ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/14566/24
провадження № 2-а/753/181/24
"15" листопада 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Осіпенко Л.М., розглянувши питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до поліцейського 1 взводу 1 роти 2 батальйону полку 2 Управління патрульної поліції в м. Києві лейтенанта поліції Мошківського Едуарда Анатолійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та зобов'язання вчинити дії,-
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача поліцейського 1 взводу 1 роти 2 батальйону полку 2 УПП в м. Києві лейтенанта поліції Мошківського Е.А., в якому просить суд: 1) переглянути умови покарання та скасувати штраф; 2) внести зміни щодо обмеження руху по вул. Ю.Литвинського, в інтервалі від вул. Отамана Зеленого до вул. Ялтинська, оскільки маршрутні ТЗ за цим маршрутом не курсують; 3) скасувати, для автомобілістів, які мешкають за адресою АДРЕСА_1 , обмеження руху відповідно до дорожнього знаку 5.8, з метою зменшення додаткового потоку автомобілів у напрямку школи №160 (вул. Ю.Литвинського, 45).
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями, справу передано на розгляд судді Осіпенко Л.М.
Ознайомившись з позовом, суд дійшов висновку, що його слід повернути позивачу з огляду н наступне.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: - оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; - уточнення списку виборців; - оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум; - оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: - примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; - примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Відповідно до ч.2. ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті.
Відтак, вимога про скасування постанови про накладення стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі підсудна Дарницькому районному суду міста Києва.
Пунктом 1 частини першої статті 19 Закону України "Про автомобільні дороги" від 08 вересня 2005 року №2862-I, встановлено, що основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів.
? Статтею 20 Закону №2862-IV визначені основні права органів місцевого самоврядування щодо управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів. Зокрема, органи місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів мають право встановлювати за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів (п.? ? 4); обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження (п.? 7).
Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами державного значення, належать до Єдиної транспортної системи України і не підлягають приватизації. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, пов'язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з органом державного управління автомобільними дорогами загального користування та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879 затверджено, зокрема, Порядок тимчасового обмеження або заборони руху транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на окремих ділянках автомобільних доріг загального користування.
Цей порядок визначає дії уповноважених підрозділів Національної поліції, підпорядкованих Укравтодору служб автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі або уповноважених ним підприємств та організацій (далі - дорожні підприємства), Укртрансбезпеки або її територіальних органів у разі виникнення на окремих ділянках автомобільних доріг загального користування умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху або можуть призвести до пошкодження та руйнування автомобільних доріг.
На підставі пункту 3 обмеження або заборона руху на окремих ділянках автомобільних доріг загального користування (далі - ділянки автомобільних доріг) встановлюються відповідно до Законів України "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".
Таким чином, інші дві вимоги позивача зводяться до незгоди з прийнятими обмеженнями дорожнього руху, які встановлені на підставі підзаконних нормативно-правових актів та до оскарження відповідних рішень суб'єктів владних повноважень.
Відтак, вимоги про скасування обмежень дорожнього руху на певній ділянці дороги, підсудні Київському окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 6 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
З урахуванням вищевикладеного, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Суд зазначає, що повернення позовної заяви не перешкоджає позивачу на повторне звернення до суду з відповідним позовом на загальних підставах.
Керуючись п. 6 ч. 4 ст. 169 КАС України, суддя, -
Позов ОСОБА_1 до поліцейського 1 взводу 1 роти 2 батальйону полку 2 Управління патрульної поліції в м. Києві лейтенанта поліції Мошківського Едуарда Анатолійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та зобов'язання вчинити дії - вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу право повторно звернутись із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її постановлення до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дарницький районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Осіпенко Л.М.