печерський районний суд міста києва
Справа № 757/36583/24-п
20 вересня 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка працює генеральним директором ТОВ «Калина», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 212-21 КУпАП,
ОСОБА_1 12.04.2024, будучи керівником політичної партії "ЖІНКИ ЗА МАЙБУТНЄ "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПОЛІТИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ", знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , всупереч вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні», порушила порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а саме: порушила строки подання такого звіту, за наступних обставин.
Так, за результатами перевірки звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, Національним агентством встановлено, що такий Звіт подано з недотриманням строку, встановленого положеннями пункту 6 розділу VI «Заключні положення» Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон).
Політичні партії мали подати до Національного агентства Звіт за IV квартал 2023 року протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ окремо або звіт за 2023 рік.
При цьому це стосується усіх політичних партій та не залежить від обраного варіанту подання Звіту (квартальний або річний).
Таким чином, останнім днем подання Звіту за IV квартал 2023 року або Звіту за 2023 рік відповідно до положень Закону України № 3337 - IX є 25 березня 2023 року.
На виконання вимог частини двадцятої статті 17 Закону, Партію було включено до переліку політичних партії, які не подали та або несвоєчасно подали Звіти за IV квартал 2023 року або Звіти за 2023 рік.
Оскільки Звіт Партії підписано, шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису та несвоєчасно подано до Національного агентства через Реєстр, а саме: 12 квітня 2024 року о 16:31 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - dfe50bc0-f8d0-11ее-96f1-37а2са81244с), то зазначене свідчить про порушення пункту шостого розділу VI «Заключні положення» Закону України «Про політичні партії в Україні», що зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за 2023 рік від 29.05.2024 № 372, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 31.05.2024 № 135/24, який опубліковано на офіційному веб сайті Національного агентства відповідно до відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону .
Листом-зверненням від 23.04.2021 № 07/29821/21 Партія надала відомості про ОСОБА_1 як керівника Партії, а також копії документів, що підтверджують її повноваження - копія Протоколу позачергового з'їзду Партії від 25.01.2020. Окрім того, повноваження ОСОБА_1 як керівника Партії підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Пункт 6.13 розділу VI Статуту Партії, затвердженого позачерговим з'їздом Партії від 19.04.2017 передбачено, що Голова Партії без доручення представляє Партію у всіх зовнішніх відносинах; здійснює загальне керівництво роботою статутних органів Партії.
Отже враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 21221 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства.
Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа - керівник Партії порушила порядок подання Звіту, а саме: порушення строків подання Звіту, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 21221 КУпАП.
Вказане правопорушення виявлено 29.05.2024 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні повністю визнала свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення. Зазначила, що Звіт подали 12.04.2024. Вважає, що порушення строків подання Звіту відбулось у зв'язку з тим, що НАЗК не синхронізували свій реєстр з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Просила застосувати до неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення №50-33/28 від 25.07.2024, змістом звіту політичної партії "ЖІНКИ ЗА МАЙБУТНЄ "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПОЛІТИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ" за 2023 рік ( ідентифікатор Звіту - dfe50bc0-f8d0-11ее-96f1-37а2са81244с), висновком про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 29.05.2024 № 372, поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУпАП, як порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212-21, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 5 100 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова