Положення передбачає, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Відповідно до п.п. 2.6.3 пункту 2.6 глави 2 розділу I Положення, до складу ВЛК, що створюється у військовому комісаріаті, територіальному центрі комплектування, лікарі і секретар комісії залучаються з місцевих лікувально-профілактичних закладів рішенням голови районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради) за погодженням із головою відповідної штатної ВЛК регіону.

Відповідно до пункту 1.1. Розділу ІІ, Положення, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Відповідно до пункту 3.8. глави 3 розділу ІІ Положення, постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Відповідно до додатку 14 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402, на військовозобов'язаних що проходять медичний огляд складається картка обстеження та медичного огляду військово-лікарської комісії.

Пунктами 3.1, 3.3 глави 3 розділу II Положення визначено, що медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів, при цьому, військовозобов'язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов'язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.

Згідно з п. 23.5 глави 23 розділу II Положення після закінчення огляду кожний лікар записує в картку обстеження та медичного огляду діагноз та висновок щодо ступеня придатності до військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою. За результатами медичного обстеження ВЛК приймає остаточне рішення щодо ступеня придатності кандидата за станом здоров'я до військової служби.

Підпунктом «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що службові особи інших державних органів є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

До того ж, підпунктом «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є, в тому числі, голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління зі спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Статтею 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» встановлено, що виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Відповідно до розпорядження Звенигородськокої районної державної адміністрації від 15.01.2024 № 9 утворено лікарські комісії та затверджено їх посадовий склад для проведення медичних оглядів громадян України, що перебувають на військовому обліку у Звенигородському районі (додаток 6), дільниці № 5 (м. Звенигородка, проспект Шевченка, 63), а головою позаштатної постійно-діючої військово-лікарської та лікарсько-льотної комісії Звенигородської міської ради на 2024 рік призначено ОСОБА_9 .

Враховуючи вищевикладене, голова позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії Звенигородської міської ради ОСОБА_9 , а також члени вказаної ВЛК тимчасово наділені функціями представників влади за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, тобто останні також є службовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_4 несе персональну відповідальність за перевищення своїх повноважень; порушення обмежень, пов'язаних з проходженням служби у органах місцевого самоврядування; загальних правил поведінки тощо. Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України.

Згідно з положеннями статей 3, 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктам, на яких поширюється дія цього Закону забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зі змінами, внесеними Законом України від 11.04.2024 № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Так, ОСОБА_7 31 травня 2024 року отримав повістку про необхідність прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Надалі, в травні 2024 року ОСОБА_7 , усвідомлюючи необхідність стати на військовий облік, оновити військово-облікові дані та отримати військово-облікові документи, звернувся за консультацією щодо порядку постановки на військовий облік, оновлення даних та отримання військово-облікових документів до свого знайомого ОСОБА_4 .

При особистих зустрічах у м. Звенигородка Черкаської області

ОСОБА_7 з ОСОБА_4 в період з червня по липень 2024 року

ОСОБА_7 обговорював питання з приводу законних підстав постановки на військовий облік, оновлення військово-облікових даних та отримання військово-облікових документів військовозобов'язаного, в тому числі щодо свого товариша - ОСОБА_8 .

03 червня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи поблизу Звенигородської міської ради Черкаської області, за адресою: м. Звенигородка Черкаської області проспект Шевченка, 63, який попередньо був обізнаний про бажання ОСОБА_7 та його товариша ОСОБА_8 здійснити оновлення даних та пройти військово-лікарську комісію, в тому числі отримати довідку військово-лікарської комісії, військово-облікові документи, переслідуючи корисливий умисел незаконного одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 та позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при вказаному РТЦК та СП, повідомив ОСОБА_7 , що він підготовить необхідні документи, та позитивно вирішить питання щодо оновлення даних, проходження військово-лікарської комісії, отримання довідки військово-лікарської комісії, в тому числі її складання та видачі військово-облікового документу на ім'я ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , за суму грошових коштів, яку необхідно сплатити, тобто в якості неправомірної вигоди.

Так, ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно з корисливих мотивів, 16.07.2024 під час особистої зустрічі з ОСОБА_7 , перебуваючи в м. Звенигородка Черкаської області, повідомив останньому, що у якості неправомірної вигоди йому необхідно надати грошові кошти в сумі 700 доларів США, за «вирішення» обумовленого раніше між ними питання, за здійснення впливу на представників ІНФОРМАЦІЯ_2 та позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при вказаному РТЦК та СП за проходження військово-лікарської комісії без безпосередньої участі ОСОБА_10 та ОСОБА_8 та видачу військово-облікового документу.

Так, 16.07.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи поблизу Звенигородської міської ради Черкаської області, що знаходиться за адресою: проспект Шевченка, 63, м. Звенигородка, Черкаська області, під час особистої зустрічі з ОСОБА_7 , повідомив та запевнив останнього, що за надання йому неправомірної вигоди у розмірі 700 доларів США, посприяє і допоможе «позитивно» вирішити вказане питання.

На пропозицію ОСОБА_4 щодо надання необхідної суми грошових коштів, ОСОБА_7 погодився, оскільки з приводу незаконних дій останній звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою про вчинення кримінального правопорушення та діяв під контролем правоохоронних органів.

31.07.2024, близько 16 год. 24 хв., ОСОБА_4 надіслав повідомлення на месенджер «Viber» ОСОБА_7 з фотознімками виготовлених військово-облікових документів на ім'я ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , що вказувало, на реалізацію протиправного умислу фігурантом. В подальшому, ОСОБА_4 ретельно маскуючи протиправну діяльність, зазначив про необхідність передачі йому в найкоротший термін, суми неправомірної вигоди 700 доларів США, і в подальшому ОСОБА_4 , діючи під контролем правоохоронних органів, погодився та останні домовились про зустріч 06.08.2024 поблизу Звенигородської міської ради Черкаської області за адресою: Черкаська обл., м. Звенигородка, проспект Шевченка, 63.

У подальшому, 06.08.2024, близько 10 год. 35 хв., ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, діючи умисно, з корисливих мотивів, маючи умисел на одержання неправомірної вигоди в сумі 700 доларів США за здійснення ним впливу на прийняття рішення невстановленою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 та голови позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при вказаному РТЦК та СП ОСОБА_9 , уповноважених на виконання функцій держави, в інтересах ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , за попередньою домовленістю зустрівся із ОСОБА_7 поблизу приміщення Звенигородської міської ради Черкаської області, а саме за адресою: Черкаська область, м. Звенигородка, провулок Віктора Погорілого, 3, де при особистій зустрічі, яка відбулась в автомобілі марки Citroen Jumpy, д.н.з. НОМЕР_1 , який був у користуванні ОСОБА_7 , ОСОБА_4 передав ОСОБА_7 , виготовлені наступні документи, а саме: військово-обліковий документ на ім'я ОСОБА_8 за №310520211388447600016 від 31.07.2024, військово-обліковий документ ім'я ОСОБА_7 за №310720241388447600003 від 31.07.2024, довідку військово-лікарської комісії № 1809 рядового запасу ОСОБА_7 щодо проведення медичного огляду військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 із зазначенням даних проходження 25.07.2025 ВЛК, довідку військово-лікарської комісії №1786 солдат запасу ОСОБА_8 щодо проведення медичного огляду ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 із зазначенням даних проходження 23.07.2025 ВЛК, та близько 10 год. 45 хв. одержав від ОСОБА_7 , який діяв під контролем правоохоронних органів, неправомірну вигоду у виді грошових коштів в розмірі 700 доларів США, які за вказівкою ОСОБА_4 , заявником було поміщено до паперового конверту з написом ТОВ «Нова Пошта», який приніс із собою на зустріч ОСОБА_4 .

При цьому, зазначену неправомірну вигоду ОСОБА_4 отримав за здійснення ним впливу на прийняття рішення невстановленою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 та голови позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при вказаному РТЦК та СП, уповноваженою на виконання функцій держави ІНФОРМАЦІЯ_2 та позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при вказаному РТЦК та СП, а саме: за вирішення питання щодо оновлення даних, проходження військово-лікарської комісії, отримання довідки військово-лікарської комісії, в тому числі складання та видачі військово-облікового документу на ім'я ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , де члени (лікарі) військо-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 - внесли дані щодо проходження медичного огляду до картки обстеження та медичного огляду зазначених військовозобов'язаних (додаток № 13 до Положення «Про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України»), секретарем та головою, (за фактом їх дій матеріали виділено в окреме провадження) - складено та підписано довідку військово-лікарської комісії №1786 від 23.07.2024 на ім'я ОСОБА_8 та № 1809 від 25.07.2024 на ім'я ОСОБА_7 про придатність останніх до військової служби без фактичної участі останніх у проведенні медичного огляду, відповідно службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснено підписання та видачу військово-облікового документу на кожного військовозобов'язаного за підписом заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_11 , а також внесення до Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» інформації про постановку на облік зазначених осіб у ІНФОРМАЦІЯ_5 .

06.08.2024 об 11 год. 01 хв., ОСОБА_4 був затриманий у порядку ст. 208 КПК України на місці вчинення кримінального правопорушення, його протиправна діяльність була припинена, а зазначені грошові кошти в сумі 700 доларів США, вилучено, у зв'язку з чим, обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

До розгляду справи по суті, а саме - 17 грудня 2024 року, між обвинуваченим та прокурором в порядку, передбаченому статтями 468, 469, 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.

Відповідно до угоди про визнання винуватості прокурор та обвинувачений ОСОБА_4 дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 2 ст. 369-2 КК України, обвинувачений зобов'язався беззастережно визнати свою винуватість у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, у межах висунутої йому підозри та обвинувачення у кримінальному провадженні №42024252220000012 від 17.06.2024.

Крім того, сторони угоди: погодили покарання, яке має бути призначене обвинуваченому ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, а саме - штрафу у вигляді двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

У підготовчому судовому засіданні прокурор просив затвердити угоду про визнання винуватості та вирішити питання про речові докази у кримінальному провадженні.

Обвинувачений ОСОБА_4 вину у висунутому обвинуваченні визнав повністю та підтвердив обставини вчиненого, щиро розкаявся, запевнював суд, що в подальшому подібного не вчинятиме.

Захисник ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_4 просив затвердити угоду про визнання винуватості та призначити його підзахисному узгоджене сторонами покарання.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості між підозрюваним та прокурором, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним або обвинуваченим.

Виходячи зі змісту п. 1 ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів.

У підготовчому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, тобто в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, який згідно ст. 12 КК України є нетяжким злочином.

Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_4 відповідно до ст. 66 КК України суд визнає: щире каяття.

Судом враховано, що щире каяття, характеризує суб'єктивне ставлення винної особи до вчиненого ним злочину, означає, що особа визнає свою вину за усіма пунктами висунутого проти неї обвинувачення, дає правдиві свідчення, щиро жалкує про вчинене, негативно оцінює злочин, бажає виправити ситуацію, яка склалася, демонструє готовність понести заслужене покарання.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , передбачених ст. 67 КК України судом не встановлено.

Судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, що відноситься до категорії нетяжких злочинів, характеризується позитивно, наявний суспільний інтерес в забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, оскільки держава в особі правоохоронних органів зацікавлена у розкритті більшої кількості кримінальних правопорушень, зменшення рівня злочинності, а також те, що підозрюваний вину у скоєному кримінальному правопорушення визнав повністю, потерпілі у кримінальному провадженні відсутні.

При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений ОСОБА_4 цілком розуміє права, визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Прокурору та захиснику також зрозумілі наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені ч. 2 ст. 473 КПК України.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про затвердження угоди про визнання винуватості між обвинуваченим та прокурором і призначення ОСОБА_4 узгодженої сторонами міри покарання.

Процесуальні витрати відсутні.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 у вигляді застави з покладенням обов'язків вважається припиненим, а внесений розмір застави підлягає поверненню заставодавцю після набрання вироком законної сили відповідно до ч.11 ст. 182 КПК України.

Долю речових доказів суд вирішує на підставі ст. 100 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись статей 100, 314, 373, 374, 468 - 469, 472 - 474, 475 КПК України, суд

ухвалив:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 17 грудня 2024 року між прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 у кримінальному провадженні за №42024252220000012.

Визнати винуватим ОСОБА_4 у пред'явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 369-2 КК України, призначивши йому покарання у вигляді двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

Запобіжний захід ОСОБА_4 у виді застави до набрання вироком законної сили - залишити без змін.

Заставу у розмірі 75 700 (сімдесят п'ять тисяч сімсот) гривень 00 копійок, внесену заставодавцем - ОСОБА_12 на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 08.08.2024 на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області, згідно квитанції АТ КБ «Приватбанк» від 09.08.2024, повернути заставодавцю - ОСОБА_12 , відповідно до ст. 182 КПК України, після набрання вироком законної сили.

Скасувати арешт, накладений на:

- паперовий конверт з написом ТОВ «Нова Пошта» із даними отримувача « ОСОБА_4 НОМЕР_2 », в якому виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 700 доларів США з наступними серіями і номерами: KB 19415826 G, AB 65487262 G, AB 67746315 T, AB 08402145 I, KB 45767565 N, AK 89572961 A, BG 15408497 A;

- мобільний телефон чорного кольору, який належить ОСОБА_4 , ухвалою слідчого судді Придніпровського районного суду Черкаської області від 08 серпня 2024 року.

- земельну ділянку, площею 0,813 га, (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1188199771212) з кадастровим номером 7121284000:01:001:0320;

- земельну ділянку, площею 0,7039 га, (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 168074971212) з кадастровим номером 7121284000:01:001:0384;

- земельну ділянку, площею 2,1305 га, (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 196399871212) з кадастровим номером 7121284000:03:002:0134;

- житловий будинок, загальною площею 60,5 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1188193771212);

- житловий будинок, загальною площею 72,5 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 168069071212), які належить ОСОБА_4 , ухвалою слідчого судді Придніпровського районного суду Черкаської області від 13 серпня 2024 року.

Речові докази:

-грошові кошти в загальній сумі 700 (сімсот) доларів США (в кількості 7 (семи) купюр номіналом по 100 доларів США), які знаходились у паперовому конверті з написом ТОВ «Нова Пошта» із даними отримувача - ОСОБА_4 НОМЕР_2 , з наступними серіями і номерами: КВ 19415826 G, АВ 65487262 G, АВ 67746315 Т, АВ 08402145 І, КВ 45767565 N, АК 89572961 A, BG 15408497 А - повернути до Управління СБУ в Черкаській області;

-мобільний телефон Samsung Galaxy М32 чорного кольору, який належить ОСОБА_4 - повернути власнику;

-фотокартки розмірами 3x4 см в кількості 2 шт із зображенням ОСОБА_7 , а також документи в копії: довідка №1305 військово-лікарської комісії (додаток № 4 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України) солдат запасу ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; довідка №1306 військово-лікарської комісії (додаток № 4 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України) солдат запасу ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; довідка №1308 військово-лікарської комісії (додаток № 4 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України) солдат запасу ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; повістка № 2018 на ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ; повістка № 2019 на ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ; повістка №2021 на ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ; повістка №2020 на ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ; повістка №2022 на ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ; бланк додатку 4 до Порядку на 1 арк; бланк листу перевірки (додаток 1 до Алгоритму) на 1 арк., бланк заяви про видачу військового квитка (тимчасового посвідчення) в кількості 2 шт. на одному з бланків мається рукописний текст чорнилами чорного кольору; бланк заяви (додатку 14) на 1 арк. в кількості 2 шт. - залишити в матеріалах кримінального провадження;

-мобільний телефон «NOTE40» фіолетового кольору ІМЕІ 1: НОМЕР_3 , ІМЕІ2: НОМЕР_4 , в силіконовому чохлі, який належить ОСОБА_4 - повернути власнику;

-мобільний телефон «Айфон 14» ІМЕІ 1: НОМЕР_5 , ІМЕІ2: НОМЕР_6 , з сім картою НОМЕР_7 , який належить ОСОБА_9 - повернути власнику;

-копія журналу ВЛК від 12.07.2024 на З арк.; копія картки обстеження та медичного огляду (додаток 13 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України) на ОСОБА_21 на 1 арк.; копія картки обстеження та медичного огляду (додаток 13 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України) на ОСОБА_8 на 1 арк.; копія довідки військово-лікарської комісії №1809 на ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_13 на 1 арк.; копія довідки військово-лікарської комісії №1809 на ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_14 на 1 арк. - залишити в матеріалах кримінального провадження;

-мобільний телефон «iPhone XR», номер моделі MRY42F9/A, серійний номер НОМЕР_8 , ІМЕІ 1: НОМЕР_9 , ІМЕІ2: НОМЕР_10 , з сім картою НОМЕР_11 , має пароль «0302» та мобільний телефон «REDMI NOTE 8», номер моделі M1908C3JG ІМЕІ 1: НОМЕР_12 , ІМЕІ2: НОМЕР_13 , пароль відсутній, які належать ОСОБА_22 - повернути власнику;

-заява на видачу військового квитка на ім'я ОСОБА_21 на 1 арк.; заява на видачу військового квитка на ім'я ОСОБА_8 на 1 арк.; довідка військово-лікарської комісії № 1786 на 1 арк; довідка військово-лікарської комісії № 1809 на 1 арк.; картка обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_21 на 1 арк.; картка обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_8 на 1 арк.; відомість видачі військово-облікових документів на обліку від 31.07.2024 на 9 арк.; журнал обліку відвідувачів ІНФОРМАЦІЯ_3 на 49 арк., який був вилучений 28.08.2024 в ході тимчасового доступу у ІНФОРМАЦІЯ_3 - залишити в матеріалах кримінального провадження.

Роз'яснити ОСОБА_4 , що у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.

Вирок може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду через Звенигородський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення з підстав передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України:

1) обвинуваченим, його захисником, законним представником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 цього Кодексу, в тому числі нероз'яснення йому наслідків укладення угоди;

2) прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 цього Кодексу угода не може бути укладена.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому, захиснику та прокурору.

Суддя ОСОБА_1