Справа № 461/6774/24
Провадження № 1-кс/461/7256/24
про тимчасовий доступ до речей і документів
26.11.2024 року місто Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42024140000000034 від 06.02.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 саме до наступної інформації в паперовому та/або електронному вигляді: виконавчого провадження №73283475, до складу якого входить постанова №10 про результати перевірки законності виконавчого провадження № 73283475.
Подане клопотання мотивує тим, що в ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , міститься інформація та документи, які можуть мати суттєве значення для встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, з наданням можливості ознайомитись із даною інформацією та документами, а також вилучити оригінали необхідних документів.
У зв'язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч. 2 ст. 163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідчий у клопотанні просив проводити розгляд клопотання за його відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024140000000034 від 06.02.2024 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_7 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.
Повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень складено 25.06.2024 та цього ж дня вручено, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .
Крім того, 30.10.2024 складено та цього ж дня вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_6
ОСОБА_5 та ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, за наступних обставин.
Так, у точно не встановлений час, але після 26.09.2023, у ОСОБА_5 , як начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел, спрямований на систематичне одержання неправомірної вигоди від громадян - боржників за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників у виконавчих провадженнях, що перебували у провадженні підпорядкованих ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Для реалізації вказаного злочинного умислу, ОСОБА_5 залучив також інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , спільно з котрими розробив механізм одержання неправомірної вигоди від боржників у виконавчих провадженнях в розрахунку від 70 до 75 % від загальної суми заборгованості за виконавчим провадженням.
У разі надання неправомірної вигоди, відповідно до злочинного плану, виконавче провадження підлягало закінченню на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», тобто фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, після чого знімались арешти з майна і банківських рахунків боржників, проте фактичної сплати необхідних платежів на користь держави не надходило.
Водночас ОСОБА_5 , будучи начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , не бажаючи бути викритим у своїй злочинній діяльності, у точно не встановленому місці та часі, але не пізніше грудня 2023 року, залучив до своєї протиправної діяльності ОСОБА_7 , який мав виконувати роль щодо безпосереднього підшуковування фізичних осіб - божників у виконавчих провадженнях та висловлювання їм незаконних пропозицій щодо надання неправомірної вимоги начальнику ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників, а також безпосереднього одержання неправомірної вигоди для ОСОБА_5 .
Так, щодо громадянина України ОСОБА_8 10.11.2023 ІНФОРМАЦІЯ_4 відкрито виконавче провадження № 73283475 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., витрат виконавчого провадження у розмірі 220 грн., а загалом на суму 45 100 грн.
У кінці листопада 2023 року ОСОБА_8 звернувся до ОСОБА_7 з питань отримання консультацій щодо можливих законних шляхів закінчення виконавчого провадження, на що ОСОБА_7 повідомив, що надасть йому усю необхідну інформацію згодом.
В подальшому, у грудні 2023 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, у точно не встановленому місці, ОСОБА_7 повідомив начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 про факт звернення ОСОБА_8 з питань закінчення виконавчого провадження.
ОСОБА_5 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення, діючи на виконання попередньо розробленого із іншими, на цей час невстановленими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , злочинного механізму одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_7 , котрий на цей час вже був залучений ОСОБА_5 як пособник у вчиненні кримінального правопорушення та обізнаний із його злочинним умислом, про можливість закінчення виконавчого провадження щодо ОСОБА_8 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», а також зняття арештів з майна і банківських рахунків останнього за умови надання ОСОБА_8 для ОСОБА_5 через ОСОБА_7 неправомірної вигоди в сумі 32 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023.
В подальшому ОСОБА_7 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, умисно, у кінці грудня 2023 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, висловив ОСОБА_8 пропозицію надання неправомірної вигоди для службової особи керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 32 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
При цьому ОСОБА_7 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , з метою приховування факту участі останнього у злочинному механізмі одержання неправомірної вигоди, умисно не повідомив ОСОБА_8 , що неправомірна вигода призначається саме ОСОБА_5 , а у завуальованій формі повідомив про надання такої неправомірної вигоди для службової особи керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою створення у ОСОБА_8 стійкого переконання про беззаперечний авторитет такої службової особи перед підпорядкованими працівниками та відповідно безумовного виконання ними будь-яких його вказівок.
Через деякий час, ОСОБА_8 погодився на вказану пропозицію, однак усвідомлюючи протиправний характер дій ОСОБА_7 та інших службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою викриття їх злочинної діяльності, звернувся із відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем.
В подальшому, а саме 27.02.2024 близько 14.15 год. під час попередньо обумовленої зустрічі між ОСОБА_8 та ОСОБА_7 поблизу кафе « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_7 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, підтвердив ОСОБА_8 , що у разі надання неправомірної вигоди у розмірі 32 000 грн., виконавче провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., буде закінчено без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, а також буде знято арешт з майна і банківських рахунків боржника.
В подальшому, на виконання вказівки ОСОБА_7 яку він висловив в ході телефонної розмови, ОСОБА_8 19.03.2024 о 15.49 год. за допомогою мобільного додатку «Viber», надіслав ОСОБА_7 на мобільний телефон дані щодо виконавчого провадження № 73283475 та знімок екрану мобільного телефону з додатку «Дія» з індивідуальним податковим номером НОМЕР_1 . В свою чергу ОСОБА_7 о 15.49 год. цього ж дня переслав отриману від ОСОБА_8 інформацію за допомогою мобільного додатка «Viber» на мобільний телефон ОСОБА_5 , а саме дані боржника - « ОСОБА_8 » та знімок екрану мобільного телефону з додатку «Дія» з індивідуальним податковим номером НОМЕР_1 .
Цього ж дня, 19.03.2024 близько 18.30 год. ОСОБА_7 зустрівся із ОСОБА_5 поблизу під'їзду корпусу АДРЕСА_3 , в ході чого ОСОБА_5 підтвердив можливість закриття виконавчого провадження за умови надання неправомірної вигоди відповідно до попередньо досягнутих домовленостей.
Після цього, 20.03.2024 о 16.04 год., ОСОБА_7 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_8 у автомобілі останнього марки «BMW», р.н. НОМЕР_2 , котрий знаходився поблизу фітнес-студії « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що у АДРЕСА_2 , одержав для ОСОБА_5 та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у розмірі 32 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Окрім цього, в ході тієї ж розмови, після одержання ОСОБА_7 від ОСОБА_8 неправомірної вигоди у розмірі 32 000 грн., ОСОБА_7 , діючи на виконання спільного злочинного умислу із ОСОБА_5 , повідомив ОСОБА_8 про необхідність додаткового надання ще 1 000 грн. як неправомірної вигоди в подальшому.
Отримавши неправомірну вигоду, цього ж дня, о 19.29 год., перебуваючи на першому поверсі під'їзду будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_7 передав, а ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав для себе та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , неправомірну вигоду у розмірі 32 000 грн. від ОСОБА_8 за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
В подальшому, у точно невстановлений час та місці, ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та інші, на цей час невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , розділили предмет неправомірної вигоди - грошові кошти у розмірі 32 000 грн. та розпорядились ними на власний розсуд.
Наступного дня, 21.03.2024 державним виконавцем ІНФОРМАЦІЯ_7 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо ОСОБА_8 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з сплатою на користь держави штрафу, витрат виконавчого провадження, виконавчого збору на загальну суму 45100 грн., та припинено чинність арешту майна боржника і скасовано інші заходи примусового виконання рішень, без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави.
Цього ж дня, о 16.33 год. ОСОБА_7 зателефонував на мобільний телефон ОСОБА_8 та повідомив, що виконавче провадження щодо останнього закінчено відповідно до попередньо досягнутих домовленостей.
Крім цього, 04.04.2024 близько 11.45 год., ОСОБА_7 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_8 у автомобілі останнього марки «BMW», р.н. НОМЕР_2 , котрий знаходився поблизу фітнес-студії « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що у АДРЕСА_2 , одержав для ОСОБА_5 та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , від ОСОБА_8 додатково частину неправомірної вигоду у розмірі 1 000 грн. за закінчення виконавчого провадження № 73283475 від 10.11.2023 щодо стягнення з ОСОБА_8 на користь держави штрафу, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 45 100 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Отримавши неправомірну вигоду, у невстановлений час та місці, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 розділили предмет неправомірної вигоди - грошові кошти у розмірі 1 000 грн. та розпорядились ними на власний розсуд.
Загалом в період часу з 20.03.2024 по 04.04.2024 за вищеописаних обставин, ОСОБА_5 та інші, на цей час невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , за пособництва ОСОБА_7 , одержали від ОСОБА_8 неправомірну вигоду на загальну суму 33 000 грн. за закінчення виконавчого провадження щодо останнього та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Крім того, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, за наступних обставин.
Відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_8 № 5397/5 від 02.12.2022 ОСОБА_6 з 06.12.2022 переведено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 зі збереженням 4 рангу державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби.
Відповідно до вимог «Положення про Міністерство юстиції України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 228 від 02.07.2014, ІНФОРМАЦІЯ_8 (Мін'юст) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, державну політику з питань банкрутства, у сфері нотаріату, організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) (далі - виконання рішень).
Крім того, п.п. 23 п. 3, п.п. 8321, 8328 п. 4, п.п. 32 п. 5 «Положенням про Міністерство юстиції України» передбачено, що Мін'юст, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері організації примусового виконання рішень; організовує, контролює та здійснює примусове виконання рішень у випадках, передбачених законом; забезпечує контроль за роботою структурних підрозділів територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_10 , що забезпечують здійснення повноважень у сфері примусового виконання рішень; організовує та контролює роботу державних виконавців, вживає заходів щодо її поліпшення, здійснює керівництво та проводить перевірку діяльності структурних підрозділів територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_10 , що забезпечують здійснення повноважень у сфері організації примусового виконання рішень.
Відповідно до Положення про ІНФОРМАЦІЯ_2 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_8 № 1707/5 від 23.06.2011, ІНФОРМАЦІЯ_11 та є його територіальними органами. Основними завданнями міжрегіонального управління є, зокрема, забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).
Відповідно до п.п. 4.14, 4.15 п. 4 «Положення про міжрегіональні управління Міністерства юстиції України», міжрегіональне управління організовує через структурний підрозділ, що забезпечує реалізацію повноважень у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів України; контролює через структурний підрозділ, що забезпечує реалізацію повноважень у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), здійснення примусового виконання рішень у випадках, передбачених законом, відповідним ІНФОРМАЦІЯ_12 .
Статтею 1 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» передбачено, що примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) покладається на органи державної виконавчої служби та у визначених Законом України «Про виконавче провадження» випадках - на приватних виконавців.
Згідно із ст. 6 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», систему органів примусового виконання рішень становлять ІНФОРМАЦІЯ_8 та органи державної виконавчої служби, утворені ІНФОРМАЦІЯ_8 в установленому законодавством порядку.
Відповідно до наказів ІНФОРМАЦІЯ_2 № 338/4 від 29.12.2022 «Про затвердження Розподілу обов'язків та повноважень між начальником ІНФОРМАЦІЯ_13 та його заступниками» та № 840/4 від 26.09.2023 «Про внесення змін до Розподілу обов'язків та повноважень між начальником ІНФОРМАЦІЯ_14 », начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 :
1) очолює ІНФОРМАЦІЯ_15 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_16 ), здійснює керівництво його діяльністю і підвідомчими органами та установами юстиції, представляє ІНФОРМАЦІЯ_16 у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями та несе персональну відповідальність за організацію та результати діяльності ІНФОРМАЦІЯ_17 ;
2) організовує роботу ІНФОРМАЦІЯ_18 , підвідомчих органів і установ юстиції на виконання завдань, покладених на ІНФОРМАЦІЯ_8 , його територіальні органи;
3) за поданням начальника ІНФОРМАЦІЯ_19 ;
5) вносить на розгляд ІНФОРМАЦІЯ_20 пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у відповідних сферах;
6) забезпечує виконання ІНФОРМАЦІЯ_21 , указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів ІНФОРМАЦІЯ_8 та доручень ІНФОРМАЦІЯ_20 , розпоряджень голови відповідної місцевої державної адміністрації;
7) звітує перед ІНФОРМАЦІЯ_22 щодо виконання покладених на ІНФОРМАЦІЯ_23 ;
8) вносить ІНФОРМАЦІЯ_20 на затвердження проект структури ІНФОРМАЦІЯ_24 ;
9) затверджує положення про структурні підрозділи і посадові інструкції працівників ІНФОРМАЦІЯ_18 ;
21) забезпечує здійснення контролю у ІНФОРМАЦІЯ_25 та підвідомчих органах і установах юстиції за дотриманням актів законодавства з питань боротьби з корупцією і злочинністю та забезпечує їх неухильне виконання;
22) забезпечує в межах повноважень проведення заходів щодо запобігання корупції та здійснення аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства, тощо.
Начальники ІНФОРМАЦІЯ_26 є підзвітні за організацію та результати діяльності даних управлінь начальнику ІНФОРМАЦІЯ_18 .
Згідно п.п. 1, 2, 3, 10 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_9 , затвердженого наказом № 313/4 від 27.12.2022 начальника
ІНФОРМАЦІЯ_27 територіальним органом державної виконавчої служби, входить до системи органів ІНФОРМАЦІЯ_28 ;
- Управління у своїй діяльності керується в тому числі наказами
ІНФОРМАЦІЯ_29 організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб); організація, контроль та здійснення примусового виконання рішень у випадках, передбачених законом;
- Начальник Управління очолює Управління, здійснює керівництво його діяльністю та підзвітний начальнику відповідного міжрегіонального управління юстиції за організацію та результати діяльності Управління.
Відповідно до п.п. 1, 3, 4, 5 посадової інструкції начальника ІНФОРМАЦІЯ_13 , затвердженого Державним секретарем Міністерства 21.09.2022 до основних посадових обов'язків ОСОБА_5 входить:
- здійснення керівництва діяльністю міжрегіонального управління, підвідомчих органів та установ юстиції;
- організація роботи міжрегіонального управління, підвідомчих органів і установ на виконання завдань, покладених на Мін'юст, його територіальні органи, щодо забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового, виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб);
- затвердження положень про структурні підрозділи міжрегіонального управління, розподіл обов'язків між своїми заступниками;
- здійснення контролю за дотриманням виконавської та службової дисципліни в міжрегіональному управлінні, підвідомчих органах та установах юстиції, тощо.
Відповідно до п.п. 1-4 посадової інструкції начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 , затвердженої начальником ІНФОРМАЦІЯ_13 17.10.2022, безпосереднім керівником ОСОБА_6 є начальник ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_5 , та до основних посадових обов'язків ОСОБА_6 входить:
- здійснення керівництва діяльністю ІНФОРМАЦІЯ_30 (далі - Управління);
- здійснення контролю за виконанням покладених на управління, відділу примусового виконання рішень, інші структурні підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_31 (далі - Відділи) завдань і здійснення ними своїх повноважень відповідно до законодавства;
- забезпечення виконання Управлінням, Відділами Конституції та законів України, указів Президента України, постанов Верховної Ради, забезпечення реалізації державної політики у сферах організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, доручень ІНФОРМАЦІЯ_32 , наказів ІНФОРМАЦІЯ_8 , доручень ІНФОРМАЦІЯ_20 , його заступників, директора ІНФОРМАЦІЯ_33 , наказів
ІНФОРМАЦІЯ_34 , Відділів з виконання завдань, покладених на ІНФОРМАЦІЯ_16 , з питань реалізації державної політики у сфері примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).
Таким чином, ОСОБА_6 , займаючи посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 , здійснює безпосереднє керівництво та контроль за діяльністю підпорядкованих структурних підрозділів управління, є особою, яка має беззаперечний авторитет серед його працівників та завдяки своєму службовому становище може вживати заходів до вчинення будь-якої дії чи бездіяльності іншими підлеглими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Разом з цим, відповідно до підпункту «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_6 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно з ст. 22 вказаного Закону, особам, зазначеним ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Відповідно до ст. ст. 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», особам, зазначеним у пунктах 1, 2 частини першої ст. 3 вказаного Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.
Згідно із Приміткою 1 до ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до Примітки 1 ст. 368 КК України, неправомірною вигодою в значному розмірі вважається вигода, що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Згідно Примітки 2 ст. 368 КК України, службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-5, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, посади яких згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належать до категорії «Б», судді, прокурори, слідчі і дізнавачі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць.
Таким чином, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 та відповідно до Примітки 1 ст. 364 КК України, а також Примітки 2 ст. 368 КК України є службовою особою, яка займає відповідальне становище.
У абз. 6, 7, 8, п. 3 розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_8 № 512/5 від 02.04.2012 встановлено, що органами державної виконавчої служби є ІНФОРМАЦІЯ_35 забезпечення примусового виконання рішень; відділи державної виконавчої служби міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України (далі - відділи державної виконавчої служби).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Пунктом 9 частини 1 статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Згідно із ч. 1 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі закінчення виконавчого провадження арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв'язку із закінченням виконавчого провадження.
Проте, у порушення вказаних вище вимог чинного законодавства ОСОБА_6 , будучи начальником ІНФОРМАЦІЯ_9 , діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення вчинив кримінальне правопорушення при наступних обставинах.
Так, у точно не встановлений час, але після 26.09.2023, у ОСОБА_5 , як начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел, спрямований на систематичне одержання неправомірної вигоди від громадян - боржників за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників у виконавчих провадженнях, що перебували у провадженні підпорядкованих ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Для реалізації вказаного злочинного умислу, ОСОБА_5 у точно не встановлений час та місці, але не пізніше 08.05.2024 залучив начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , спільно з котрими розробив механізм одержання неправомірної вигоди від боржників у виконавчих провадженнях в розрахунку від 70 до 75 % від загальної суми заборгованості за виконавчим провадженням.
У разі надання неправомірної вигоди, відповідно до злочинного плану, виконавче провадження підлягало закінченню на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», тобто фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, після чого знімались арешти з майна і банківських рахунків боржників, проте фактичної сплати необхідних платежів на користь держави не надходило.
Водночас ОСОБА_5 , будучи начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , не бажаючи бути викритим у своїй злочинній діяльності, у точно не встановленому місці та часі, але не пізніше грудня 2023 року, залучив до своєї протиправної діяльності ОСОБА_7 , який мав виконувати роль щодо безпосереднього підшуковування фізичних осіб - божників у виконавчих провадженнях та висловлювання їм незаконних пропозицій щодо надання неправомірної вимоги начальнику ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 за закінчення виконавчих проваджень без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арештів з майна і банківських рахунків боржників, а також безпосереднього одержання неправомірної вигоди для ОСОБА_5
ОСОБА_6 , будучи начальником ІНФОРМАЦІЯ_9 , реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди від громадян - боржників у виконавчих провадженнях, що перебували у провадженні підпорядкованих ІНФОРМАЦІЯ_3 , за попередньою змовою з начальником ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_5 та іншими на цей час невстановленими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 та за пособництва ОСОБА_7 , діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення, вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.
Так, щодо громадянина України ОСОБА_9 :
- 24.05.2022 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 69077366 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 680 грн., виконавчого збору у розмірі 68 грн., а загалом на суму 748 грн.;
- 26.10.2022 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 70170563 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 21.02.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71087974 за фактом стягнення на користь держави судового збору в розмірі 496,20 грн., а також виконавчого збору 49,62 грн., а загалом на суму 545,82 грн.;
- 21.02.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71098871 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 34 000 грн., виконавчого збору у розмірі 3 400 грн., а загалом на суму 37 400 грн.;
- 27.02.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71142578 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 08.03.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71224249 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 08.03.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71223937 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 21.03.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71344042 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 40 800 грн., виконавчого збору у розмірі 4 080 грн., а загалом на суму 44 880 грн.;
- 21.03.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71351307 за фактом стягнення на користь держави судового збору в розмірі 536,8 грн., а також виконавчого збору 53,68 грн., а загалом на суму 590,48 грн.;
- 21.03.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 71348760 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 3 400 грн., виконавчого збору у розмірі 340 грн., а загалом на суму 3 740 грн.;
- 20.06.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 69109358 за фактом стягнення до державного бюджету штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 17 000 грн., виконавчого збору у розмірі 1 700 грн., а загалом на суму 18 700 грн.;
- 20.06.2023 ІНФОРМАЦІЯ_36 відкрито виконавче провадження № 69110429 за фактом стягнення на користь держави судового збору в розмірі 496,20 грн., а також виконавчого збору 49,62 грн., а загалом на суму 545,82 грн.
Загалом у ІНФОРМАЦІЯ_37 щодо ОСОБА_9 перебувало виконавчих проваджень за фактом стягнення до державного бюджету грошових коштів на загальну суму 289 430 грн.
У квітні 2024 року ОСОБА_9 звернувся до ОСОБА_7 з питань отримання консультацій щодо можливих законних шляхів закінчення виконавчого провадження, на що ОСОБА_7 повідомив, що надасть йому усю необхідну інформацію згодом.
В подальшому, у другій половині квітня 2024 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, у точно не встановленому місці, ОСОБА_7 повідомив начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 про факт звернення ОСОБА_9 з питань закінчення виконавчих проваджень.
ОСОБА_5 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення, діючи на виконання попередньо розробленого із начальником ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 та іншими, на цей час невстановленими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , злочинного механізму одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_7 про можливість закінчення виконавчих проваджень щодо ОСОБА_9 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», а також зняття арештів з майна і банківських рахунків останнього за умови надання ОСОБА_9 для ОСОБА_5 через ОСОБА_7 неправомірної вигоди в сумі 180 000 грн. за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023.
В подальшому ОСОБА_7 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, умисно, 19.04.2024 висловив ОСОБА_9 пропозицію надання неправомірної вигоди для службової особи керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі приблизно 70 % від суми заборгованості за виконавчими провадженнями, за закінчення вищевказаних виконавчих проваджень на загальну суму 289 430 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника, на що ОСОБА_9 погодився.
При цьому ОСОБА_7 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , з метою приховування факту участі останнього у злочинному механізмі одержання неправомірної вигоди, умисно не повідомив ОСОБА_9 , що неправомірна вигода призначається саме ОСОБА_5 , у завуальованій формі повідомив про надання такої неправомірної вигоди для службової особи керівного складу ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою створення у ОСОБА_9 стійкого переконання про беззаперечний авторитет такої службової особи перед підпорядкованими працівниками та відповідно безумовного виконання ними будь-яких його вказівок.
В подальшому, на виконання вказівки ОСОБА_7 яку він висловив в ході телефонної розмови, ОСОБА_9 19.04.2024 о 12.35 год. за допомогою мобільного додатку «Viber», надіслав ОСОБА_7 на мобільний телефон дані з індивідуальним податковим номером НОМЕР_3 . В свою чергу ОСОБА_7 о 15.14 год. цього ж дня переслав отриману від ОСОБА_9 інформацію за допомогою мобільного додатка «Viber» на мобільний телефон ОСОБА_5 , а саме дані боржника - індивідуальний податковий номер НОМЕР_3 .
В свою чергу ОСОБА_9 , усвідомлюючи протиправний характер дій ОСОБА_7 та інших службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою викриття їх злочинних намірів, звернувся із відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем.
В подальшому, а саме 08.05.2024 близько 11.12 год. під час попередньо обумовленої зустрічі між ОСОБА_9 та ОСОБА_7 у приміщенні кафе « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_7 , діючи на виконання вказівок ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, повідомив ОСОБА_9 , що у разі надання неправомірної вигоди у розмірі 180 000 грн., що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром, виконавчі провадження № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчих зборів та витрат виконавчого провадження на загальну суму 289 430 грн., буде закінчено без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави, а також буде знято арешт з майна і банківських рахунків боржника.
Цього ж дня, 08.05.2024 близько 11.20 год., ОСОБА_7 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_9 у приміщенні кафе « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що у АДРЕСА_2 , одержав для ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , від ОСОБА_9 частину неправомірної вигоди у розмірі 67 000 грн. за закінчення виконавчих проваджень № 71223937 від 08.03.2023 та № 70170563 від 26.10.2022 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 89760 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Окрім цього, в ході тієї ж розмови, після одержання ОСОБА_7 від ОСОБА_9 неправомірної вигоди у розмірі 67 000 грн., ОСОБА_7 , діючи на виконання спільного злочинного умислу із ОСОБА_5 , повідомив ОСОБА_9 , що для закінчення усіх вищевказаних виконавчих проваджень, необхідно надати другу частину неправомірної вигоди в сумі 113 000 грн., після чого службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 будуть вчинені дії із закінчення усіх виконавчих проваджень ОСОБА_9 .
Отримавши частину неправомірної вигоди, цього ж дня, о 19.34 год., перебуваючи на сходовій клітці 6-го поверху під'їзду будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_7 передав, а ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав для себе та начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 , та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , частину неправомірної вигоди у розмірі 67 000 грн. від ОСОБА_9 за закінчення виконавчих проваджень № 71223937 від 08.03.2023 та № 70170563 від 26.10.2022 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 89760 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 20.05.2024 близько 16.52 год., ОСОБА_7 діючи як пособник ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час зустрічі із ОСОБА_9 в приміщенні кафе « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що в АДРЕСА_2 , одержав для ОСОБА_5 та начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , від ОСОБА_9 другу частину неправомірної вигоду у розмірі 113 000 грн. за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 199670 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Отримавши другу частину неправомірної вигоди, цього ж дня о 19.42 год., перебуваючи на сходовій клітці 6-го поверху під'їзду будинку АДРЕСА_4 , ОСОБА_7 передав, а ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, одержав для себе та начальника ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , другу частину неправомірної вигоди у розмірі 113 000 грн. від ОСОБА_9 за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 199670 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника.
Таким чином, загалом в період часу з 08.05.2024 по 20.05.2024 за вищеописаних обставин, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші, на цей час невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , за пособництва ОСОБА_7 , одержали від ОСОБА_9 неправомірну вигоду на загальну суму 180 000 грн., що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром, за закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо стягнення з ОСОБА_9 на користь держави штрафів, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на загальну суму 289 430 грн., без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржника, яку, у точно невстановлений час та місці, але не пізніше 22.05.2024 ОСОБА_5 передав частину отриманої неправомірної вигоди у начальнику ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 , які останній мав розділити між іншими на цей час невстановленими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , та в подальшому розпорядитись предметом неправомірної вигоди на власний розсуд.
Після одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_9 , наступного дня 21.05.2024 службовою особою ІНФОРМАЦІЯ_38 винесено постанови про закінчення виконавчих проваджень № 71224249 від 08.03.2023, № 71142578 від 27.02.2023, № 71087974 від 21.02.2023, № 71098871 від 21.02.2023, № 70170563 від 26.10.2022, № 69109358 від 20.06.2023, № 69110429 від 20.06.2023, № 69077366 від 24.05.2022, № 71223937 від 08.03.2023, № 71351307 від 21.03.2023, № 71344042 від 21.03.2023 та № 71348760 від 21.03.2023 щодо ОСОБА_9 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з сплатою на користь держави штрафів, витрат виконавчих проваджень, виконавчих зборів на загальну суму 289 430 грн., та припинено чинність арешту майна боржника і скасовано інші заходи примусового виконання рішень, без фактичної сплати необхідних платежів на користь держави.
Загалом в період часу з 08.05.2024 по 20.05.2024 за вищеописаних обставин, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші, на цей час невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , за пособництва ОСОБА_7 , одержали від ОСОБА_9 неправомірну вигоду на загальну суму 180 000 грн., що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром, за закінчення виконавчих проваджень щодо останніх та зняття арешту з майна і банківських рахунків боржників.
В подальшому, а саме 22.05.2024 злочинна діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших, на цей час невстановлених службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 була припинена працівниками правоохоронних органів, а частина предмету неправомірної вигоди в сумі 102 500 грн. вилучена в ході проведення слідчих дій.
Таким чином, за вказаних обставин ОСОБА_5 , обґрунтовано підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України .
26.06.2024, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , уродженцю смт. Перегінське, Рожнятівського району Івано - Франківської області, громадянину України, проживаючому за адресою: АДРЕСА_5 , повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України.
26.06.2024, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , уродженцю с. Заріччя, Надвірнянського району Івано - Франківської області, громадянину України, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_6 , та проживаючому за адресою: АДРЕСА_7 , повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.
30.10.2024, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , уродженцю с. Розточки Долинського району Івано-Франківської області, громадянину України, проживаючому у АДРЕСА_8 , повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що 28.05.2024 начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 винесено постанову № 10 про результати перевірки законності виконавчого провадження № 73283475, яка перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_42 . Даною постановою по вищевказаному виконавчому провадженні визнано постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п.9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» незаконною та скасовано.
Враховуючи вище викладене, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до наступної інформації в паперовому та/або електронному вигляді: Виконавчого провадження №73283475, до складу якого входить постанова №10 про результати перевірки законності виконавчого провадження № 73283475.
Слідчий зазначає, що вказана інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення вищевказаної інформації на паперовому або ж цифровому носії, що надасть можливість отримати фактичні дані, які стосуються обставин кримінального провадження, та забезпечити одне з завдань кримінального провадження, яке полягає у повноті та неупередженості досудового розслідування.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи та інформація можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024140000000034 від 06.02.2024 року тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до наступної інформації в паперовому та/або електронному вигляді: виконавчого провадження №73283475, до складу якого входить постанова №10 про результати перевірки законності виконавчого провадження № 73283475.
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її ухвалення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_11