08 листопада 2024 року Справа № 480/6113/24
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Савицької Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м.Суми адміністративну справу №480/6113/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, і просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення №13450031275 від 14.05.2024 Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди 18.05.1979 - 28.05.1981, 01.01.1992 - 31.01.2000; 01.02.2000 - 06.03.2007; 07.03.2007 - 31.10.2007; 01.11.2007 - 06.03.2008; 07.03.2008 - 10.02.2009; 06.03.2009 - 09.12.2009; 10.12.2009 - 24.02.2010; 25.02.2010 - 03.02.2011; 04.02.2011 - 05.11.2011; 06.11.2011 - 05.10.2012; 06.10.2012 - 19.08.2013; 20.08.2013 - 05.07.2014; 06.07.2014 - 07.12.2016; 08.12.2016 - 08.12.2021 роки, згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та вкладишів до трудової книжки НОМЕР_2 від 04.02.2011, НОМЕР_3 від 08.12.2021.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було прийнято рішення №13450031275 від 14.05.2024 про відмову позивачу в призначенні пенсії, у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу, не зарахувавши період роботи в рф. Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним, у зв'язку із чим звернувся до суду із даним позовом.
Ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Головним управління Пенсійного фонду України у Львівській області було подано відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позову та зазначає, що Пенсійний фонд України звернувся із запитом від 27.12.2022 за №2800-030102-5/56080 щодо погодження порядку дій, який буде застосовуватись до прийняття відповідного нормативно-правового акту у зв'язку із припиненням з 01.01.2023 росією участі в Угоді про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, при призначенні пенсій/поновленні раніше призначених пенсій громадянам, які проживали/працювали на території російської федерації.
Відповідно до запропонованого порядку дій, до страхового стажу зараховуються періоди роботи (служби) на території РРФСР по 31 грудня 1991 року, а заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії враховується за періоди страхового стажу, набутого на території України, на умовах, визначених частиною першою статті 40 Закону № 1058.
Міністерство соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики) листом від 12.01.2023 № 411/0/2-23/54 підтримало позицію Пенсійного фонду України щодо порядку дій. При призначенні пенсії, Мінсоцполітики запропонувало заробітну плату (дохід) для обчислення пенсії враховувати за періоди страхового стажу, набутого на території України, на умовах, визначених частиною першою статті 40 Закону № 1058, а за період по 31.12.1991 - на умовах, визначених абзацом п'ятим частини першої статті 40 Закону № 1058.
Згідно з абзацом п'ятим частини першої статті 40 Закону № 1058 заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Отже, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, відсутні підстави для зарахування позивачу спірних періодів роботи до страхового стажу.
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомлялося про розгляд даної справи належним чином, проте заяви про визнання позову чи відзив на позовну заяву в строки, передбачені статтею 261 КАС України, до суду не надало.
Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач 08.05.2024 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з заявою про призначення пенсії за віком.
Враховуючи принцип екстериторіальності вказана заява була розглянута Головним управління Пенсійного фонду України в Сумській області та було прийнято рішення №13450031275 від 14.05.2024 про відмову у призначенні пенсії позивачу.
У вказаному рішенні відповідач зазначив:
"Відмовити у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058) ОСОБА_1 .
Дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1
Дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України - 05.2024 року.
Пенсійний вік, визначати Законом №1058 - 60 років.
Вік заявника на дату звернення - 64 роки 1 місяць 23 дні.
Необхідний страховий стаж, визначений ст,26 Закону №1058 - 27 років.
У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою ст. 26 Закону №1058, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 20 років до 30 років; у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 65 років за наявності страхового стажу: з 1 січня 2025 року тю 31 грудня 2025 року - від 15 років до 22 років.
Відповідно до наданих документів страховий стаж особи - 10 років 0 місяців 27 днів.
Відповідно до наданих документів до страхового стажу не враховані періоди роботи згідно трудової книжки НОМЕР_4 від 07.07.1981 року та вкладишів до трудової книжки НОМЕР_2 , НОМЕР_3 з 01.01.1992 року, оскільки з 1 січня 2023 року російська федерація припинила участь в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року. Пенсії громадянам, які проживали/працювали на території російської федерації, призначаються на умовах, визначених Законом України від 09 липня 2003 року №1058-ІУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому до страхового стажу зараховуються періоди роботи (служби) па території РРФСР по 31 грудня 1991 року.
Додатковий коментар:
За наданими документами право на призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону № 1058 відсутнє.
За у мови надання додаткових документів право на пенсію буде переглянуто.
У разі незгоди з рішенням має право на оскарження в судовому порядку." (а.с. 35).
Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернулася до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Згідно з ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років;
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058).
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону № 1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (ч. 2 ст. 24 Закону № 1058).
Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону №1058 періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
У відповідності до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 із змінами (далі Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно з п. 3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до ч.1 ст.56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Здійснюючи розгляд заяви про призначення пенсії позивачу, відповідачем не зараховано до страхового стажу періоди роботи позивача здобуті на території російської федерації.
В той же час, періоди роботи ОСОБА_1 належним чином підтверджені записами в трудовій книжці, а також наданими підтверджуючими архівними довідками (додаються), а саме періоди:
01.01.1992 - 31.01.2000, відповідно до запису № 12-16 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981;
01.02.2000 - 06.03.2007, відповідно до запису № 17-20 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981, Архівної довідки №12/0402/1819 від 14.04.2022;
07.03.2007 - 31.10.2007, відповідно до запису № 21-22 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Архівної довідки №12/0402/1819 від 14.04.2022;
01.11.2007 - 06.03.2008, відповідно до запису № 23-24 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
07.03.2008 - 10.02.2009, відповідно до запису № 25-26 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
06.03.2009 - 09.12.2009, відповідно до запису № 27-29 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
10.12.2009 - 24.02.2010, відповідно до запису № 30-31 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
25.02.2010 - 03.02.2011, відповідно до запису № 32-33 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
04.02.2011 - 05.11.2011, відповідно до запису № 34 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981 року та запису № 35 у вкладиші ВТ №5993298 від 04.02.2011 до трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
06.11.2011 - 05.10.2012, відповідно до запису № 36-37 у вкладиші ВТ №5993298 від 04.02.2011 до трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
06.10.2012 - 19.08.2013, відповідно до запису № 38-40 у вкладиші ВТ №5993298 від 04.02.2011 до трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
20.08.2013 - 05.07.2014, відповідно до запису № 41-42 у вкладиші ВТ №5993298 від 04.02.2011 до трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
06.07.2014 - 07.12.2016, відповідно до запису № 43-44 у вкладиші ВТ №5993298 від 04.02.2011 до трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та Довідки 1949/03 від 19.05.2022;
08.12.2016 - 08.12.2021 відповідно до запису № 45-47 у вкладиші НОМЕР_3 від 08.12.2021 до трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981, Довідки 1949/03 від 19.05.2022 та Довідки № 4958/03 від 10.11.2021 (а.с. 10-34)
Записи про вказані періоди роботи позивача зроблені в трудовій книжці, засвідчені чітким відтиском печатки відповідного підприємства та не містять ні виправлень/підтирань, ні інших застережень, які б давали підстави сумніватись у їх правдивості.
Частиною 1 ст. 4 Закону № 1058-IV встановлено, що законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається, зокрема, з міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.
Відповідно до статті 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в сфері пенсійного забезпечення від 13.03.1992 (далі - Угода) пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди і членів їх сімей здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої вони проживають.
Метою Угоди є взаємне визнання і виконання державами-учасницями зобов'язань "відносно непрацездатних осіб, які набули право на пенсійне забезпечення на їхній території або на території інших республік за період їх входження в СРСР і реалізують це право на території держав-учасниць Угоди". Держави-учасниці цієї Угоди, визнавши відповідальність за пенсійне забезпечення своїх громадян, взяли на себе зобов'язання щодо захисту їхніх пенсійних прав.
Статтею 5 Угоди передбачається, що ця Угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені або будуть встановлені законодавством держав-учасниць Угоди.
Частинами 2-3 статті 6 Угоди передбачено, що для встановлення права на пенсію громадянам держав-учасників Угоди враховується трудовий стаж, придбаний на території будь-якої з цих держав, а так само на території колишнього СРСР за час до набрання чинності цієї Угоди. Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність.
Таким чином, на громадян України, які працювали на територіях інших держав учасниць Співдружності Незалежних Держав, які приєднались до вказаної Угоди, розповсюджувалась дія нормативних актів приймаючої Держави в галузі пенсійного забезпечення, у тому числі тих, які визначали порядок зарахування трудового стажу, його пільгового обчислення.
З огляду на викладене, цією Угодою визначено стаж, який підлягає врахуванню при визначенні розміру пенсії, а відтак і заробіток за відповідний період підлягає включенню при обчисленні пенсії.
Як на підставу відмови в зарахуванні до страхового стажу позивача спірних періодів роботи, відповідачем зазначено те, що з 01 січня 2023 року російська федерація припинила участь в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року. Пенсії громадянам, які проживали/працювали на території російської федерації, призначаються на умовах, визначених Законом № 1058. При цьому, до страхового стажу зараховуються періоди роботи (служби) на території рсфср по 31 грудня 1991 року.
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією держави-терориста російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
У подальшому Указами Президента України строк дії режиму воєнного стану продовжувався.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 №1328 постановлено вийти з Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення, вчиненої 13.03.1992 у м. москві.
В той же час, на переконання суду, всі первинні документи не можуть піддаватися сумніву та позбавляти особу права на отримання пенсії, що обчислена із заробітку, який вона отримувала на законних підставах, тільки з тих міркувань, що Україною у зв'язку з військовою агресією російської федерації припинено співробітництво та обмін поштою з російською федерацією.
Відтак, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача щодо неможливості зарахування до страхового стажу період роботи позивача на території російській федерації, з підстав припинення 01 січня 2023 року участі російської федерації в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992, оскільки у період роботи позивача на території російської федерації вказана Угода була чинною та передбачала право на пенсію громадянам держав - учасниць Угоди з врахуванням трудового стажу, набутого на території будь-якої з цих держав.
При цьому суд зазначає, що за наявності чинних, у період роботи позивача, положень Угоди, що передбачали відповідне право, позивач не може нести негативні наслідки у вигляді відмови у зарахуванні спірного періоду роботи до страхового стажу.
Крім того, суд зазначає про безпідставне незарахування періоду служби в армії позивача з 18.05.1979 по 28.05.1981.
Вказаний період підтверджується записом № 3 в трудовій книжці НОМЕР_1 від 07.07.1981, копією військового квитка Серії: НОМЕР_5 та Довідкою № 7508 від 20.05.2024 (а.с. 10, 30-31, 37), разом з тим відповідачем в оскаржуваному рішенні не обґрунтовано причини не зарахування спірного періоду до страхового стажу позивача.
Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку щодо протиправності рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області №13450031275 від 14.05.2024 про відмову у призначенні пенсії позивачу та наявності підстав для зарахування позивачу до страхового стажу періодів роботи згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та вкладишів до трудової книжки НОМЕР_2 від 04.02.2011, НОМЕР_3 від 08.12.2021.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу позивача спірні періоди, суд звертає увагу, що розгляд заяви та винесення рішення за заявою позивача від 08.05.2024 здійснювало Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, яке було визначено за принципом екстериторіальності відповідно до п. 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою Правління ПФУ 25.11.2005 року № 22-1.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням скасування вище оскаржуваного рішення № 13450031275 від 14.05.2024, суд доходить до висновку, що належним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до страхового стажу позивача періоди його роботи: 18.05.1979 - 28.05.1981, 01.01.1992 - 31.01.2000; 01.02.2000 - 06.03.2007; 07.03.2007 - 31.10.2007; 01.11.2007 - 06.03.2008; 07.03.2008 - 10.02.2009; 06.03.2009 - 09.12.2009; 10.12.2009 - 24.02.2010; 25.02.2010 - 03.02.2011; 04.02.2011 - 05.11.2011; 06.11.2011 - 05.10.2012; 06.10.2012 - 19.08.2013; 20.08.2013 - 05.07.2014; 06.07.2014 - 07.12.2016; 08.12.2016 - 08.12.2021 роки, згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та вкладишів до трудової книжки НОМЕР_2 від 04.02.2011, НОМЕР_3 від 08.12.2021.
Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до КАС України, в межах позовних вимог.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно ст. 139 КАС України судові витрати в тому числі і судовий збір підлягають відшкодуванню в разі задоволення позову, або пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи задоволення позовних вимог, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору в розмірі 1211,20 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 77, 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області №13450031275 від 14.05.2024 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ) періоди роботи: 18.05.1979 - 28.05.1981, 01.01.1992 - 31.01.2000; 01.02.2000 - 06.03.2007; 07.03.2007 - 31.10.2007; 01.11.2007 - 06.03.2008; 07.03.2008 - 10.02.2009; 06.03.2009 - 09.12.2009; 10.12.2009 - 24.02.2010; 25.02.2010 - 03.02.2011; 04.02.2011 - 05.11.2011; 06.11.2011 - 05.10.2012; 06.10.2012 - 19.08.2013; 20.08.2013 - 05.07.2014; 06.07.2014 - 07.12.2016; 08.12.2016 - 08.12.2021, згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 07.07.1981 та вкладишів до трудової книжки НОМЕР_2 від 04.02.2011, НОМЕР_3 від 08.12.2021.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ) суму судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.В. Савицька