Постанова від 02.11.2010 по справі 2а-5654/09/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-5654/09/2370

02.11.2010 р. м. Черкаси

13 год. 13 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Новікової Т.В., при секретарі Найдьон А.В.,

за участю представника позивача -ОСОБА_1 (за довіреністю),

за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Канівської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою від 26.11.2009р. до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути заборгованість на суму 6 921грн.99коп. за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач послався на порушення відповідачем пунктів 1, 4, 5 ст.ст. 17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995р. (далі -Закон № 265/95-ВР) та не виконав обов'язку зі сплати до Канівської ОДПІ Черкаської області штрафних (фінансових) санкцій у сумі 6 921грн. 99 коп.

Ухвалою суду від 22.12.2009р. зупинено провадження в адміністративній справі №2а-5654/09/2370 до набрання законної сили судового рішення в іншій адміністративній справі №2а-4008/09/2370, яке оскаржувалося в апеляційному порядку. Відповідно до ухвали суду від 19.10.2010р. поновлено провадження у справі №2а-5654/09/2370 та призначено розгляд справи на 26.10.2010р.

Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги та просив суд стягнути з відповідача заборгованість, надавши додаткові пояснення від 01.11.2010р.

Відповідач до зали судового засідання не з'явився, однак надіслав заяву від 26.10.2010р., в якій виклав заперечення проти розгляд справи за його відсутності за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, зареєстрована Канівською районною державною адміністрацією Черкаської області 02.12.1998р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Працівниками ДПА у Черкаській області проведено планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання вимог Закону № 265/95-ВР.

За результатами проведення перевірки складено акт від 21.05.2009р. про дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) щодо регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким встановлено порушення позивачем Закону №265/95-ВР, а саме, не проведення розрахункової операції, не видання розрахункового документу, не зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, не зберігання контрольних стрічок протягом трьох років та невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків.

Як вбачається зі змісту акту перевірки від 21.05.2009р. магазину «Настя», де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_4, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, встановлено порушення відповідачем законодавства, а саме, встановлено факт реалізації однієї пляшки горілки «Біленька»0,5 літр по ціні 17 грн. 50 коп., 1 пляшки пива «Славутич»- 2 літри по ціні 13 грн. 00 коп., 2 пачки цигарок «Прилуки»по ціні 4 грн. 75 коп. за пачку на загальну суму 40 грн. 00 коп. Продавець отримала готівку, видала товар та здачу, але розрахункову операцію через РРО не провела, не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ (чек). При перевірці книги ОРО встановлено не зберігання фіскальних звітних чеків №0484, №0545, №0562, №0344 в книзі ОРО протягом встановленого терміну, а також встановлено не зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну (3 роки) . При перевірці готівкових коштів на місці проведення розрахунків, а саме: в коробці на прилавку, звідки проведено розрахунок наявні кошти на суму 1282 грн. 50 коп., а згідно денного звіту РРО повинно рахуватися 00 грн. 00 коп. Отже, невідповідність готівкових коштів становила 1282 грн., 50 коп. з урахуванням суми придбаних товарів.

Продавцем ОСОБА_5 надано пояснення (а.с.13), в якому викладені підстави допущених порушень та підписано акт перевірки від 21.05.2009р.

На підтвердження порушення відповідача свідчить опис наявних готівкових коштів, як додаток до акту перевірки від 21.05.2009р. № 00/075, на суму 1 282 грн.50 коп. підписаного продавцем -ОСОБА_5 та розрахунок фінансових санкцій на суму 6 922грн.50 коп. за порушення п.п. 1, 2, 9, 10, 13 ст. 3 Закону №265/95-ВР.

На підставі акту перевірки від 21.05.2009р. № 687/23/23/23/1901407020 податковим органом винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000748800 від 12.06.2009р. на суму 6 922грн.50 коп., отриманого відповідачем особисто 12.06.2009р.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 09.10.2009р., залишеної без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.09.2010р., відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до ДПА в Черкаській області та до ДПІ у Канівському районі Черкаської області про визнання незаконним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000748800 від 12.06.2009р. в адміністративній справі № 2а-4008/09/2370.

У письмових пояснень продавця зазначено, що чек був не пробитий у з'язку з прийомом товару, а гроші в сумі 1000 грн., що знаходилися на місці розрахунків були особистими коштами продавця (а.с.13).

За порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій Канівською ОДПІ Черкаської області застосовано до відповідача штрафні санкції у сумі 6922 грн. 55 коп., згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С»від 12.06.2009р. №0000748800 відповідно до п.1, п.2, п.9, п.10, п. 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р., що отримане відповідачем 12.06.2009р. Відповідачем не оскаржено до контролюючого органу вказаного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Як вбачається із зворотнього боку облікової картки платника станом на 18.11.2009р. заборгованість відповідача зі сплати штрафних (фінансових) санкцій становить 6921 грн. 99 коп. (6922,50 - 0,51 (переплата) = 6921, 99) (а.с.19).

Причиною виникнення спору постало питання правомірності застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про РРО.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку, розмірах та у строки, встановлені законом.

Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII (ст.2,11), на органи державної податкової служби покладено здійснення функцій контролю щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до ч.2 ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування»фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами, чинними на день завершення таких перевірок або ревізій та згідно ч. 2 ст. 9 цього Закону керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.

Відповідачем порушено п.1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р., оскільки у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих-послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п.4 ст.17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р.)

У разі невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (п.5 ст.17 Закону № 265/95-ВР).

Згідно ст.22 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р. у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Статтею 25 Закону № 265/95-ВР передбачено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Отже, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову, оскільки перевіркою виявлено допущені порушення в господарській діяльності ФОП ОСОБА_2, а тому податковим органом правомірно нараховані штрафні (фінансові) санкції на підставі розрахунку фінансових санкцій, про що свідчить акт перевірки та висновок податкової заборгованості СПД ОСОБА_2 (а.с.6).

З врахуванням викладеного суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-159, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через Канівську об'єднану державну податкову інспекцію Черкаської області (19000, Черкаська область, м. Канів, вул. Енергетиків, 16) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 6 921 грн. 99 коп. (шість тисяч дев'ятсот двадцять одна гривня 99коп.).

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 03 листопада 2010 року.

Суддя Т.В. Новікова