Ухвала від 12.11.2024 по справі 450/5285/24

Справа № 450/5285/24 Провадження № 1-кс/450/868/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" листопада 2024 р. слідчий суддя Пустомитівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Пустомити клопотання слідчого СВ ВП № 3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , яке надійшло на розгляд слідчого судді 11.11.2024 про арешт майна в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024141430000956 від 09.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

11.11.2024 слідчий СВ ВП № 3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про арешт майна, в якому просить накласти арешт на мотоцикл "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_5 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 .

Подане клопотання обґрунтовує тим, що у СВ ВП №3 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12024141430000956 від 09.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

08.11.2024 приблизно о 18 годині 30 хвилин водій ОСОБА_6 , керуючи мотоциклом "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 та рухаючись дорогою між селами Дмитре те Лани у напрямку до села Лани Щирецької ТГ Львівського району Львівської області, не впорався з керуванням виїхав на смугу зустрічного руху, в подальшому за межі проїжджої частини ліворуч, а саме у кювет, де відбулось перекидання мотоцикла та падіння, у результаті чого ОСОБА_6 помер на місці пригоди.

08.11.2024 року після огляду місця події мотоцикл "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 було вилучено та доставлено на територію, що за адресою: АДРЕСА_2 .

10.11.2024 року мотоцикл "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, оскільки на вказаному транспортному засобі є наявні сліди злочину та сам транспортний засіб є речовим доказом і у подальшому його буде залучено для проведення слідчих експериментів та проведення автотехнічних та транспортно- трасологічних та інших експертиз, необхідно забезпечити зберігання даного речового доказу шляхом накладання арешту на даний транспортний засіб..

Слідчий та прокурор в судове засідання не з'явилися, подали до суду заяви про розгляд клопотання у їхній відсутності, просили клопотання задоволити.

Власник майна в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, подав клопотання про розгляд клопотання у його відсутності, щодо арешту не заперечує.

Відповідно до частини 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

09.11.2024 ВП №3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження №12024141430000956 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.

Згідно ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Слідчим суддею встановлено, що 10.11.2024 слідчим СВ ВП № 3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 винесено постанову про визнання мотоцикла "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 речовим доказом у кримінальному провадженні.

Клопотання про накладення арешту на мотоцикл слідчим мотивовано тим, що транспортний засіб зберігає на собі сліди вчинення такого правопорушення, містить відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час цього кримінального провадження.

Відтак, слідчим доведено, що є достатні підстави вважати, що транспортний засіб: мотоцикл "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 , який перебуває у власності ОСОБА_5 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , який визнано речовим доказом відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, тому існують підстави для задоволення клопотання.

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення відчуження власником чи користувачем вищевказаного транспортного засобу, знищення слідів злочину на ньому, в тому числі шляхом проведення ремонтно-відновлювальних робіт, що в подальшому не дасть можливості провести необхідні судові експертизи, для встановлення всіх обставин події, а також з метою недопущення порушення прав власника чи користувача транспортного засобу, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слідчого слід задоволити частково, та накласти арешт на вказане майно строком на один місяць.

Керуючись ст. ст. 98, 170-173, 376, 309, 395 КПК України, слідчий суддя -

постановив :

клопотання слідчого СВ ВП № 3 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 про арешт майна в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024141430000956 від 09.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, - задоволити частково.

Накласти арешт на мотоцикл "VIPER V 110А" р. н. НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_5 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали один місяць.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення або отримання копії.

Слідчий суддяОСОБА_1

Попередній документ
123037523
Наступний документ
123037525
Інформація про рішення:
№ рішення: 123037524
№ справи: 450/5285/24
Дата рішення: 12.11.2024
Дата публікації: 18.11.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Пустомитівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна