Постанова від 06.12.2024 по справі 639/6979/24

Справа № 639/6979/24

Провадження № 3/639/2401/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2024 року м. Харків

Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Курило В. О., за участю: секретаря судового засідання Соколової К. О., прокурора Васильця Ю. О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові адміністративні матеріали, які надійшли з Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, стосовно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, який працював на посаді поліцейського взводу № 2 роти № 4 батальйону № 3 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до Жовтневого районного суду м. Харкова надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією № 23/24 від 18.10.2024, № 24/24 від 18.10.2024, № 25/24 від 18.10.2024, № 26/24 від 18.10.2024 стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановами судді Жовтневого районного суду м. Харкова Курила В. О. від 23.10.2024 об'єднано в одне провадження адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Судовим розглядом встановлені наступні обставини.

Так, відповідно до ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

01.12.2015 ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського.

Згідно з наказом тимчасово виконуючого обов'язки начальника Департаменту патрульної поліції № 680 о/с від 13.07.2018, сержанта поліції ОСОБА_1 призначено поліцейським взводу № 2 роти № 4 батальйону № 3 УПП в Харківській області.

Відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції № 934 о/с від 29.11.2019, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання старший сержант поліції.

Згідно з наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Жукова Є. № 673 о/с від 01.06.2023 «По особовому складу», ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції з 09 червня 2023 року.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно з ч. 2 ст. 3 Закону України «Про Національну поліцію», на працівників поліції (поліцейських та державних службовців) поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи поліцейським, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, шо суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, шо визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції, яка діяла до внесення змін на підставі Закону України № 3384-ІХ від 20.09.2023) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону «Про запобігання корупції», встановлено, що особи, які у 2021-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Під час судового розгляду встановлено, що 05.06.2024 о 19:25 ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2021 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/11610aaf-849d-4fc1-9ec6-1a54ca23b167).

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2021 рік (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону «Про запобігання корупції» повинен був подати не пізніше 31.01.2024) 05.06.2024, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи поліцейським взводу № 2 роти № 4 батальйону № 3 УПП в Харківській області Департаменту патрульної поліції, являючись відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, а саме: 05.06.2024 о 19:25, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2021 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того встановлено, що 05.06.2024 о 19:30 ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/caa06b96-948e-4847-b161-f6bfead3b9fd).

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2022 рік (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону «Про запобігання корупції» повинен був подати не пізніше 31.01.2024) подав 05.06.2024, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи поліцейським взводу № 2 роти № 4 батальйону № 3 УПП в Харківській області Департаменту патрульної поліції, являючись відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, а саме: 05.06.2024 о 19:30, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того встановлено, що 15.10.2024 о 19:39 ОСОБА_1 , який 09.06.2023 звільнений зі служби в поліції, подав декларацію при звільненні шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/ff8c60bb-4c0e-4725-a2c0-72a22159062a).

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію при звільненні (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону «Про запобігання корупції» повинен був подати не пізніше 31.01.2024) подав 05.06.2024, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , який 09.06.2023 звільнений з посади поліцейського взводу № 2 роти № 4 батальйону № 3 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, являючись відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, а саме: 15.10.2024 о 19:39, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2023 по 09.06.2023 (при звільненні), чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того встановлено, що 15.10.2024 о 20:48 ОСОБА_1 , який 09.06.2023 звільнений зі служби в поліції, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/fd0bea49-7515-4fe4-9c4d-5fa985e76340).

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2023 рік (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону «Про запобігання корупції» повинен був подати не пізніше 01.04.2024) подав 15.10.2024, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , який 09.06.2023 звільнений з посади поліцейського взводу № 2 роти № 4 батальйону № 3 УПП в Харківській області Департаменту патрульної поліції, будучи відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, а саме: 15.10.2024 о 20:48, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Під час судового розгляду ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі, фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення не оспорює.

У судовому засіданні прокурор Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова Василець Ю. О. зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим прокурор просить накласти на особу адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 грн.

Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до таких висновків.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних та досліджених під час судового розгляду доказів, а саме:

1) протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 23/24 від 18.10.2024, за фактом несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2021 рік, яка фактично подана ОСОБА_1 05 червня 2024 року о 19:25;

2) протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 24/24 від 18.10.2024, за фактом несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік, яка фактично подана ОСОБА_1 05 червня 2024 року о 19:30;

3) протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 25/24 від 18.10.2024, за фактом несвоєчасного подання декларації при звільненні, яка фактично подана ОСОБА_1 15 жовтня 2024 року о 19:39;

4) протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 26/24 від 18.10.2024, за фактом несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік, яка фактично подана ОСОБА_1 15 жовтня 2024 року о 20:48;

5) довідкою начальника ВКЗ УПП в Харківській області ДПП Бондаренко С., якою підтверджується, що ОСОБА_1 з 07.11.2015 (наказ Національної поліції України № 115 о/с) по 09.06.2023 (наказ Департаменту патрульної поліції № 673 о/с від 01.06.2023) проходив службу в Управлінні патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції;

6) витягом з наказу начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України полковника поліції Жукова Є. № 673 о/с від 01.06.2023, згідно якого ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції з 09.06.2023;

7) копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2021 рік, яка фактично подана 05.06.2024 о 19:25;

8) копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2022 рік, яка фактично подана 05.06.2024 о 19:30;

9) копією декларації при звільненні за період з 01.01.2023-09.06.2023, яка фактично подана 15.10.2024 о 19:39;

10) копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік, яка фактично подана 15.10.2024 о 20:48.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вищевказані докази є належними та допустимими доказами по справі про адміністративне правопорушення, на підставі яких суддя встановлює наявність події адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суддя вважає безпосередньо досліджені докази належними, допустимими, достовірними, і в сукупності достатніми для належної правової оцінки дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та визнання її винуватості.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Оскільки вчинені адміністративні правопорушення охоплюються єдиною кваліфікацією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому суд накладає одне адміністративне стягнення за їх вчинення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчинених адміністративних правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність - щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, у зв'язку з чим суд вважає можливим накласти на порушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення за санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є необхідним та достатнім стягненням для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2024 року - 3028 грн.), що складає 605,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 251, 252, 268, 283, 284, 285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (за протоколами про адміністративне правопорушення №23/24 від 18.10.2024, №24/24 від 18.10.2024, №25/24 від 18.10.2024, №26/24 від 18.10.2024), та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) (отримувач коштів ГУК Харків обл/МТГ Харків/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA558999980313030106000020649, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 копійок).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою статті 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення штрафу.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

У разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови складено 06 грудня 2024 року.

Суддя В. О. Курило