Постанова від 11.12.2008 по справі 2-7/9261-2008

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Постанова

Іменем України

09 грудня 2008 року Справа № 2-7/9261-2008

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді ,

суддів ,

,

за участю представників сторін:

представник позивача, Жила Дар'я Олексіївна, довіреність № б/н від 13.10.08, Приватне сільськогосподарське підприємство "Авангард";

представник відповідача, Романюк Андрей Олександрович (повноваження перевірені), посвідчення № б/н від 30.03.06, Виконавчий комітет Штормівської селищної ради;

представник відповідача, Романюк Андрей Олександрович (повноваження перевірені), посвідчення № б/н від 30.03.06, Голова, Штормівська сільська рада;

представник відповідача, Капустін Анатолій Олександрович, довіреність № б/н від 30.11.08, Штормівська сільська рада;

розглянувши апеляційну скаргу Штормівської сільської ради на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Дворний І.І.) від 14.10.2008 року у справі № 2-7/9261-2008

за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" (вул. Леніна, 2а,Штормове, Сакський р-н,96550)

(вул. Приморська, 26, с. Углове, Бахчисарайський р-н, АРК, 98435)

до Виконавчого комітету Штормівської сільської ради (вул. Леніна, 1,Штормове, Сакський р-н, 96550)

Штормівської сільської ради (вул. Леніна, 1,Штормове, Сакський р-н, 96550)

про визнання недійсним рішення та визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 14.10.2008 року у справі № 2-7/9261-2008 (суддя Дворний І.І.) позов приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" задоволено, визнано недійсним рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27.12.2007 року № 119 „Про надання дозволу на оформлення права власності на адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 в с. Штормове”. Визнано таким, що втратило силу, видане виконавчим комітетом Штормівської сільської ради свідоцтво про право власності на нерухоме майно -нежитлову адміністративну будівлю, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, 1 за Штормівською сільською радою від 03.04.2008 року. Визнано за позивачем право власності на об'єкт нерухомості в цілому.

Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що наявними у справі доказами підтверджується право власності приватного сільськогосподарського підприємства „Авангард” на спірний об'єкт нерухомості, а оскаржене рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради прийнято без достатніх правових підстав.

Не погодившись з постановленим судовим актом, Штормівська сільська рада подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом принципу рівності сторін та недотримання правил підвідомчості спорів, просить скасувати рішення першої інстанції та припинити провадження у справі згідно пункту 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України з тих підстав, що спір про скасування рішення відповідача як суб'єкта владних повноважень підлягає розгляду у порядку Кодексу адміністративного судочинства України. Крім того, заявлені вимоги позивача не відносяться до господарських і тому підлягають відхиленню відповідно до частини 1 статті 64 Господарського процесуального кодексу України, як то передбачено у рекомендаціях Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" від 27.06.2007 року № 04-5/120. Одночасно заявник апеляційної скарги посилається на відсутність у особи, яка підписала позовну заяву, повноважень на звернення до суду.

Позивач, заперечуючи проти апеляційної скарги, вважає її безпідставною.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 27 листопада 2008 року апеляційна скарга прийнята до провадження суду та призначена до розгляду на 09.12.2008 року у складі колегії: головуючий суддя Прокопанич Г.К., судді Антонова І.В ., Остапова К.А.

Повторно розглянувши справу у порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.

У вересні 2008 року приватне сільськогосподарське підприємство "АВАНГАРД" звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до виконавчого комітету Штормівської сільської ради; Штормівської сільської ради, просило визнати недійсним рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27.12.2007 року № 119 „Про надання дозволу на оформлення права власності на адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 в с. Штормове”; визнати таким, що втратило чинність, видане виконавчим комітетом Штормівської сільської ради свідоцтво про право власності на нерухоме майно -нежитлову адміністративну будівлю, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, 1 за Штормівською сільською радою від 03.04.2008 року; визнати за приватним сільськогосподарським підприємством „АВАНГАРД” право власності на зазначений об'єкт нерухомості.

Юридичними підставами позовних вимог визначені правові положення статті 19 Конституції України, пункту 6 статті 32 Закону України „Про колективні сільськогосподарські підприємства”, статті 59 Господарського кодексу України, статті 107 Цивільного кодексу України.

Відповідач посилається на те, що він був позбавлений процесуальної можливості надати відзив на позов та прийняти участь у засіданні суду першої інстанції з огляду на неналежне його повідомлення про час та місце розгляду справи.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених в пункті 1 постанови від 29.12.1976 року № 11 “Про судове рішення”, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності -на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи з загальних засад і змісту законодавства України.

Рішення суду першої інстанції цим вимогам відповідає не у повному обсязі.

Згідно статті 87 ГПК України рішення та ухвали розсилаються сторонам, прокурору, який брав участь в судовому процесі, третім особам не пізніше п'яти днів після їх прийняття або вручаються їм під розписку, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 17.09.2008 року позовна заява прийнята до розгляду і порушено провадження у справі, справа призначена до розгляду на 07.10.2008 року (а.с. 1). Однак, оригінал процесуального документу не містить належних доказів про відправлення його сторонам, а саме -відповідачам. Надалі ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 07.10.2008 року розгляд справи було відкладено на 14.10.2008 року (а.с.77), про що сторонам кореспонденція відправлена лише 13.10.2008 року.

Частинами 1, 2 статті 22 Господарського процесуального кодексу України передбачена процесуальна рівність сторін та їх право брати участь в господарських засіданнях.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції не забезпечив відповідачам можливість реалізації їх процесуальних прав та розглянув справу за їх відсутністю, не повідомивши відповідачів належним чином про місце засідання суду, що, згідно пункту 2 частини 3 статті 104 Господарського процесуального кодексу України є підставою для скасування оскарженого акту.

Відповідно до пункту 2 статті 103 Господарського процесуального кодексу України апеляційна інстанція за результатами розгляду апеляційної скарги (подання) має право скасувати рішення повністю або частково і прийняти нове рішення.

Приймаючи нове рішення, судова колегія врахувала наступне.

13 серпня 1996 року між Представництвом Фонду майна Автономної Республіки Крим в Сакському районі та товариством покупців членів трудового колективу радгоспу "АВАНГАРД" укладено договір про безоплатну передачу державного майна (а. с. 31), згідно з умовами якого Представництво передає, а Товариство отримує майно цілісного майнового комплексу радгоспу „Авангард", який знаходиться за адресою: Україна, Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове на земельній ділянці площею 8 094 га (пункт 1.1).

Згідно з пунктом 1.2 зазначеного договору право власності на відчужуване майно переходить з моменту підписання акту приймання - передачі.

13 серпня 1996 року на виконання пункту 1.2. договору між представництвом Фонду майна Автономної Республіки Крим у Сакському районі та товариством покупців членів трудового колективу радгоспу "АВАНГАРД" був складений акт прийому - передачі державного майна, за яким представництво Фонду майна Автономної Республіки Крим у Сакському районі передало, а товариство покупців членів трудового колективу радгоспу "АВАНГАРД" безкоштовно отримало державне майно загальною вартістю 532576 млн. крб.

Відповідно до інвентарної картки обліку основних засобів № 58 КСП "АВАНГАРД" останньому належала адміністративна будівля, розташована за адресою: Сакський район,с. Штормове, вул. Леніна,1 (бухгалтерський запис № 35 від 10.05.1996).

Внаслідок реорганізації товариство покупців членів трудового колективу радгоспу "АВАНГАРД" було перетворено у колективне сільськогосподарське підприємство "АВАНГАРД".

Рішенням загальних зборів колективного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" від 07 грудня 2001 року, оформленим протоколом № 9, затверджений перелік майна, що підлягає розпаюванню, до складу якого входить адміністративна будівля № 53.

Рішенням загальних зборів власників майнових паїв колишнього колективного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" від 14 червня 2002 року (Протокол №2) групі співвласників колишнього колективного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД", яку за довіреностями представляв Апальков Віктор Іванович, була виділена адміністративна будівля.

Як вбачається з матеріалів справи, колективне сільськогосподарське підприємство "АВАНГАРД" було реорганізоване у приватне сільськогосподарське підприємство "АВАНГАРД", єдиним засновником якого згідно зі Статутом є Апальков Віктор Іванович.

Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 11.09.2006 у справі № 2-26/4158-2006 приватне сільськогосподарське підприємство "АВАНГАРД" визнано банкрутом та відкрито відносно ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Муджабаеву М. І. (а.с. 18-19).

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.03.2008 у справі № 2-6/4158.1-2006 продовжений строк ліквідаційної процедури приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" і повноваження ліквідатора Муждубаевой М. І. до 11.09.2008.

Рішенням комітету кредиторів від 07.11.2007 (протокол №7) ліквідатора зобов'язали включити до ліквідаційної маси приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" адміністративну будівлю, яка розташована за адресою: Сакський р-н, с. Штормове, вул. Леніна, 1.

Рішенням виконавчого комітету Штормівської сільської ради № 119 від 27.12.2007 виконком Штормівскої сільської ради надав згоду на визнання за Штормівською сільською радою права власності на нежитлову будівлю - адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 у с. Штормове, зобов'язано КРП „БРТІ м. Євпаторії" зареєструвати та видати Штормівській сільській раді свідоцтво про право власності на не житлову будівлю - адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 у с. Штормове.

Зі змісту виданого виконавчим комітетом Штормовської сільської ради свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 03.04.2008, ЯЯЯ № 351641 та витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно КРП „БРТІ м. Євпаторії" № 18362928 від 03.04.2008 вбачається, що власником нежитлової будівлі (адміністративної будівлі, розташованої за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, 1 є Штормівська сільська рада.

Предметом доказування у справі є встановлення наявності чи відсутності підстав для визнання рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27 грудня 2007 року № 119 „Про надання згоди на оформлення права власності на адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 в с. Штормове" недійсним, свідоцтва про право власності на нерухоме майно -нежитлову адміністративну будівлю, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, 1, від 03 квітня 2008 року серії ЯЯЯ №351641, виданого Штормівській сільській раді, таким, що втратило силу, а також визнання за позивачем права власності на спірний об'єкт нерухомості.

Правовідносини сторін виникли в період дії Цивільного кодексу УРСР та Закону України „Про власність” і продовжуються після набрання чинності Цивільного кодексу України тому спір підлягає врегулюванню на підставі норм Цивільного кодексу України та спеціального законодавства.

Згідно з частиною 1 статті 21 Закону України „Про власність", чинного на момент приватизації спірного майна (станом на 13 серпня 1996 року), право колективної власності виникає на підставі: добровільного об'єднання майна громадян і юридичних осіб для створення кооперативів, акціонерних товариств, інших господарських товариств і об'єднань; передачі державних підприємств в оренду; викупу колективами трудящих державного майна; перетворення державних підприємств в акціонерні та інші товариства; безоплатної передачі майна державного підприємства у власність трудового колективу, державних субсидій; пожертвувань організацій і громадян, інших цивільно - правових угод.

Згідно зі статтею 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до частини 1 статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Частиною 1 статті 334 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з пунктом 9 Інформаційного листа Вищого арбітражного суду України № 01-8/98 від 31 січня 2001 року „Про деякі приписи законодавства, яке регулює питання, пов'язані із здійсненням права власності та його захистом" (зі змінами і доповненнями) вирішуючи спори, пов'язані з визнанням права власності чи усуненням перешкод у користуванні майном, суди повинні мати на увазі, що підтвердженням наявності такого права можуть бути насамперед правовстановлювальні документи. Перелік таких документів наведено у додатку №1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від N 7/5 від 07 лютого 2002 року.

Так, згідно з пунктом 1 зазначеного переліку, до правовстановлювальних документів відносяться договори, за якими відповідно до законодавства передбачається перехід права власності на нерухоме майно.

Отже, внаслідок укладення 13 серпня 1996 року між представництвом Фонду майна Автономної Республіки Крим у Сакському районі та товариством покупців членів трудового колективу радгоспу "АВАНГАРД" договору безкоштовної передачі державного майна - цілісного майнового комплексу радгоспу "АВАНГАРД", акта прийому-передачі, та фактичними відносинами, що склалися між сторонами за договором, у КСП "АВАНГАРД" виникло право власності на державне майно - цілісний майновий комплекс радгоспу "АВАНГАРД".

Вивчивши наявні в матеріалах справи докази, а саме: акт оцінки цілісного майнового комплексу радгоспу "АВАНГАРД", план приватизації радгоспу "АВАНГАРД", договір безкоштовної передачі державного майна 13 серпня 1996 року, укладений між сторонами вищезазначеного договору, акт прийому-передачі від 13 серпня 1996 року, інвентарну картку реєстрації основних засобів № 58 КСП "АВАНГАРД", лист Фонду майна Автономної Республіки Крим від 26.12.2006 та інші, суд дійшов висновку, що до КСП "АВАНГАРД" разом з цілісним майновим комплексом радгоспу "АВАНГАРД" був переданий спірний об'єкт нерухомості - адміністративна будівля, розташована за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, буд. 1.

Відповідно до пункту 7 статті 34 діючого на момент реорганізації Закону України „Про підприємства в Україні", пункту 6 статті 32 Закону України "Про колективні сільськогосподарські підприємства", статті 59 Господарського кодексу України, статті 107 Цивільного кодексу України, при перетворенні одного підприємства в інше, до підприємства, яке тільки що виникло, переходять всі майнові права і обов'язки колишнього підприємства.

Колегія суддів вважає цілком правомірним перехід всіх прав і обов'язків КСП "АВАНГАРД", в тому числі права власності на спірний об'єкт нерухомості -адміністративну будівлю, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, буд. 1 до колективного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД".

Відповідно до пункту 1 статті 392 Цивільного кодексу України власник майна має право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право заперечується або не визнається іншою особою.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі, у межах повноважень і способами, що передбачені Конституцією України та законами України.

Таким чином, акти органів місцевого самоврядування повинні прийматися на підставі вимог діючого законодавства та у відповідності з повноваженнями, які надані законом.

Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні" та інші норми спеціального закону встановлюють правові підстави набуття певною особою права власності та, як наслідок, видачі уповноваженим органом відповідного свідоцтва. При цьому, закон не розмежовує та не передбачає будь - які інші (спеціальні) підстави для певних (окремих) категорій осіб, які бажають набути право власності.

Проте, зміст оскарженого рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради № 119 не містить будь - яких посилань і доказів, які б вказували на правові підстави набуття Штормівською сільською радою спірного майна.

Відповідно до частини 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Відповідно до Роз'яснень Президії Вищого арбітражного суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів" від 26.01.2000 №02-5/35, підставами для визнання акту недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства, а також обов'язковою умовою визнання акту недійсним є порушення, у зв'язку із прийняттям відповідного акту, прав і охоронюваних законом інтересів позивача в справі.

Відповідно до частини 1 статті 393 Цивільного кодексу України правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом не законним та скасовується.

Колегія суддів вважає, що рішення виконкому Штормівської сільської ради № 119 від 27.12.2007 підлягає визнанню недійсним у зв'язку з невідповідністю його вимогам чинного законодавства, а також у зв'язку з тим, що його прийняття призвело до порушення прав та інтересів позивача як законного власника спірного майна.

Стосовно вимоги позивача про визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно - нежитлову адміністративну будівлю, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, с. Штормове, вул. Леніна, 1, від 03 квітня 2008 року серії ЯЯЯ №351641, виданого Штормівській сільській раді, таким, що втратило силу, судова колегія дійшла висновку щодо необхідності припинення провадження у справі в цій частині позову з огляду на наступне.

Справи, підвідомчі господарським судам України, передбачені статтею 12 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою, господарським судам, зокрема, підвідомчі справи у спорах про визнання недійсними актів, з підстав, зазначених у законодавстві.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто, офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні.

Акти, підвідомчі господарським судам, поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто, індивідуальні, залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним.

Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Однак, свідоцтво про право власності не має статусу акта державного чи іншого органу і не може виступати предметом спору.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо достатності правових підстав для припинення провадження у справі в частині вимоги позивача про визнання зазначеного свідоцтва про право власності таким, що втратило силу.

Колегія суддів також вважає, що поза увагою суду першої інстанції залишився той факт, що обраний позивачем спосіб захисту своїх порушених

(оспорюваних) прав та охоронюваних законом інтересів не відповідає главі 3 Цивільного кодексу України та вимогам норм Господарського процесуального кодексу України, оскільки аналіз правових положень статей 15, 16, 20 Цивільного кодексу України, 1, 12 Господарського процесуального кодексу України свідчить про те, в цивільному і господарському процесі відсутній такий спосіб захисту порушених прав як визнання свідоцтва про право власності таким, що втратило силу.

Стосовно тверджень заявника апеляційної скарги щодо необхідності розгляду вимоги позивача про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27 грудня 2007 року № 119 за правилами Кодексу адміністративного судочинства України апеляційний господарський суд зазначає наступне.

За визначенням, що дається у статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 1 частини першої).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся із позовом про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27 грудня 2007 року № 119, яким надана згода на визнання права власності на адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 в с. Штормове за Штормівською сільською радою.

Таким чином, спірні правовідносини виникли у зв'язку з тим, що позивач вважає рішення незаконним та таким, що, на думку приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД", порушує його право власності, тобто, між сторонами існує спір про право власності на нерухоме майно між господарюючими суб'єктами, що у свою чергу, виключає можливість розгляду справи в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на те, що спірні правовідносини мають цивільно-правовий характер, спір не є публічно-правовим, на який поширюється компетенція адміністративних судів, а підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.

Доводи заявника апеляційної скарги про доцільність розгляду вимоги про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27 грудня 2007 року № 119 в рамках справи про банкрутство в порядку, встановленому Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", на думку судової колегії, є помилковими і безпідставними, оскільки, відповідно до преамбули зазначеного закону, він встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів, однак, спір у справі не стосується питань платоспроможності позивача.

Твердження Штормівської сільської ради щодо відсутності повноважень у ліквідатора Муждабаєвої М.І. заявляти позов і видавати довіреність на представництво інтересів приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД", в суді спростовуються матеріалами справи, зокрема, ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 12 вересня 2008 року у справі 2-6/4158.1-2006, якою продовжено строк ліквідаційної процедури приватного сільськогосподарського підприємства "АВАНГАРД" та повноваження ліквідатора Муждабаєвої М.І. на 6 місяців до 11 березня 2009 року.

Доводи відповідачів стосовно того, що спірний об'єкт не увійшов до переліку майна, переданого товариству покупців членів трудового колективу радгоспу „АВАНГАРД”, спростовуються листом Фонду майна Автономної Республіки Крим від 26.12.2006 року № 08-16/12087, зі змісту якого вбачається, що адміністративна будівля, розташова за адресою: Лакський район, с. Штормове, вул. Ленана, 1 не є майном, яке належить Автономній Республіці Крим.

З врахуванням вищенаведеного, керуючись статтями 99, 101, пунктом 2 статті 103, пунктом 4 частини 1 статті 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Штормівської сільської ради задовольнити частково.

Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 14

жовтня 2008 року у справі № 2-7/9261-2008 скасувати.

Прийняти нове рішення.

Позов задовольнити частково.

Визнати недійсним рішення виконавчого комітету Штормівської сільської ради від 27 грудня 2007 року № 119 „Про надання згоди на оформлення права власності на адміністративну будівлю по вул. Леніна, 1 в с. Штормове".

Визнати за приватним сільськогосподарським підприємством "АВАНГАРД" ( 96550, Автономна Республіка Крим, Сакський район, село Штормове, вул. Леніна, 2-А, ОКПО 00853978) право власності на об'єкт нерухомості в цілому - нежитлову окремо розташовану двоповерхову адміністративну будівлю літ. „А" загальною площею 918 кв. м, що знаходиться за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, село Штормове, вул. Леніна, 1.

В частині позовних вимог про визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно - нежитлову адміністративну будівлю, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, Сакський район, село Штормове, вул. Леніна, будинок 1, видане Штормівській сільській раді виконавчим комітетом Штормівської сільської ради, таким, що втратило силу, провадження у справі припинити.

Головуючий суддя

Судді