Постанова від 06.12.2024 по справі 275/1201/24

Справа № 275/1201/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2024 року

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Данилюк О. С. , при секретарі с/з Марієвській Н.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від заступника начальника ВП № 2 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирський області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ФОП, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 184 ч.3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 26.10.2024 року серії ВАД № 292785, 26.11.2024 року о 21-00 годині в с. Хомутець по вул. Центральна неповнолітній ОСОБА_2 керував транспортним засобом Кануні без н.з., посвідчення водія відповідної категорії, не здійснив зупинку транспортного засобу на проблисковий маячок червоного та жовтого кольорів, однак не досяг відповідного віку, тому до відповідальності притягується його матір - ОСОБА_1 .

Зазначений адміністративний протокол постановою Брусилівського районного суду Житомирської області від 30.10.2024 року було повернуто до ВП № 2 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирський області для належного оформлення, виходячи з наступного.

Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Зазначений у ст. 256 КУпАП перелік загальних вимог є обов'язковим при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Необхідно відзначити, що складання протоколу про адміністративні правопорушення свідчить про порушення справи про адміністративне правопорушення щодо конкретної особи, яка є суб'єктом правопорушення, без виключно становить склад правопорушення. Особливість даного процесуального документу полягає в тому, що він одночасно виступає в якості документа, на основі якого відбувається порушення справи, і в якості документа, на основі якого відбувається звинувачення правопорушника, де від того, наскільки грамотно, змістовно, докладно і мотивовано протокол складений, залежать правильність розгляду справи по суті та обґрунтованість застосування адміністративного стягнення до правопорушника.

В свою чергу, виходячи з вищеописаної статті 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення має важливе доказове значення за умови, якщо він правильно складений. Тому в протоколі повинні об'єктивно відображатися відомості, що мають значення для розгляду справи по суті.

Втім, особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, в порушення вимог ст. 256 КУпАП не було вказано, яке правопорушення було вчинено ОСОБА_2 26.11.2024 року о 21-00 годині з зазначенням статті, за якою передбачена відповідальність за вчинене, не вказано віку ОСОБА_2 з наданням відповідних доказів та не додано доказів, що саме ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2

25.11.2024 року до суду повторно надійшов вказаний протокол, втім, вимоги постанови були виконанні не в повному обсязі, а саме в протоколі не було зазначено, яке правопорушення було вчинено ОСОБА_2 26.11.2024 року о 21-00 годині з зазначенням статті, за якою передбачена відповідальність за вчинене, не вказано віку ОСОБА_2 з наданням відповідних доказів. При цьому належним доказом, що саме ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2 є свідоцтво про народження дитини, яке також не було додано до матеріалів справи.

Отже, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 ,існують недоліки, які неможливо виправити під час судового розгляду справи та які є перешкодою для її вирішення по суті, справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не можна призначити до розгляду в судовому засіданні.

У зв'язку з чим, суддя вважає за необхідне, справу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 184 КУпАП відносно ОСОБА_1 повторно повернути до ВП № 2 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирський області для належного оформлення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 7, 256, 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 184 КУпАП відносно ОСОБА_1 повторно повернути доВП № 2 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирський області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя:О. С. Данилюк