справа № 164/3145/24
п/с 1-кс/164/767/2024
11 грудня 2024 року. Селище Маневичі.
Слідчий суддя Маневицького районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання начальника СВ ВП № 1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , погоджене начальником Маневицького відділу Камінь-Каширської окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12024030540000260 від 07 серпня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
До суду подано вказане клопотання, вмотивоване тим, що у ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Козлиничі Камінь-Каширського району Волинської області, будучи придатним до проходження військової служби, ухиляється від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
У кримінальному провадженні виникла необхідність у встановленні всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, в тому числі і в отриманні оригіналів чи належним чином завірених копій документів, що стосуються призову на військову службу військовозобов'язаного ОСОБА_5 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ із можливістю подальшого вилучення їх оригіналів чи належним чином завірених копій, оскільки самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами, вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали, просили задовольнити із наведених у ньому підстав.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не з'явився, однак надіслав до суду клопотання про розгляд справи у відсутності представника, відносно задоволення клопотання не заперечує.
Проаналізувавши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить наступних висновків.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Статтею 163 ч. 5 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
За змістом ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Документи, з клопотанням про тимчасовий доступ до яких звернувся начальник СВ ВП № 1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , не відносяться до документів, доступ до яких заборонено відповідно до ст. 161 КПК України, мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.
Зі змісту клопотання та матеріалів, доданих до нього, вбачається, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч. ч. 5-7 ст. 163 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 131-132, 159-166, 309, 369, 372, 395 КПК України,
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, зокрема до оригіналів (належним чином завірених копії) документів, що стосуються призову на військову службу військовозобов'язаного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , та зобов'язати посадових осіб вказаної установи надати начальнику СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 ; слідчому СВ ВП №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області майору поліції ОСОБА_7 тимчасовий доступ до вказаних документів з можливістю вилучення оригіналів та належним чином завірених копій таких документів, а саме:
- повістки про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- розписки про отримання повістки про виклик;
- витягу з поіменного списку;
- картки обстеження та медичного огляду військовозобов'язаного;
- довідки військово-лікарської комісії;
- облікової картки військовозобов'язаного;
- витягу із книги протоколів військово-лікарської комісії про проходження ВЛК та результатів його проведення;
- витягу із обліково-алфавітної книги відносно ОСОБА_5 про перебування його на обліку як військовозобов'язаного.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до документів, а також можливість їх вилучення підлягає обов'язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Маневицького районного суду ОСОБА_1