73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
08 листопада 2010 р. Справа № 2-а-4696/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Хом'якової В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області про захист порушених прав,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просить суд захистити порушення права з боку ДПІ у Цюрупинському районі шляхом скасування податкового повідомлення-рішення від 01.09.2010 № 0008151700/0 та зобов'язати податкову інспекцію зняти рішення з обліку у ДПІ у Цюрупинському районі. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням ДПІ у Цюрупинському районі застосовано фінансову санкцію в сумі 510 грн. на підставі ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, за порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 даного Закону, а саме за неподання у встановлений строк звіту зі збору на розвиток виноградництва, садівництва і хмелярства. Відповідно до вимог ст. 4 Закону № 2181-ІІІ позивачем подані декларації у встановлені строки. Звіти та декларації поняття різні. Просить суд розглянути справу без її участі.
Відповідач (ДПІ у Цюрупинському районі) в задоволенні позову просить відмовити, суду надано заперечення на адміністративний позов та заяву з проханням розглянути справу у порядку письмового провадження. В своїх запереченнях податкова інспекція посилається на правомірність винесеного рішення від 01.09.2010 № 0008151700/0 на суму 510 грн. Невиїзною документальною перевіркою своєчасного подання звіту із збору на розвиток виноградництва, садівництва і хмелярства за березень-травень 2010 року встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, що підтверджується актом від 18.08.2010. Виявлено порушення ОСОБА_1 строку подання звітності. Відповідно до вказаного Закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює - календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) місяця. Акт перевірки та рішення ДПІ у Цюрупинському районі відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, надані суду письмові докази, суд встановив наступне.
Головним державним податковим ревізором-інспектором відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у Цюрупинському районі Алексєєвою Тетяною Миколаївною на підставі п. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу" проведено невиїзну документальну перевірку платника акцизного збору, збору на розвиток виноградництва, садівництва та хмелярства фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 з питання неподання податкової звітності за період березень-травень 2010 року. За результатами невиїзної документальної перевірки складено акт від 16.08.2010 № 740/17-1/2356802046, яким встановлено порушення підприємцем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181-ІІІ) із змінами та доповненнями, ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на розвиток виноградництва, садівництва і хмелярства" від 09.04.1999 № 587-ХІV із змінами та доповненнями (далі Закон № 587-ХІV). ОСОБА_1 не подано розрахунок суми збору на розвиток виноградництва, садівництва і хмелярства за березень 2010 року (граничний строк подання 20.04.2010, фактично подано 02.07.2010 Вх.№4277/к), квітень 2010 року (граничний строк подання 20.05.2010, фактично подано 02.07.2010 Вх.№7278/к), травень 2010 року (граничний строк подання 21.06.2010, фактично подано 02.07.2010 Вх.№7279/к). На підставі акту перевірки податковою інспекцією у Цюрупинському районі винесено рішення від 01.09.2010 № 0008151700/0 про застосування до ОСОБА_1 штрафної санкції в сумі 510 грн.
Пунктом 20 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" збір на розвиток виноградництва, садівництва і хмелярства віднесений до переліку загальнообов'язкових податків і зборів. Згідно Закону № 587-ХІV платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції. Об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 1 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587 "Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" визначено, що даний Порядок визначає механізм справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі - збір) та використання коштів, що надійшли від справляння такого збору до спеціального фонду державного бюджету у порядку та розмірі, встановлених Законом України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства". Платники збору самостійно обчислюють його суму, яку зазначають у розрахунку суми збору за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби. Платники збору подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, зазначений розрахунок органові державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку. Суму збору, зазначену в розрахунку, платник збору зобов'язаний сплатити протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку.
Згідно ст. 1 Закону України, від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу); податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Декларації та розрахунок є поняттями тотожними. Розрахунки суми збору на розвиток виноградства, садівництва і хмелярства є формою податкової звітності, що подається суб'єктами підприємницької діяльності до органів податкової інспекції у строки встановлені Законом 2181-ІІІ та № 587-ХІV.
Виходячи з наявних в матеріалах справи письмових доказів копій декларацій про доходи за березень, червень 2010 року, копій розрахунків суми збору на розвиток виноградства, садівництва і хмелярства за березень, квітень, травень 2010 року вбачається, що позивач ОСОБА_1 надає до податкової інспекції документи податкової звітності, але не своєчасно.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає позовні вимоги позивача необгрутнованими та такими, що не підлягають задоволенню. Витрати по справі покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області від 1 вересня 2010 року № 0008151700/0 та зобов'язання вчинити дії.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 2.11.6