Справа № 761/23011/24
Провадження № 1-в/761/299/2024
24 червня 2024 року місто Київ
Шевченківський районний суд міста Києва у складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в. Ізмаїл Одеської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 28.05.2021 Подільським районним судом м. Києва за ч.ч. 1, 4, ст. 70, ч.ч. 2, 3 ст. 185 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі; ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 08.07.2022 за наявністю кількох вироків визначено остаточне покарання на підставі ч. 4 ст. 70 КК України шляхом повного складання призначеного покарання за вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 16.03.2021 та Подільського районного суду м. Києва від 28.05.2021 до відбуття 4 роки 4 місяці позбавлення волі.
До Шевченківського районного суду міста Києва звернувся начальник Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 терміном на один рік зі встановленням певних обмежень.
В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що 20.06.2024 з Державної установи «Одеська виправна колонія (№ 14)» звільнено ОСОБА_3 . Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став, зловживав спиртним, порушував громадський порядок, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку: 21.06.2024 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 178 ч. 1 КУпАП ЕГА № 1468930 - штраф 17 гривень; 21.06.2024 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП ЕГА № 1468934 - штраф 51 гривня; 22.06.2024 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 178 ч. 2 КУпАП ГО № 163998 - штраф 85 гривень; 21.06.2024 Шевченківським УП ГУПП у м. Києві за ст. 175-1 ч. 2 КУпАП ГО№ 163999-штраф 170 гривень. На підставі викладеного, а також керуючись частиною другою статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленні волі», представник поліції вважає за доцільне вирішити питання про встановлення за ОСОБА_3 адміністративного нагляду терміном на один рік та встановлення ряду обмежень адміністративного нагляду.
У судове засідання представник Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві не з'явився.
Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_3 щодо встановлення такого нагляду не заперечував.
Вивчивши подане клопотання та додані до нього матеріали, суд доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
У ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно із п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як зазначено у п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
В силу ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті «ґ» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Враховуючи встановлені обставини, те, що ОСОБА_3 є особою раніше неодноразовою судимою і відбував покарання у місцях позбавлення волі, у 2024 році неодноразово притягався до адміністративної відповідальності і йому неодноразово виносились попередження, тому наявні підстави для встановлення йому адміністративного нагляду, адже за його способом життя і поведінкою потрібен контроль з боку працівників поліції.
Отже, клопотання є обґрунтованим, тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 1-7, 9-10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Клопотання про встановлення адміністративного нагляду задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд на термін 1 (один) рік щодо ОСОБА_3 із застосуванням таких обмежень:
1.Заборонити виїзд за межі Києва без дозволу Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві.
2.Заборонити відвідувати заклади місцевого масового відпочинку громадян та місця для розпивання спиртних напоїв (кафе, бари, ресторани), з метою вживання спиртних напоїв.
3.З'являтися для реєстрації до Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві в службовий кабінет № 402 за адресою м. Київ, вул. Герцена, 9 з 16:00 до 18:00 кожен перший четвер місяця, а вразі його відсутності - до оперативного чергового поліції.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1