18 грудня 2024 рокуСправа №160/21481/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Голобутовського Р.З.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
08.08.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему "Електронний суд" надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач), у якій просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 05.06.2024 №1315806-2418-0409-UA12080090000039979, яким для ОСОБА_1 визначено грошове зобов'язання у сумі 186367,20 грн податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА_1 за 2023 рік.
Позовна заява обґрунтована тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення за земельний податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА_1 за 2023 рік є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки позивач, як учасник бойових дій, має 100% річну пільгу по сплаті податку на вказану нежитлову будівлю за 2023 рік відповідно до Додатку 2 до рішення Покровської міської ради Дніпропетровської області № 9 сесії 8 скликання 30 червня 2021 року, тому нарахування податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за 2023 рік є протиправним, у зв'язку із чим позивач і звернувся до суду із вказаним позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.08.2024 відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/21481/24 призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
26.08.2024 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області надано відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити у задоволенні позову. Згідно змісту наданого відзиву відповідач просив суд у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю, оскільки позивачем не надано жодного доказу, що ОСОБА_1 був учасником АТО/ООС, а пільга передбачена тільки для учасників АТО/ООС, які перебувають на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення, як учасника АТО/ООС. Крім того відповідач зазначив, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області направлено лист від 29.07.2024 №35612/5/04-36-24-18-18 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області для з'ясування інформації щодо перебування ОСОБА_1 на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення, як учасника ATО/OOC. 13.08.2024 ГУ ДПС отримано відповідь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської міської ради, в якій зазначено, що у 2021 році ОСОБА_1 перебував на обліку в управлінні, як учасник бойових дій на території інших держав, з 01.12.2022 функції персоніфікованого обліку пільгових категорій населення передано до Пенсійного фонду України. Тому, з огляду на викладені обставини, ГУ ДПС вважає, що доводи, аргументи та мотиви викладені позивачем у позовній заяві є необґрунтованими та задоволенню не підлягають, а оспорюване податкове повідомлення-рішення є законним та обґрунтованим.
25.10.2024 від позивача надійшли додаткові пояснення у справі, в яких позивачем викладено правову позицію аналогічну такої, що вказана у позовній заяві.
30.10.2024 до суду від відповідача надійшли додаткові пояснення у справі, в яких відповідачем викладено правову позицію аналогічну такої, що вказана у відзиві на позовну заяву.
Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Дніпропетровській області (ДПІ у м. Покрові), як платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Згідно даних інформаційно - комунікаційної системи ДПС України та інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єкту нерухомого майна ОСОБА_1 є власником об'єкту нежитлової нерухомості: будівля резино - ремонтного цеху загальною площею 1854,4 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 (право власності з 23.08.2022).
Згідно Рішення Покровської міської ради «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» №3 від 30.06.2021 ставка податку на нежитлову нерухомість становить 1,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року за 1 квадратний метр.
Вказаним рішенням органу місцевого самоврядування встановлено пільги для фізичних та юридичних осіб, що надані відповідно до п.п. 266.4.2 п.266.4 ст.266 ПК України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Перелік пільг є додатком 2 до рішення 9 сесії 8 скликання Покровської міської ради від 30.06.2021 року №3 (далі - Перелік).
Зі змісту Переліку слідує, що, починаючи з 01.01.2022, пільгу зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 100 відсотків мають:
- комунальні підприємства, у яких у господарському віданні або оперативному управлінні перебувають об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які є власністю Покровської міської територіальної громади Дніпропетровської області;
- фізичні особи, у власності яких перебувають господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові приміщення), до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні;
- малозабезпечені та багатодітні сім'ї за один об'єкт житлової нерухомості;
- інваліди 1 групи за об'єкти житлової нерухомості;
- фізичні особи - отримувачі житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яким нараховується субсидія протягом року, за об'єкти житлової нерухомості;
- батьки та сім'ї загиблих воїнів-інтернаціоналістів; батьки та сім'ї військовослужбовців, загиблих при проходженні військової служби; учасники АТО-ООС, які перебувають на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення.
Керуючись пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ та з урахуванням положень ст. 102 ПКУ в автоматичному режимі проведено нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2023 рік та сформовано ППР №1315806-0409-UA12080090000039979 від 05.06.2024 на суму 186367,20 грн : ставка податку за 1 кв.м - 100,50 грн (1,5% * 6700 грн (мін. з/п станом на 01.01.2023)): 1854,4 м.кв*100,50 грн = 186367,20 грн. (будівля резино ремонтного цеху загальною площею 1854,4 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 (право власності з 23.08.2022).
При зверненні до ГУ ДПС у Дніпропетровській області ОСОБА_1 надав копію посвідчення «Учасника бойових дій» серії НОМЕР_2 від 05.04.2007 та зазначив, що на нього поширюється дія Закону України від 22.10.1993 №03551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
ГУ ДПС у Дніпропетровській області направлено лист від 29.07.2024 №35612/5/04-36- 24-18-18 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської міської ради Дніпропетровської області для з'ясування інформації щодо перебування ОСОБА_1 на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення, як учасника ATО/OOC.
13.08.2024 ГУ ДПС у Дніпропетровській області отримано відповідь №76366/5 Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської міської ради, в якій зазначено, що у 2021 році ОСОБА_1 перебував на обліку в управлінні, як учасник бойових дій на території інших держав, з 01.12.2022 функції персоніфікованого обліку пільгових категорій населення передано до Пенсійного фонду України.
Вважаючи податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - ПК України).
Відповідно до п. 36.1 ст. 36 ПК України, податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування податком є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України).
Відповідно до вимог пп. 14.1.129-1. п. 14.1 ст. 14 ПК України, об'єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють: а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку; б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки; ґ) будівлі промислові та склади; д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки); е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо; є) інші будівлі.
Відповідно до пп. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПК України базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (пп. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПК України).
Таким чином, платником податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, а обчислення бази оподаткування здійснюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт. Визначальними кваліфікуючими ознаками кожного окремого об'єкту нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, як об'єкту оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є місце розташування об'єкта (тобто адреса будівлі) та тип об'єкта (тобто тип будівлі).
Сторонами не заперечується факт перебування у позивача у власності протягом 2023 року об'єкту нерухомого майна, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
За правилами пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПК України ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості (пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПК України).
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (пп. 266.6.1 п. 266.6 ст. 266 ПК України).
Відповідно пп. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України, податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПК України, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42 ПК України, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Отже, обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється саме контролюючим органом.
Так, на виконання пп. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України, 05.06.2024 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення №1315806-2418-0409-UA12080090000039979, яким ОСОБА_1 визначено податкове зобов'язання у розмірі 5581,94 грн зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 за 2023 рік.
Позивач зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним, оскільки вважає, що нього має бути застосована податкова пільга, встановлена рішенням Покровської міської ради «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №3» від 30.06.2021, яке набрало чинності з 01.01.2022, у розмірі 100%, адже позивач є учасником бойових дій.
Так, суд зазначає, що згідно з п. 12.3. ст. 12 ПК України, сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування відповідно до Податкового кодексу України встановлюють місцеві податки і збори. Місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України з урахуванням особливостей, визначених Податковим кодексом України.
Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях відповідної місцевої ради вирішуються питання встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України.
Підпунктом 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 ПК України встановлено, що копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них.
Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України (пп. 266.4.2 п.266.4. ст. 266 ПК України).
Як попередньо встановлено судом, ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 , виданим 05.04.2007 ІНФОРМАЦІЯ_1 . У посвідченні вказано, що пред'явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Згідно ст. ст. 4, 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон №3551), ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.
Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Згідно п. 19 ст. 6 Закону №3551 учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Статтею 12 Закону №3551 передбачені пільги, які надаються учасникам бойових дій. Пунктом 18 цієї статті вказано, що учасникам бойових дій надаються пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.
Як зазначалось вище, Рішенням Покровської міської ради Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №3 від 30.06.2021, передбачено пільгу у розмірі 100% від податкового зобов'язання для осіб, зокрема, учасників АТО-ООС, які перебувають на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення.
Водночас, суд зауважує, що Антитерористична операція на сході України (АТО) - це комплекс військових та спеціальних організаційно-правових заходів українських силових структур, спрямований на протидію діяльності незаконних російських та проросійських збройних формувань у війні на сході України.
Так, 14.04.2014 виконувач обов'язків президента України О. Турчинов підписав Указ про виконання ухваленого на засіданні РНБО рішення «Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності», оголосивши початок антитерористичної операції зі звільнення захоплених підконтрольними Росії бойовиками територій Донецької та Луганської областей України.
Водночас, матеріалами справи не підтверджено статус позивача як учасника АТО/ООС, будь-яких доказів про те, що позивач приймав участь у антитерористичній операції до матеріалів справи не надано.
До того ж, посвідчення учасника бойових дій ОСОБА_1 , на яке посилається позивач, як на підставу застосування пільги, було отримано позивачем у 2007 році, тобто до початку проведення антитерористичної операції.
Крім того, постановою Кабінету міністрів України від 20.08.2014 №413 затверджений Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, пунктом 4 якого передбачені документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення.
Таких документів позивачем також не надано, що унеможливлює суд пересвідчитись про прийняття останнім участі у антитерористичної операції.
Тому, наявність у позивача статусу учасника бойових дій не звільняє його від податкового обов'язку зі сплати податку на нерухоме майно, оскільки він не є учасником АТО/ООС, тому пільги встановлені у Додатку 2 до рішення Покровської міської ради Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №3 від 30.06.2021 стосовно позивача застосуванню не підлягають.
Отже, враховуючи викладене, суд не знаходить підстав для визнання спірного податкового повідомлення-рішення протиправним та його скасування.
Позивач вмотивованих доводів на підтвердження позову не надав, натомість, відповідач виконав покладений на них ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язок, а саме довів правомірність своїх рішень, чим спростував твердження позивача про порушення його прав та інтересів.
Враховуючи викладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи вимоги законодавства України, суд робить висновок про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Судові витрати розподілу не підлягають, у зв'язку з відмовою у задоволенні позову.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ ВП 44118658) про визнання протиправним та скасування податкового-повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.З. Голобутовський