Постанова від 02.12.2024 по справі 485/2341/24

Справа № 485/2341/24

Провадження №3/485/1087/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2024 року м. Снігурівка

Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Семенака А.Г., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Маковецького Є. (у режимі відеоконференції), розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Чорнобаївка Херсонської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , члена позаштатної військово-лікарської комісії при ІІ- ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 , займаючи посаду члена позаштатної військово-лікарської комісії при ІІ- ІНФОРМАЦІЯ_2 з 04 січня 2024, тобто відповідно до п.п. "ґ" п.2 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, а саме подав таку декларацію лише 24 жовтня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена ч.1 ст.176-2 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що правопорушення допустив внаслідок юридичної необізнаності щодо суб'єктів декларування, оскільки вважав, що лікарі такими суб'єктами не є. Іншого порядку йому роз'яснено не було.

Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить притягнути його до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у мінімальних межах санкції інкримінованої статті.

Судом встановлено, що наказом №10-Л від 04 січня 2024 року директора КНП "Снігурівська МЛ" Снігурівської міської ради ОСОБА_2 було створено на базі КНП "Снігурівська МЛ" Снігурівської міської ради позаштатну військово-лікарську комісію у складі, зокрема, члена комісії - лікара-дерматовенеролога ОСОБА_1 .

Відповідно до п.п. "ґ" п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є особою, яка для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме як на члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, яка при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону (підпункт "ґ" - члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті), зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

В порушення ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 24 жовтня 2024 року, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2023 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено протокол №404 від 30 жовтня 2024 року, згідно якого ОСОБА_1 вину визнав.

Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за період 2023 року, також підтверджується:

рапортом о/у Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Кишинської І., датованим 30 жовтня 2024 року, про виявлення ОСОБА_1 , який у порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно подав без поважних на те причин декларацію типу "щорічна" за 2023 рік;

рапортом начальника 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України Строгіна М., датованим 04 вересня 2024 року, про встановлення факту можливого порушення вимог ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" членами ВЛК, яка створена на базі Снігурівської міської лікарні;

рапортом оперуповноваженим УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України Кишинської І., датованим 28 жовтня 2024 року, про виявлення у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК інформації про подання ОСОБА_1 декларації типу "щорічна" 24.10.2024 року об 11:43 год;

скрин-шотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого ОСОБА_1 подав щорічну декларацію 24 жовтня 2024 року.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Згідно інформаційного листа №47-07/21165-24 від 01 квітня 2024 року, Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій, технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру не встановлено.

Таким чином, поважних причин неподання ОСОБА_1 декларації не встановлено.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При визначенні міри адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан за працевлаштування.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність суд приймає визнання вини.

Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.

З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.

Керуючись ст.40-1, 283-285 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п'ятдесят грн 00к.)

Адміністративний штраф стягнути за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок: UA378999980313050106000014444, отримувач: Миколаїв. ГУК тгм.Снігурівка/ 21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ):37992030, Банк одержувача: КазначействоУкраїни (ЕАП), Кодкласифікації доходів бюджету:21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (стягувачем є Державна судова адміністрація) у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять грн 60 к.) на розрахунковий рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету22030106.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови, - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а також витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови на ім'я Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області.

Суддя І. А. Квєтка