Ухвала від 20.11.2024 по справі 337/6144/24

20.11.2024

ЄУН 337/6144/24

Провадження № 2-а/337/62/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2024 м. Запоріжжя

Суддя Хортицького районного суду міста Запоріжжя Сидорова М.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (місцезнаходження: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.158Б) про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

18.11.2024 через систему «Електронний суд» від ОСОБА_1 до Хортицького районного суду м. Запоріжжя надійшла вищевказана позовна заява ОСОБА_1 , представником якого зазначена ОСОБА_2 , до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про перерахунок пенсії.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 18.11.2024 справа передана в провадження судді Сидорової М.В.

19.11.2024 через систему «Електронний суд» від ОСОБА_1 до Хортицького районного суду м. Запоріжжя надійшли додаткові пояснення по справі.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов наступного висновку.

Приписами п. 4 ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; 6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).

Предметом спору у даній справі є оскарження дій (бездіяльності) суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з приводу перерахунку позивачу пенсії, тому позовну заяву слід розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Водночас, з системного зв'язку норм ч.1 ст. 19 та ч.2 ст. 20 КАС України випливає те, що публічно-правові спори за позовами фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень, що виникають з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам - законодавцем віднесено до предметної підсудності окружних адміністративних судів, оскільки такі у вичерпний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам не входять.

Оскільки, поданий позивачем позов не входить до переліку справ, що передбачені ч.1 ст. 20 КАС України, вважаю, що за нормами КАС України дана адміністративна справа не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а вказана категорія справ за предметною юрисдикцією згідно ч. 2 ст. 20 КАС України підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Оскільки адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області про перерахунок пенсії не підсудний Хортицькому районному суду м. Запоріжжя, суд вважає за необхідне передати дану справу до Запорізького окружного адміністративного суду .

Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Керуючись ст. 19, 20, 29 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу № 337/6144/24 (провадження № 2-а/3373/62/24) за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про перерахунок пенсії передати до Запорізького окружного адміністративного суду (69041, вул. Сергія Синенка, буд. 65-в, м. Запоріжжя) для розгляду за підсудністю.

Ухвала може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя М.В.Сидорова