Постанова від 15.11.2024 по справі 705/5661/24

Справа №705/5661/24

3/705/2738/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.11.2024 м.Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Піньковський Роман Володимирович, розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141616 від 07.10.2024, ОСОБА_1 27.09.2024 року о 22 год 27 хв. при перевірці за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141703 від 07.10.2024, ОСОБА_1 27.09.2024 року о 22 год 52 хв., який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141707 від 07.10.2024, ОСОБА_1 28.09.2024 року о 22 год 50 хв., який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141618 від 07.10.2024, ОСОБА_1 30.09.2024 року о 22 год 20 хв., при перевірці за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141619 від 07.10.2024, ОСОБА_1 02.10.2024 року о 23 год 00 хв., при перевірці за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141706 від 07.10.2024, ОСОБА_1 01.10.2024 року о 15 год 30 хв., не прибув на реєстрацію до Уманського РУП ГУНП, який знаходиться за адресою м.Умань, вул.Європейська,17, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141617 від 07.10.2024, ОСОБА_1 03.10.2024 року о 22 год 32 хв., при перевірці за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141705 від 07.10.2024, ОСОБА_1 04.10.2024 року о 22 год 30 хв., який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141704 від 07.10.2024, ОСОБА_1 05.10.2024 року о 23 год 15 хв., який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 141620 від 07.10.2024, ОСОБА_1 06.10.2024 року о 22 год 15 хв., при перевірці за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі, явка правопорушника до суду органом поліції у встановлений законом строк не забезпечена. Зважаючи на викладене, з метою дотримання завдань провадження та розумних строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за можливе проводити розгляд за відсутності особи, яка притягається до відповідальності, на підставі наявних матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.1 ст.187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу .

Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.

Суд всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД № 141616, серії ВАД № 141703, серії ВАД № 141707, серії ВАД № 141618, серії ВАД № 141619, серії ВАД № 141706, серії ВАД № 141617, серії ВАД № 141705, серії ВАД № 141704 та серії ВАД № 141620 від 07.10.2024; копією ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29.03.2024 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 з визначеними обмеженнями, рапортами працівників поліції. Зазначені докази, які були досліджені судом, не викликають будь-яких об'єктивних сумнівів в їх достовірності.

На підставі наведеного вище, з урахуванням встановлених обставин справи, які підтверджені належними та допустимими доказами, що в сукупності узгоджуються між собою, суд приходить до переконання, що своїми діямиОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП, та підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому вважає, що з метою виховання порушника та попередження вчинення ним нових правопорушень необхідним і достатнім буде накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягненняу виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.187, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283-284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.

Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Копію постанови направити ОСОБА_1 .

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Р.В. Піньковський