Справа №2а- 7329/10/1570
18 листопада 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Федусик А.Г.,
розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом першого заступника прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал Транс»про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн., -
До суду звернувся перший заступник прокурора Малиновського району м.Одеси (далі прокурор) в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Імперіал Транс»(далі ТОВ) має заборгованість перед бюджетом по сплаті нарахованих штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700 грн., яка виникла на підставі акту від 22.05.2009 року №116535 щодо контролю за додержанням законодавства про автомобільний транспорт, яким встановлено порушення ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», що виразилося в наданні послуг з перевезення вантажів автомобілем без оформлення документів, а саме без оформлення ліцензійної картки. На підставі цього акту постановою Т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 01.07.2009 року №084757 до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн., яка до цього часу не сплачена. У зв'язку з зазначеним позивач просить на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт»стягнути з відповідача зазначені нараховані штрафні санкції, виходячи з вимог Закону.
Представник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області у судове засідання не з'явився. Надав суду заяву про розгляд справи у письмовому провадженні (а.с.23).
Прокурор до судового засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно. Про причини неявки суду не повідомив.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно (а.с.18, 22). Причини не явки суду не повідомив.
Суд, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, ухвалив про розгляд справу у письмовому провадженні.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Відповідно до п.2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
22 травня 2009 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було виявлено порушення відповідачем вимог ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», що виразилося в наданні послуг з перевезення вантажів автомобілем без оформлення документів, а саме без оформлення ліцензійної картки. За результатами цієї перевірки Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області було складено акт №116535 від 22.05.2009 року (а.с.7).
Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»та на підставі акту №116535 від 22.05.2009 року, рішенням Т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 01.07.2009 року №084757 до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (а.с.9).
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області направило на адресу відповідача лист №3088/02 від 01.07.2009 року про сплату заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 1700 грн. (а.с.10), яке було отримане відповідачем 28.09.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.11).
На момент розгляду справи заборгованість по сплаті штрафних санкцій складає 1700 грн.
Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З аналізу вказаної правової норми випливає, що дії та рішення державного органу, органу місцевого самоврядування чи їх посадової особи повинні бути прийняті в межах компетенції відповідного органу та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі зазначених норм, з урахуванням встановлених в судовому засіданні фактів, суд приходить до висновку, що приймаючи рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій, позивач діяв на підставі та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України, та у межах наданих йому повноважень, у зв'язку з чим заявлені ним позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій в розмірі 1700 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт”, Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року „Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 128, 159-164 КАС України, суд -
Адміністративний позов першого заступника прокурора Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області адовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал Транс» на користь державного бюджету суму штрафу в розмірі 1700 грн. на р/р 31117106700002, банк: ГУДК України Одеської області, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу: 21081100.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя А.Г.Федусик
18 листопада 2010 року