1Справа № 335/12795/24 3/335/3547/2024
21 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Стеценко А.В., при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
21.11.2024 з військової частини НОМЕР_2 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії А7394 № 31/24 від 15.11.2024, згідно якого 15 листопада 2024 року біля 01 год 00 хв військовослужбовець військової частини НОМЕР_2 старший солдат ОСОБА_1 , під час виконання обов'язків військової служби, перебував в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду та військового стану в районі АДРЕСА_2 . Сташий сотдат ОСОБА_1 був виявлений командиром роти вогневої підтримки військової частини НОМЕР_2 капітаном ОСОБА_2 з ознаками алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим був доставлений до військової комендатури АДРЕСА_3 , де представниками ІНФОРМАЦІЯ_2 був проведений огляд на стан алкогольного сп'яніння, який показав позитивний результат - 1,76% проміле.
Своїми діями старший солдат ОСОБА_1 порушив свої статутні обов'язки, за що передбачена відповідальність за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього матеріалами, доходжу висновку, що дана справа не може бути розглянута суддею Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про часі місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
У відповідності до приписів ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-20 КУпАП, розглядаються за місцем їх вчинення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії А7394 № 31/24 від 15.11.2024 та доданих до нього матеріалів вбачається, що місцем вчинення правопорушення є с. Полтавка Пологівського району Запорізької області.
Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-IX від 17.07.2020 в Запорізькій області утворено 5 районів, до Пологівського району (з адміністративним центром у місті Пологи) віднесено території Більмацької селищної, Воздвижівської сільської, Воскресенської сільської, Гуляйпільської міської, Комиш-Зорянської селищної, Малинівської сільської, Малотокмачанської сільської, Молочанської міської, Оріхівської міської, Пологівської міської, Преображенської сільської, Розівської селищної, Смирновської сільської, Токмацької міської, Федорівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3-1 Розділу ХІІ Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX.
Село Полтавка Пологівського району Запорізької області до набрання чинності Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію регіонів» входило до Гуляйпільського району Запорізької області.
Розпорядженням Голови Верховного Суду від 14.09.2022 № 14/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено територіальну підсудність судових справ, з якого вбачається, що територіальна підсудність судових справ підсудних за Гуляйпільським районним судом Запорізької області визначена за Заводським районним судом м. Запоріжжя.
Отже, справа про адміністративне правопорушення не підсудна Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя та підлягає розгляду Заводським районним судом м. Запоріжжя.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 276, 278, 283 КУпАП, суддя
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - повернути командирові військової частини НОМЕР_2 для направлення за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Стеценко