про залишення позовної заяви без руху
08 листопада 2024 року м. Київ № 320/50814/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Смєхнова Володимира Афанасійовича звернувся до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, в якому позивач просить суд :
визнати протиправним і скасувати рішення Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області від 01.04.2024 року №81 про скасування дозволу на імміграцію в Україну та скасування посвідки на постійне проживання в Україні №900080203 від 10.03.2023 громадянину Сірійської Арабської Республіки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
зобов'язати Центральне міжрегіональне управління державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (код ЄДРПОУ 42552598) поновити дозвіл на імміграцію в Україні №16 від 13.01.2017 та здійснити обмін посвідки на постійне проживання в Україні № НОМЕР_1 від 10.03.2023 року громадянину Сирійської Арабської Республіки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
зобов'язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області повідомити Адміністрацію Державної прикордонної служби України про скасування рішення Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про скасування дозволу на імміграцію в Україну від 01.04.2024 року №81, виданої громадянину Сирійської Арабської Республіки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та про скасування рішення Управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про скасування посвідки на постійне проживання від 01.04.2024 року. № 80112500092880/81-1, виданої громадянину Сирійської Арабської Республіки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Адміністративний позов не відповідає вимогам процесуального закону, з огляду на таке.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Отже, суб'єктний склад учасників справи має бути чітко визначений позивачем, з метою визначення того суб'єкта, до якого адресовані позовні вимоги.
Натомість, подана позовна заява не містить вимог та відповідного нормативно- правового обґрунтування щодо заявленого у якості другого відповідача Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, зокрема не зазначено, які саме порушення прав позивача були допущені останнім, також не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача.
Відтак, позивачу слід із уточнити позовні вимоги щодо другого відповідача -Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, або уточнити склад учасників справи.
Крім того, суд звертає увагу позивача, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої 160 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно представника.
Ураховуючи, що позовну заяву підписано представником позивача - адвокатом Смєхновим Володимиром Афанасійовичем, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої вказаної статті стосовно представника (частина шоста статті 160 Кодексу).
Водночас, у реквізитах позову відсутні відомості щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номер і серія паспорта, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти; відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету представника позивача, як цього вимагає стаття 160 Кодексу.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду:
- позовної заяви, що відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема із зазначенням всіх необхідних реквізитів учасників справи, визначених частиною п'ятої вказаної статті, та уточненням позовних вимог щодо відповідача - Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України із відповідним нормативно-правовим обґрунтуванням таким вимогам, або уточненням складу учасників справи.
Керуючись статтями 55, 59, 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
позовну заяву ОСОБА_3 залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позов.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Шевченко А.В.