Справа № 353/917/24
Провадження № 3/353/468/24
19 листопада 2024 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Жуків Тлумацького району Івано-Франківської області, жителя АДРЕСА_1 , з середньою спеціальною освітою, неодруженого, непрацюючого, громадянина України, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
08.09.2024 року о 01 год. 19 хв. по вул. Незалежності, 7, в с. Жуків Обертинської ТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 2107», номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Алкотест 6810 Драгер», результат тесту № 4149 від 08.09.2024 року становить 2,28 % проміле, чим порушив вимоги п. 2.9 А Правил дорожнього руху, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
23.09.2024 року матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано судді Лущак Н.І. для розгляду.
В судовому засіданні 19.11.2024 року ОСОБА_1 роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило. Повідомив, що жодних заяв та клопотань поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, пояснив, що вночі напередодні, а саме 07.09.2024 року був на дні народженні, де випив 4 бутилки пива. Святкували біля лісу, тому він не хотів там залишати машину, сів за кермо і поїхав в центр села додому. Просив не позбавляти його права керувати транспортними засобами.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненому правопорушенні за ч. 1 ст. 130 КУпАП доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 125108 від 08.09.2024 року (а.с. 2), який складений уповноваженою на те особою - поліцейським відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районого управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області сержантом поліції Семківим В.В. з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, та підписаний уповноваженою особою та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 Водію було роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України та ст.268 КУпАП, і повідомлено, що розгляд справи відбудеться у Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області, що він засвідчив особистим підписом у графі «Особа, яка ознайомлена з місцем та часом розгляду справи». Особу водія встановлено на підставі посвідчення водія серії НОМЕР_2 через систему «Дія». Посвідчення водія у ОСОБА_1 працівниками поліції не вилучалося. Останнього було ознайомлено зі змістом протоколу під його підпис та вручено копію протоколу, про що свідчить його підпис в графі «Підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності»; акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 5). Огляд проведений за допомогою газоаналізатора «Alcotest Frager 6810», у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння у ОСОБА_1 : різким запахом алкоголю з порожнини рота, тремтінням пальців рук, нестійкою ходою. Результат огляду на стан сп'яніння позитивний та становить 2,28 % проміле. З даним результатом ОСОБА_1 згоден, що скріплено його підписом; роздруківці із результатом тестування на алкогольне сп'яніння № 4149 від 08.09.2024 року, результат якого становить 2,28% проміле (а.с. 3), на якому наявний підпис особи, яка проходила огляд, ОСОБА_1 та підпис інспектора; газоаналізатор Alcotest 6810 Drager прилад ARСB-0078 пройшов повірку 20.12.2023 року. Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 12-01/6940 чинне до 20.12.2024 року (а.с. 8); направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.09.2024 року (а.с. 4), згідно якого 08.09.2024 року о 01 год. 34 хв. поліцейським СРПП відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області сержантом поліції Семківим В.В. у водія транспортного засобу ОСОБА_1 виявлено ознаки алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, тремтіння пальців рук, та поліцейським дану особу було направлено на огляд в КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров'я Івано-Франківської обласної ради. Огляд проводився за допомогою Alcotest Drager 6810. Результат огляду становить 2.28 % проміле.
Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами, підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню та мають значення при прийнятті рішення по справі, є належними та допустимими. Відповідно відсутні сумніви у їх достовірності та істинності.
З копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕНА № 303616 від 08.09.2024 року (а.с. 10) встановлено, що водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 08.09.2024 року о 01 год. 19 хв. по вул. Незалежності, 7, в с. Жуків Обертинської ТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керуючи автомобілем марки «ВАЗ 2107», номерний знак НОМЕР_1 , обладнаним засобом пасивної безпеки, був не пристебнутий ременем безпеки, чим порушив вимоги п. 2.3 (в) ПДР, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП, та накладено на останнього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн.
Вищевказана постанова підтверджує факт керування ОСОБА_1 вищевказаним транспортним засобом 08.09.2024 року о 01 год. 19 хв.
Відомості про те, що вищевказана постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, за ч. 5 ст. 121 КУпАП ОСОБА_1 оскаржувавлася та скасована, в матеріалах справи відсутні.
Згідно статті 251 КУпАП відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення, тому з метою всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи, в їх сукупності, судом були досліджені відеозаписи з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) інспекторів патрульної поліції.
З оглянутого в судовому засіданні відеозапису правопорушення від 08.09.2024 року (а.с. 7), отриманого під час виконання працівником поліції службових обов'язків,безсторонньо зафіксовані деякі обставини події: зокрема, чітко видно, що ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 2107», номерний знак НОМЕР_1 , та був зупинений патрульним автомобілем поліції за порушення ПДР, а саме водій керував автомобілем в комедантську годину та не користувався ременем безпеки. Інспектор поліції пояснив ОСОБА_1 причину зупинки. Особу водія працівниками поліції було встановлено. Під час спілкування інспектором поліції з ОСОБА_1 , у останнього було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння та запропоновано йомупройти огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, на що водій погодився, оскільки не заперечував, що вживав алкогольні напої.На місці зупинки транспортного засобу водій ОСОБА_1 відкрив мундштук та у встановленому законом порядку пройшов огляд на стан сп'яніння за допомогою Alcotest 6810 Drager прилад ARСB-0078. Результат тесту показав 2,28 ‰, з яким водій ОСОБА_1 погодився. ОСОБА_1 було роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України та ст.268 КУпАП, і повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області. ОСОБА_1 повідомлено, що на місці події, згідно ст. 40 Закону України «Про національну поліцію» проводиться відеофіксація на нагрудний портативний відеореєстратор (бодікамера). Після цього інспектором поліції повідомлено водія, що відносно нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч. 5 ст. 121 КУпАП.
В рапорті від 08.09.2024 року (а.с. 11) поліцейський СРПП відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області сержант поліції Семків В.В. доповідає начальнику про те, що з 20 год. 00 хв. 07.09.2024 року до 08 год. 00 хв. 08.09.2024 року він заступив в наряд СРПП спільно із інспектором СРПП відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Дужиком Я.О. 08.09.2024 року о 01 год. 19 хв. під час патрулювання ними було зупинено транспортний засіб «ВАЗ 2107», номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_1 , який керуючи автомобілем, який обладнаний засобами пасивної безпеки був не пристебнутий ременем безпеки. Під час перевірки документів у водія були явні ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, нечітка хода, тремтіння пальців рук. Водію було запропоновано пройти огляд на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Алкотест 6810 Драгер, останній погодився. Результат позитивний 2,28 % проміле. ОСОБА_1 було роз'яснео його права та обов'язки, передбачені ст.ст. 268, 289, 307, 308 КУпАП та ст. 63 Конституції України. На ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії за ч. 1 ст. 130 КУпАП та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч. 5 ст. 121 КУпАП.
Враховую, що рапорт поліцейського за своїм правовим змістом є службовим документом, яким поліцейський інформує керівництво про законність та обґрунтованість дій поліцейських під час встановлення обставин вчинення особою адміністративного правопорушення. Разом з тим, вказаний документ містить дані, які повністю узгоджуються з іншими доказами по справі та доповнюють їх.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
За приписами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимогу п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Слід зазначити, що п. 1.3 Правил дорожнього руху зобов'язує учасників дорожнього руху знати й неухильно дотримуватись вимоги цих правил.
Відповідно до п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У разі невиконання вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Будь-яких письмових зауважень чи заперечень щодо скдадання вищевказаних адміністративних матеріалів ОСОБА_1 суду не представив.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З врахування особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, які встановлені судом, суд вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП та керуючись статтями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (Сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (Один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 накористь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахуноку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (Шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
СуддяН. І. ЛУЩАК