Ухвала від 03.12.2024 по справі 766/20595/21

Справа №766/20595/21

н/п 2/766/3149/24

УХВАЛА

про витребування доказів

03 грудня 2024 року м. Херсон

Херсонський міський суд Херсонської області у складі: головуючого судді Ус О.В., секретар судового засідання Петішкін О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань міського суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Еліт-Фактор", треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Євгеній Михайлович, приватний виконавець виконавчого округу Херсонської області Манікін Дмитро Сергійович про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває вищевказана цивільна справа.

Представником позивачки подано заяву про розгляд справи у відсутність, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.

Представник відповідача та треті особи в судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини не явки суд не повідомляли.

За приписами ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.

Статтею 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), які обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.5 ст. 81 ЦПК України), доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч.6 ст. 81 ЦПК України).

Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом (ч.7 ст. 81 ЦПК України).

Судом встановлено, що матеріали справи не містять самого оскаржуваного напису нотаріуса, що є предметом спору.

Враховуючи зазначені норми та обставини, які склалися в ході розгляду даної справи, суд має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних обов'язків щодо надання доказів на обґрунтування своїх вимог та заперечень, внаслідок чого, з урахуванням предмету спору вважає необхідним на підставі ч.7 ст. 81 ЦПК України витребувати у приватного виконавця виконавчого округу Херсонської області Манікіна Д.С. належним чином засвідчену копію виконавчого напису приватного нотаріуса Київської області Остапенка Є.М. від 07.06.2021 р., зареєстрованого у реєстрі за №103310, який перебуває на виконанні ВП №67056889.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч.10 ст. 84 ЦПК України у разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.

З огляду на витребування доказів, в судовому засіданні слід оголосити перерву.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 81, 84, 223, 240, 258-261, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Оголосити перерву в судовому засіданні до 25 березня 2025 року о 15-00 год.

На підставі ч.7 ст. 81 ЦПК України витребувати у приватного виконавця виконавчого округу Херсонської області Манікіна Д.С. належним чином засвідчену копію виконавчого напису приватного нотаріуса Київської області Остапенка Є.М. від 07.06.2021 р., зареєстрованого у реєстрі за №103310, який перебуває на виконанні ВП №67056889.

Встановити строк на подання доказів до 20.03.2025 року включно.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Ухвала окремо від судового рішення оскарженню не підлягає.

СуддяО. В. Ус

Попередній документ
123575525
Наступний документ
123575527
Інформація про рішення:
№ рішення: 123575526
№ справи: 766/20595/21
Дата рішення: 03.12.2024
Дата публікації: 09.12.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про спонукання виконати або припинити певні дії
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.03.2025)
Дата надходження: 29.10.2021
Предмет позову: визнання виконавчого напису таким,що не підлягає виконаннню
Розклад засідань:
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
24.04.2026 08:56 Херсонський міський суд Херсонської області
20.01.2022 10:30 Херсонський міський суд Херсонської області
07.04.2022 10:00 Херсонський міський суд Херсонської області
10.04.2024 10:00 Херсонський міський суд Херсонської області
29.05.2024 10:10 Херсонський міський суд Херсонської області
25.09.2024 11:45 Херсонський міський суд Херсонської області
03.12.2024 14:20 Херсонський міський суд Херсонської області
25.03.2025 15:00 Херсонський міський суд Херсонської області