25 листопада 2024 р. Справа № 440/6207/24
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Перцової Т.С.,
Суддів: Русанової В.Б. , Жигилія С.П. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ" на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.08.2024, головуючий суддя І інстанції: А.О. Чеснокова, м. Полтава, повний текст складено 12.08.24 по справі № 440/6207/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ"
до Головного управління ДПС у Полтавській області
про скасування податкового повідомлення-рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» (далі по тексту - ТОВ «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ», позивач) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Полтавській області (далі по тексту - ГУ ДПС в Полтавській області, відповідач), у якому просило суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Полтавській області № 00064910702 від 08 травня 2024 року;
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028 грн 00 коп. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).
В обґрунтування позовних вимог зазначено про протиправність податкового повідомлення-рішення ГУ ДПС в Полтавській області № 00064910702 від 08 травня 2024 року про застосування до позивача штрафних санкцій на загальну суму 173400 грн за нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі - ПН та РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) за період січень-жовтень, грудень 2018 року, січень-грудень 2019 року, січень-березень, травень-серпень, жовтень-грудень 2020 року, січень-грудень 2021 року, січень-листопад 2022 року, лютий, травень-вересень 2023 року, як такого, що винесене за відсутності будь-яких правових підстав, оскільки в силу підпункту 52-1 пункту 52 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні санкції протягом строку дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не застосовуються.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 12.08.2024 у справі № 440/6207/24 відмовлено в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ" (вул. Деповська, 21, м. Лубни, Полтавська область, 37500, ЄДРПОУ 31854710) до Головного управління ДПС в Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, ЄДРПОУ 44057192) про скасування податкового повідомлення-рішення.
Позивач, не погодившись з вказаним рішенням суду першої інстанції подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на незаконність, необґрунтованість, неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, просив суд апеляційної інстанції скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.08.2024 по справі № 440/6207/24 і ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 00064910702 від 08.05.2024 у повному обсязі; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028 грн 00 коп. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок) при поданні адміністративного позову; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» понесені судові витрати під час апеляційного провадження.
Апеляційна скарга мотивована твердженнями про помилковість висновків суду першої інстанції щодо можливості застосування відносно позивача штрафних санкцій за нереєстрацію спірних податкових накладних на період дії карантину, оскільки станом на дату прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення (08.05.2024) та розгляду справи судом першої інстанції, законами України не вносились зміни в частині зупинення або обмеження дії норм підпункту 52-1 пункту 52 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України щодо мораторію на застосування штрафних санкцій протягом строку дії карантину, останнім днем якого є 30 червня 2023 року. А відтак, існувала пряма заборона на нарахування штрафних санкцій протягом дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 щодо операцій, вчинених за період з 14.05.2022 по 08.06.2023 включно.
Наполягав, що станом на дату прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення підпункт 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України мав іншу редакцію, яка суттєво відрізнялася від редакції, на яку посилається суд у своєму рішенні. Так, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» від 09.11.2023 № 3453-IX (далі - Закон № 3453-IX) внесені зміни до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, зокрема, у підпункті 69.2: 1) в абзаці дев'ятому цифри і слова "69.2-1. Установити, що тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX" замінити цифрами і словами "69.2-1. Установити, що тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до 1 грудня 2023 року"; 2) абзаци десятий - чотирнадцятий, шістнадцятий і сімнадцятий виключити.
На переконання апелянта, з урахуванням неодноразового внесення змін до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, слід дійти висновку, що станом на дату прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення виключено абзац, яким встановлювалась неможливість застосування штрафних санкцій на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
До того ж, на час розгляду справи положення підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України не встановлювали жодних обмежень на поширення мораторію щодо застосування штрафних санкцій на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Звернув увагу на позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 10.02.2021 у справі № 380/671/20, за змістом якої у положеннях ПК України серед основних засад податкового законодавства передбачено принцип презумпції правомірності рішення платника податку, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акту, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податку, так і контролюючого органу.
Вважає, що висновки Верховного Суду у постанові від 06.02.2024 по справі № 160/10740/23, якими керувався суд першої інстанції при прийнятті рішення, не підлягають застосуванню до спірних правовідносин, оскільки фактичні обставини у справі, що розглядається, не є подібними та релевантними до вказаної справи.
У надісланому до суду апеляційної інстанції відзиві на апеляційну скаргу відповідач заперечував проти доводів, викладених в апеляційній скарзі, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін, як законне та обґрунтоване. Наполягав на правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 08.05.2024 № 00064910702, оскільки на порушення пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 ПК України із змінами та доповненнями ТОВ «Агро Трейд Лубни» не виписано та не зареєстровано в установлений термін в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні на загальну суму обсягу постачання - 211 827 257,00 грн.
З огляду на те, що позивачем не було дотримано вимог підпункту 69.1 пункту 69 статті 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України у редакції Закону України від 12.05.2022 № 2260-ІХ «Про внесення змін до ПК України та інших законів України щодо особливостей податкового контролю та адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» в частині реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до 15.07.2022, підстав для звільнення ТОВ «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» від відповідальності не вбачає.
Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ" є юридичною особою приватного права (код ЄДРПОУ 31854710), яка здійснює свою господарську діяльність, зокрема у сфері неспеціалізованої оптової торгівлі. Позивач є платником ПДВ.
З 02 по 10 квітня 20224 року ГУ ДПС у Полтавській області відповідно до підпункту 191.6 пункту 191 статті 191, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 та пункту 82.2 статті 82, підпункту 69.22 пункту 69.2 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» (податковий номер 31854710) з питань законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та від'ємного значення з податку на додану вартість за січень 2024 року у податковій декларації з податку на додану вартість від 28.02.2024 № 9042660920.
За результатами перевірки складено акт № 5045/16-31-07-02- 01/31854710 від 17 квітня 2024 року, в якому зафіксовано, зокрема, порушення пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України у зв'язку з тим, що в установлений термін ТОВ «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» не виписано та не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні за період січень-жовтень, грудень 2018 року, січень-грудень 2019 року, січень-березень, травень-серпень, жовтень-грудень 2020 року, січень-грудень 2021 року, січень-листопад 2022 року, лютий, травень-вересень 2023 року на загальну суму обсягу постачання - 211827 257,00 грн; пункту 44.1 статті 44, підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192, пунктів 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198 Податкового кодексу України в результаті чого завищено задекларовану суму від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту в податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2024 року на загальну суму ПДВ - 81770,00 грн.
На підставі зазначеного акта контролюючим органом винесене податкове повідомлення-рішення № 00064910702 від 08 травня 2024 року, яким до платника застосовано штраф у розмірі 173400,00 грн.
Не погодившись з правомірністю застосування штрафу, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з їх недоведеності та наявності підстав для застосування штрафних санкцій згідно з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням за нереєстрацію спірних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки таке податкове правопорушення є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної в ЄРПН, а тому у випадку коли податкова накладна/розрахунок коригування складена(ий) в період дії мораторію, а зареєстрована(ий) в ЄРПН після скасування дії мораторію (тобто після 26 травня 2022 року), відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовується за період, у якому підстави для звільнення від відповідальності перестали існувати.
Враховуючи, що спірні податкові накладні не були складені та зареєстровані по операціям за період з 14 червня 2022 року по 20 вересня 2023 року, тобто після скасування запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України мораторію, суд дійшов висновку про достатність підстав для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Відповідно до пункту 111.2 статті 112 ПК України фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з цим Кодексом, застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів).
Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, може застосовуватися у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
За приписами пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи а зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до абз. 1 пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
При цьому, згідно з абз. 4 пункту 201.10 статті 201 ПК України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За змістом абз. 14 пункту 201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Із аналізу викладених приписів ПК України можна дійти висновку, що продавець товарів/послуг зобов'язаний зареєструвати в ЄРПН податкові накладні з дотриманням строків, встановлених абз. 14 пункту 201.10 статті 201 ПК України.
За своєю правовою природою норма, викладена в абз. 14 пункту 201.10 статті 201 ПК України, є нормою зобов'язального характеру (норма-припис), а отже має існувати норма, яка передбачає відповідальність за невиконання платником податку зобов'язання у вигляді обов'язку реєстрації податкової накладної.
Положеннями статті 120-1 ПК України визначена відповідальність платників податків за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної. Тобто, законодавець передбачив для платників податків відповідальність за порушення пункту 201.10 статті 201 ПК України.
Так, згідно із абзацом четвертим пункту 120-1.2 статті 120-1 ПК України у разі відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, та/або податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою, податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначена в податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 5 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 3400 гривень.
Системний аналіз викладених норм законодавства дає підстави для висновку про те, що нездійснення платником податку на додану вартість протягом граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу за відсутність реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.
Водночас, з 12 березня 2020 року до 30 червня 2023 року на всій території України було встановлено карантин відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"(із змінами), від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів", від 22 липня 2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", від 09 грудня 2020 року №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 року № 651 на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 відмінено з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року.
Пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду із 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку; порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду із 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Таким чином, перелік порушень податкового законодавства, за які контролюючим органом нараховуються штрафні санкції в період дії карантину на території України є вичерпним та не включає застосування штрафних санкцій за нездійснення протягом граничних строків реєстрації податкових накладних у період з 01 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Водночас, пункт 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України містить чітку вказівку на темпоральний критерій його застосування із 1 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Таким чином, законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на застосування штрафних санкцій, у тому числі за нездійснення протягом граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у відповідний період.
Постановою від 27 червня 2023 року № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Кабінет Міністрів України відмінив з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Разом з тим, до завершення карантину Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введений воєнний стан, який на підставі указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
З метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу російської федерації та забезпечення прав і обов'язків платників податків Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 3 березня 2022 року № 2118-IX, який набрав чинності 7 березня 2022 року (далі по тексту - Закон № 2118-IX).
Законом № 2118-IX підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Зокрема, підпунктами 69.1, 69.9 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України визначено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Законом № 2142-IX від 24 березня 2022 року внесено зміни у підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України, а саме слова «трьох місяців» замінено словами «шести місяців».
Законом України від 12.05.2022 № 2260-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" (далі - Закон № 2260-ІХ), який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни до підпункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, установлено особливості для справляння податків і зборів.
Так, відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу «Перехідні положення» ПК України (підлягає застосуванню з 27.05.2022) у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
У разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної цим Кодексом, у межах діяльності, що провадиться через такі філії, представництва, відокремлені чи інші структурні підрозділи, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.
Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-IX (набрав чинності 03 січня 2023 року) підпункт 69.1 викладено в новій редакції, зокрема відповідно до абзаців третього п'ятого цього пункту платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо:
реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.
реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року.
Відтак, з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язку, зокрема, щодо реєстрації у відповідному реєстрі податкових накладних.
Згідно з підпунктом 69.1-1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ПК України в редакції Закону № 2260-IX платники податку на додану вартість зобов'язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Положеннями абз. 18 підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ПК України у редакції Закону № 2260-IX визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.
Отже, вищенаведеною нормою права, яка підлягає застосуванню з 27.05.2022, поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок згідно з Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.
З огляду на наведене вище правове регулювання спірних правовідносин колегія суддів зазначає, що платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в період дії мораторію, запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а саме з 01 березня 2020 року по 26 травня 2022 року (тобто до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану") за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15.07.2022.
Зазначений висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 16.04.2024 по справі № 460/21543/23.
Разом з цим, у контексті застосування до спірних правовідносин пункту 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України правове значення має саме факт вчинення відповідного порушення, складом якого в даному випадку, є порушення строку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Оскільки податкове правопорушення щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної в ЄРПН, то у випадку коли податкова накладна/розрахунок коригування складена(ий) в період дії мораторію, а зареєстрована(ий) в ЄРПН після скасування дії мораторію (тобто після 26 травня 2022 року), відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовується за період у якому підстави для звільнення від відповідальності перестали існувати.
В той же час, як зазначено вище, пунктом 69.1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України (з урахуванням змін, внесених Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-IX) установлено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.
Отже, якщо податкові накладні/розрахунки коригування складені платником в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року, у контролюючого органу є підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
В період дії воєнного стану правовідносини щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН регулюються нормами ПК України з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» цього кодексу.
Колегією суддів встановлено, що Головним управлінням ДПС у Полтавській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ», за результатами проведення якої було виявлено відсутність реєстрації податкових накладних в ЄРПН складених за період з 14.06.2022 по 20.09.2023 (спірні).
За змістом наявного в матеріалах справи розрахунку штрафних (фінансових) санкцій, колегією суддів встановлено відсутність реєстрації наступних податкових накладних:
Дата ПН: 14.06.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1032346,91 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 16.06.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 329043,77 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 12.07.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 319302,04 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 20.07.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1151999,45 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 29.07.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 399917,37 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 04.08.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 395112,92 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 15.08.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 410146,29 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 31.08.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1268125,91 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 02.09.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 384387,00 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 26.09.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1248146,34 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 30.09.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1071036,33 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 30.09.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 630356,06 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 13.10.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 362041,31 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 21.10.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 566053,70 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 24.10.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 359080,35 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 26.10.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 364209,99 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 31.10.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 355211,08 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 04.11.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 455963,13 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 10.11.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1289920,80 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 18.11.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 550961,04 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 22.11.2022, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 513728,02 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 12.05.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 566633,15 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 08.02.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 571568,10 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 10.02.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1269369,24 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 15.02.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 384387,00 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 22.02.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 551701,57 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 04.05.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 861041,52 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 04.05.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1255107,49 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 29.05.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1275000,81 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 07.06.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 557531,88 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 08.06.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 549688,58 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 06.07.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 559501,60 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 07.07.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1277194,92 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 07.07.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 552068,76 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 12.07.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 561727,46 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 28.07.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 644975,85 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 03.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 540512,28 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 04.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 989967,11 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 08.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 557370,21 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 18.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 546306,65 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 28.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1305206,47 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 29.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 554931,09 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 29.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 557934,31 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 30.08.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 546490,47 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 11.09.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1361070,06 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 13.09.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 636757,11 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 13.09.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 513177,39 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 14.09.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 528444,96 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 15.09.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 556992,68 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
Дата ПН: 20.09.2023, дата реєстрації - не зареєстровано, обсяг постачання 1328976,06 грн, ПДВ - 0, штрафна санкція (абз. 4 п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України) - 3400 грн;
З огляду на викладене, враховуючи те, що всі спірні податкові накладні складені після 31.05.2022 та не зареєстровані до 15 липня 2022 року, колегія суддів дійшла висновку про те, що на позивача не розповсюджується звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, запроваджене пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, оскільки ключовою обставиною, що підлягає з'ясуванню, є саме дата складення та реєстрації таких накладних.
Отже, враховуючи, що станом на момент виписки спірних податкових накладних поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, доводи ТОВ «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» щодо наявності підстав для звільнення позивача від відповідальності за пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України є необґрунтованими.
Посилання апелянта на внесення Законом № 3453-IX змін до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, та виключення абзаців десятого - чотирнадцятого, шістнадцятого і сімнадцятого, не є підставою для звільнення позивача від застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), оскільки ТОВ «АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ» у спірних правовідносинах не було дотримано вимог для звільнення платників податків від відповідальності за вчинення податкових правопорушень з 27.05.2022 за спеціальними нормами, які підлягають застосуванню у даному випадку (підпункти 69.1, 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України).
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що контролюючий орган діяв на підставі, в межах та у спосіб, визначений чинним законодавством України, що свідчить про правомірність нарахування за податковим повідомленням-рішенням № 00064910702 від 08 травня 2024 року штрафних санкцій та відсутність підстав для його скасування.
Відповідно до статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ч. 4 ст.241, ст.ст.243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 326-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ТРЕЙД ЛУБНИ" - залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 12.08.2024 по справі № 440/6207/24 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя Т.С. Перцова
Судді В.Б. Русанова С.П. Жигилій