Ухвала від 04.11.2010 по справі 2-а-244/10

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-244/10 Головуючий у 1-й інстанції: Косач І.А.

Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.

УХВАЛА

Іменем України

"04" листопада 2010 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого - Бєлової Л.В.,

суддів: Кучми А.Ю.,

Данилової М.В.

при секретарі -Комісаренко В.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України відповідача -Новозаводського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 28 січня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Новозаводського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2010 року позивач - ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Новозаводського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, в якому просив:

- визнати неправомірною бездіяльність відповідача при розгляді скарги ОСОБА_3 від 17.08.2009 року та повторної скарги від 08.10.2009 року;

- зобовязати відповідача розглянути та винести постанову про задоволення чи відмову скарги ОСОБА_3 від 17.08.2009 року.

Постановою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 28 січня 2010 року позов задоволено:

- визнано неправомірними дії Новозаводського відділу державної виконавчо служби Чернігівського міського управління юстиції при розгляді скарг ОСОБА_3 від 17.08.2009 року та 08.10.2009 року;

- зобов'язано начальника Новозаводського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції розглянути скарги ОСОБА_3 від 17.08.2009 року та 08.10.2009 року у відповідності до ст. 85 ЗУ «Про виконавче провадження».

Не погоджуючись із вказаною постановою, відповідачем подано заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та залишити позовну заяву без розгляду.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні -не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити частково, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати постанову суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі.

Суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваного рішення про задоволення позовних вимог виходив з того, що дана справа підсудна адміністративним судам.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів не погоджується, виходячи з наступного.

Статтею 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Справа адміністративної юрисдикції відповідно до статті 3 КАС України, є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;

Статтею 181 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, 17.08.2009 р. до Новозаводського відділу ДВС ЧМУЮ позивачем подано скаргу на дії державного виконавця, в якій позивач просив скасувати постанову ВП № 13560033 від 06.07.2009 р. про відкриття виконавчого провадження, винесену державним виконавцем Богуш М.В.(а.с.4-5).

08.09.2009 року за наслідками розгляду скарги, начальником Новозаводського відділу ДВС направлено позивачу листом відповідь на скаргу (а.с. 8-9).

08.10.09 р. позивачем до Новозаводського відділу ДВС ЧМУЮ подано скаргу, в якій позивач просив направити йому копію постанови про зупинення виконавчого провадження № 13560033 та повідомити про результати розгляду його скарги від 17.08.2009 року (а.с. 6-7).

19.10.09 р. за № П-228, на адресу позивача направлено листом відповідь на скаргу (а.с. 10) .

Так, в скарзі від 17.08.09 року, та в повторній скарзі від 08.10.09 року скаржник просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 06.07.08, мотивуючи це тим, що 15.04.2009 року державним виконавцем Гутник В. П. відмовлено в прийнятті до виконання виконавчого документа № 2-2610 від 13.02.2009 року.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем було подано скарги на рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10 листопада 2008 року про усунення перешкод в користуванні ОСОБА_4 квартирою АДРЕСА_1 та вселення ОСОБА_5 у вказану квартиру.

З матеріалів справи вбачається, що дане рішення було прийняте в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до статті 383 Цивільного процесуального кодексу України 2004 року, який набрав чинності з 1 вересня 2005 року, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Зі змісту цієї процесуальної норми випливає, що в порядку цивільного судочинства розглядаються скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, яке прийнято після 1 вересня 2005 року за правилами Цивільного процесуального кодексу України 2004 року.

Дана правова позиція викладена у Листі ВАСУ від 28.09.2009 р. N 1276/10/13-09.

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи позивачем оскаржуються дії державного виконавця при виконанні рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова було ухвалене 10 листопада 2008 року, тобто після набрання чинності Цивільного процесуального кодексу України 2004 року, тому колегія суддів зазначає, що дані дії позивачем мають бути оскаржені в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, зокрема, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства;

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції не було враховано предметну підсудність даної справи, тому постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, а провадження по даній справі -закриттю.

Керуючись ст.ст. 157, 160, 198, 205, 206 КАС України, суд , -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу відповідача -Новозаводського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 28 січня 2010 року -задовольнити частково.

Постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 28 січня 2010 року -скасувати.

Провадження по справі закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом 20 днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.В.Бєлова

Судді