Справа № 305/4643/24
Номер провадження 3/305/3332/24
04.12.2024 Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рахівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, непрацюючу,
за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи притягнута до адміністративної відповідальності на підставі постанови Рахівського районного суду Закарпатської області по ч.1 ст.184 КУпАП, повторно протягом року, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №246975 від 14.11.2024, будучи матір?ю малолітньої дитини, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків, щодо належного виховання свого малоілтнього сина ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а саме, її син протягом доби був відсутній за місцем проживання та відмовлявся повертатися додому. Таким чином, ОСОБА_1 , притягується до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.184 КУпАП. В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про день, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином за допомогою СМС-повідомлення. Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вказана адміністративна справа підлягає закриттю з наступних підстав. Відповідальність за ч.2 ст.184 КУпАП настає у разі ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинене повторно протягом року. Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом. Відповідно до вимог ст.280 КУпАП має бути з'ясовано, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, та згідно зі ст. 252 КУпАП слід дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення. Згідно зіст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення та іншими документами.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у скоєнні вищевказаного адміністративного правопорушення до матеріалів адміністративної справи долучено рапорт працівників поліції від 02.11.2024; копію постанови Рахівського районного суду Закарпатської області від 18.12.2023; характеристику та довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб адміністратора ЦНАП Н. Сойка; письмове пояснення ОСОБА_3 , згідно якого остання являється бабусею малолітнього ОСОБА_2 Проживає за адресою АДРЕСА_1 , домовилась доглядати за внуками ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , оскільки її дочка ОСОБА_1 , залишила їх так як працює на Буковелі. Того дня, діти пішли до міста, щоб продати гриби та не повернулися додому в зв'язку з чим зателефонувала до поліції. Інших доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП, до справи не долучено. Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 не зазначено, у чому саме полягає ухилення ОСОБА_1 від виконання батьківських обов'язків, не зазначено також, який саме обов'язок ухилилася виконувати ОСОБА_1 , та відповідно не долучено до справи жодного доказу, який би підтверджував факт ухилення ОСОБА_1 від виконання батьківського обов'язку чи обов'язків, що мало наслідком не повернення її малолітнього сина ОСОБА_2 - 2013 р.н., додому. Факт перебування малолітнього ОСОБА_2 не вдома тобто за місцем проживання, не може сам по собі свідчити про ухилення ОСОБА_1 від виконання батьківських обов'язків. Оцінивши наявні в даній адміністративній справі докази, приходжу до висновку про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення. Також слід зазначити, що на підставі ст. 40-1 КУпАП, враховуючи, що за наслідками розгляду справи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення не накладається, остання звільняється від сплати суми судового збору. На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 221, 247, 249, 251, 252, 279, 280, 284 КУпАП, суддя,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення. Судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок віднести за рахунок держави. На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду протягом 10 діб з дня її проголошення.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк