Рішення від 14.11.2024 по справі 600/33/24-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2024 р. м. Чернівці Справа №600/33/24-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області у зарахуванні пільгової вислуги років до його календарної вислуги років та стажу служби в поліції;

зобов'язати Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області здійснити перерахунок та зарахувати йому до календарної вислуги років вислугу в пільговому обчисленні, з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби в міліції особливого призначення; у розрахунку 3 місяці за кожен місяць служби в зоні АТО відповідні матеріали направити до ТУ ССО у Чернівецькій області.

В обґрунтування позову позивач зазначав, що звертався до відповідача з заявою про здійснення перерахунку та зарахування до календарної вислуги років, вислугу і пільговому обчисленні, яка становить 05 років 09 місяців 0 днів. Проте, у відповіді від 19.12.2023 вказано, що жодних передумов для врахування вислуги років на пільгових умовах та зарахування до стажу служби в поліції час проходження служби в органах внутрішніх справ на пільгових умовах, в т.ч. для призначення надбавки чи розміру відпусток, законодавством не передбачено. Крім цього, зарахування до стажу служби в поліції вислуги в пільговому обчисленні (05 років 09 місяців 00 днів) на етапі його звільнення зі служби не розглядалось.

Не погоджуючись з вказаною відмовою, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 04.01.2024 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що стаття 17 Закону №2262-XII визначає вичерпний перелік видів служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії. Вказана стаття не містить жодної відсилочної (бланкетної) норми, а також не містить посилання на те, що види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, можуть бути встановлені підзаконними актами. Вказував, що право на пенсію за вислугою років наступає при умовах визначених ст.12 Закону №2262-XII. В цій нормі права законодавець чітко визначив вимогу набуття права на пенсію - саме "календарні роки", без будь-яких посилань на можливість (випадки) врахування вислуги років в пільговому обчисленні.

Відповідач посилався на те, що оскільки, на момент звільнення позивача у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій) - 30.10.2019, право на пенсію за вислугу років позивачем не набуто, підстав для здійснення обрахунків вислуги років "для визначення розміру пенсії" відсутні.

Разом з цим, відповідач наголошував на тому, що при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, слід застосовувати приписи ч. 2 ст. 78 Закону № 580-VIII, якою встановлено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції, та не передбачено врахування пільгової вислуги при нарахуванні цієї надбавки.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.01.2024 у задоволенні заяви представника Національної поліції в Чернівецькій області про залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії без розгляду, - відмовлено.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Згідно послужного списку ОСОБА_1 перебував на наступних посадах:

27.03.2003-22.08.2003 - курсант Чернівецького училища професійної підготовки працівників міліції;

22.08.2003-16.08.2004 - міліціонер - водій окремої роти міліції швидкого реагування "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

16.08.2004-22.08.2005 - міліціонер - водій окремої роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

22.08.2005-02.08.2007 - міліціонер-водій роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

02.08.2007-25.12.2007 - помічник командира взводу - командир відділення оперативного взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

25.12.2007-04.02.2010 - заступник командира взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

04.02.2010-11.11.2010 - інспектор аналітичної групи роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

11.11.2010-01.12.2012 - заступник командира роти з кадрового забезпечення роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ № 393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

01.12.2012 - 27.02.2014 - заступник командира роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та Наказу МВС України №198 - 2012, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5).

27.02.2014 - 12.03.2014 - зарахований у розпорядження начальника УМВС України в Чернівецькій області;

12.03.2014 - 01.05.2014 - заступник командира спеціальної роти міліції при Управлінні МВС України в Чернівецькій області;

01.05.2014 - 30.06.2014 - приймав безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської областях області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та постанови КМУ №232 від 2014 року, наказу АТЦ при СБУ №100 від 15.12.2014, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1:1,5);

30.06.2014 - 24.10.2014 - заступник командира спеціальної роти міліції при Управлінні МВС України в Чернівецькій області;

15.02.2015 - 15.03.2015 - приймав безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської областях області (згідно Постанови КМУ №393 від 1992 року та постанови КМУ №232 від 2014 року, наказу АТЦ при СБУ №74 від 15.03.2015, посада має вислугу років в пільговому обчисленні 1.3);

15.3.2015 - 06.11.2015 - заступник командира роти міліції громадської безпеки особливого призначення при Управлінні МВС У країни в Чернівецькій області;

06.11.2015 - звільнений у запас Збройних Сил за пунктом 64 "з" (у зв'язку із переходом у встановленому порядку на роботу (службу) до Національної поліції);

07.11.2015 - 01.12.2016 - заступник командира роти поліції особливого призначення при Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області;

01.12.2016 - 30.10.2019 - заступник командира роти поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області;

30.10.2019 - згідно Закону України "Про Національну поліцію" звільнений зі служби в поліції відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 77 (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій), наказ ГУНП від 29.10.2019 №169 о/с).

В свою чергу, згідно витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області від 29.10.2019 №169 о/с "По особовому складу" відповідно до ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" майора поліції ОСОБА_1 заступника командира роти поліції особливого призначення ГУНП в Чернівецькій області звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 77 (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій).

Згідно довідки територіального управління Служби судової охорони у Чернівецькій області від 02.01.2024 за №312 ОСОБА_1 проходить службу у територіальному управлінні Служби судової охорони у Чернівецькій області з 31.10.2019 по теперішній час та перебуває на посаді заступника територіального у правління (з організації роботи) Служби судової охорони у Чернівецькій області.

11.12.2023 позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок та зарахувати відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішній справ, поліцейським та членам їхніх сімей" до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, за вислугу в пільговому обчисленні, яка згідно наказу Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області №169 о/с від 29.10.2019 становить 05 років 09 місяців 0 днів.

За результатами розгляду заяви, листом від 19.12.2023 №К-117/123/05/12-2023 Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області повідомило позивача про те, що відповідно до ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1 -2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону) незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 01 жовтня 2019 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 06 місяців і більше. Згідно абз.1 п. 3 Постанови №393 (в редакції Постанови КМУ від 16.02.2022 № 119) на пільгових умовах застосовуються певні періоди вислуги років (в тому числі період служби на посадах в підрозділах міліції особливого призначення "Беркут" і АТО) виключно для встановлення розміру пенсії особам, на яких розповсюджується її дія. Інших обставин проходження служби (крім призначення розміру пенсії), при яких здійснюється обрахування поліцейському вислугу років в пільговому обчисленні, чинним законодавством не передбачено. Оскільки, на момент розгляду рапорту, право на пенсію за вислугу років не набуто, підстав для здійснення обрахунків вислуги років "для визначення розміру пенсії" наразі не було. Інших передумов для врахування вислуги років на пільгових умовах, не передбачено. Тому, зарахування до стажу служби в поліції час проходження служби в органах внутрішніх справ на пільгових умовах, в т.ч. для визначення надбавки чи розміру відпусток, законодавством не передбачено.

Крім цього, вищевикладене зарахування до стажу служби в поліції вислуги в пільговому обчисленні (05 років 09 місяців 00 днів), на етапі звільнення зі служби в поліції не розглядалось, оскільки було порушено питання переходу його у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій), а не призначення пенсії, що не узгоджується з нормами чинного законодавства України.

На цій підставі відповідач повідомив позивача про те, що правові підстави для здійснення перерахунку вислуги років відсутні.

Додатково проінформовано, що у випадку незгоди з рішенням, прийнятим за результатами розгляду звернення, ОСОБА_1 має право звернутись з оскарженням таких дій (бездіяльності) до вищого органу чи посадової особи, або до суду в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Не погоджуючись з вказаною відмовою Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області у зарахуванні пільгової вислуги років до його календарної вислуги років та стажу служби в поліції, позивач звернувся до суду з даним позовом.

До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України "Про Національну поліцію".

Відповідно частини другої статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" до стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення (частина третя статті 78 Закону України "Про Національну поліцію").

Частиною 4 статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Таким чином, обчислення стажу служби в поліції врегульовано ст.78 Закону України №580-VIII, частина друга цієї статті містить перелік посад (періодів служби), які зараховуються до стажу служби в поліції.

За змістом статті 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються: а) військова служба; б) служба в органах внутрішніх справ, поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України (частина перша статті 17-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Кабінетом Міністрів України 17.07.1992 №393 прийнято постанову "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" (далі - Постанова №393).

Абзацом 3 пункту 1 Порядку №393 передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Відповідно до преамбули Постанови №393, остання прийнята, зокрема, відповідно до Закону України №2262-XII.

Отже, Постанова №393 встановлює порядок обчислення стажу (вислуги років) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, який проводиться саме з метою призначення пенсій відповідно до Закону №2262-XII.

Відповідно до пункту 3 Постанови №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, зокрема: (один місяць служби за три місяці) час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції, а також (один місяць служби за півтора місяця), у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.

Таким чином, пункт 3 Постанови №393 не може бути застосовано при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки в порядку ст. 78 Закону України №580-VIII, оскільки Постанова №393 прийнята на виконання Закону України №2262-XII та може бути застосована для визначення вислуги років особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ саме у випадку призначення пенсії за вислугу років.

У свою чергу, при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки слід застосовувати приписи ч. 2 ст. 78 Закону України №580-VIII, якою встановлено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції.

При цьому, делегування ч. 2 ст. 78 Закону України №580-VIII Кабінету Міністрів України встановлення порядку обчислення вислуги років у поліції не надає Уряду права визначати додаткові складові стажу служби в поліції, які не передбачені ч. 2 ст. 78 Закону України №580-VIII.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 19.11.2019 у справі №520/903/19; від 31.03.2020 у справі №520/2067/19.

Отже, правові підстави для зарахування пільгової вислуги років позивача, до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції, відсутні.

Окрім цього, стосовно доводів про зарахування пільгового обчислення стажу служби в підрозділах МОП "Беркут" до календарної вислуги років, варто зазначити, що як підтверджено послужним списком, у період 22.08.2003-16.08.2004 позивач працював міліціонером - водієм окремої роти міліції швидкого реагування "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; з 16.08.2004-22.08.2005 - міліціонером - водієм окремої роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; з 22.08.2005-02.08.2007 - міліціонером-водієм роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; 02.08.2007-25.12.2007 - помічник командира взводу - командир відділення оперативного взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; з 25.12.2007-04.02.2010 - заступником командира взводу роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; з 04.02.2010-11.11.2010 - інспектором аналітичної групи роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; з 11.11.2010 - 01.12.2012 - заступником командира роти з кадрового забезпечення роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області; з 01.12.2012 - 27.02.2014 - заступником командира роти міліції особливого призначення "Беркут" при Управлінні МВС України в Чернівецькій області.

Отже, у період з 22.08.2003 по 27.02.2014 позивач працював на посадах віднесених до Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку один місяць служби за півтора місяця, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справи України від 13.03.2012 №198.

Стверджуючи про право на зарахування вказаного вище періоду до вислуги років, позивач посилався на наказ Міністерства внутрішніх справ України від 13.03.2012 №198, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.03.2012 за №464/20777 "Про затвердження Переліку посад рядового і начальницького складу в підрозділах МОП "Беркут", час проходження служби на яких обчислюється з розрахунку один місяць служби за півтора місяця".

Даним наказом, який 04.04.2014 втратив чинність, затверджено Перелік посад рядового і начальницького складу підрозділів міліції особливого призначення "Беркут", час проходження служби на яких зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах (один місяць служби за півтора місяця) та установлено, що вислуга років для призначення пенсій на пільгових умовах зараховується працівникам, зазначеним у пункті 1 цього наказу, які перебували на службі після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (із змінами), при цьому таким працівникам на пільгових умовах зараховується весь час проходження служби на відповідних посадах.

Отже, враховуючи положення наказу Міністерства внутрішніх справи України від 13.03.2012 №198, який був чинний до 04.04.2014 час проходження служби в підрозділах міліції особливого призначення "Беркут" зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах.

Водночас, як встановлено судом, позивач звільнений з служби в поліції, та на теперішній час проходить службу в територіальному управлінні Служби судової охорони у Чернівецькій області.

Зважаючи на те, що Постанова №393 та наказ Міністерства внутрішніх справ України від 13.03.2012 №198 можуть бути застосовані для визначення вислуги років особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ саме у випадку призначення пенсії за вислугу років, а не при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки в порядку ст.78 Закону України №580-VIII, беручи до уваги той факт, що позивач на даний час із заявою про призначення пенсії до уповноваженого органу не звертався, то суд, враховуючи встановлені у справі обставини, зважаючи на норми чинного законодавства, приходить до висновку про правомірність відмови Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області у зарахуванні пільгової вислуги років до його календарної вислуги років та стажу служби в поліції.

Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог про зобов'язання Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області здійснити перерахунок та зарахувати йому до календарної вислуги років вислугу в пільговому обчисленні, з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби в міліції особливого призначення; у розрахунку 3 місяці за кожен місяць служби в зоні АТО відповідні матеріали направити до ТУ ССО у Чернівецькій області.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з частиною 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позивачем не доведено наявність підстав для задоволення заявлених вимог. Натомість доводи відповідача свідчать про законність вчинених ним дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання щодо стягнення судових витрат.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач - Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області (вул. Головна, 24, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 40109079).

Суддя В.О. Григораш