Справа № 161/20101/24
Провадження № 3/161/6553/24
02 грудня 2024 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пушкарчук В.П., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
30.10.2024 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №150809, складений 14.10.2024 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, із долученням до нього інших матеріалів.
Оглянувши матеріали вищевказаної справи, суд приходить до наступного.
Статтею 256 КУпАП встановлено вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №150809 від 14.10.2024 року, такий був складений за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Натомість, як вбачається із долученого до матеріалів справи посвідчення водія таке видане на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вищевказані обставини ставлять під сумнів правильність написання прізвища особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а відтак унеможливлюють встановлення особи, щодо якої такі матеріали складені.
Оскільки, обов'язок з'ясування і зазначення таких обов'язкових відомостей та подання належних доказів законодавцем покладено на органи, які в силу ст. 255 КУпАП уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, а не на органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення за їх компетентною підвідомчістю, вважаю за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення до Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для її приведення у відповідність вимогам закону.
За наслідками таких встановлених недоліків суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки наданим у справі доказам, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в даній постанові.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для доопрацювання, а саме: усунення суперечностей у написанні прізвища особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області В.П. Пушкарчук