Ухвала від 07.11.2024 по справі 554/9589/24

Дата документу 07.11.2024Справа № 554/9589/24

Провадження № 1-кс/554/11432/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2024 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання заступника керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 про продовження строку покладених обов'язків відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кременчук Кременчуцького району Полтавської області, громадянина України, українця, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, працюючого лікарем-хірургом КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Г. Богаєвського», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, по матеріалам досудового розслідування № 42024172690000053, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.08.2024 року,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до слідчого судді із клопотанням про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 . В обгрунтування клопотання зазначає, що Першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Полтаві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42024172690000053 від 15.08.2024 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що згідно ст. 9 Закону України «Про Збройні Сили України» комплектування Збройних Сил України особовим складом, їх мобілізаційне та оперативне розгортання в особливий період, здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та призовом громадян на військову службу забезпечує Кабінет Міністрів України.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про Збройні Сили України» Міністерство оборони України забезпечує життєдіяльність Збройних Сил України, їх функціонування, бойову та мобілізаційну готовність, боєздатність, підготовку до виконання покладених на них завдань, застосування, комплектування особовим складом та його підготовку, постачання озброєння та військової техніки, підтримання справності, технічної придатності та модернізації зазначеного озброєння і техніки, матеріальних, фінансових, інших ресурсів та майна згідно з потребами, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил України в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України, і здійснює контроль за їх ефективним використанням, організовує виконання робіт і надання послуг в інтересах Збройних Сил України.

Пунктом 1 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 671, визначено, що Міноборони є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про оборону України», до органів військового управління віднесено і територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Таким чином, Міністерство оборони України реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва як безпосередньо, так і через органи військового управління, що перебувають у його підпорядкуванні.

Відповідно до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення), що затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Згідно п. 3 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки очолюють керівники, які організовують діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до п. 8 Положення завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків зокрема є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів.

Згідно п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань окрім іншого здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Згідно п. 11. Положення Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, беруть участь в організації та забезпеченні роботи районних (міських) призовних комісій, готують для розгляду зазначеними комісіями матеріали з питань направлення громадян України для проходження базової військової служби, служби у військовому резерві, надання відстрочки або звільнення їх від направлення для проходження базової військової служби, служби у військовому резерві, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.

Згідно п. 12 Положення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки представляє інтереси Збройних Сил у відносинах з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, іншими державними органами, підприємствами та громадянами на відповідній території.

Відповідно до п. 14 Положення керівник ІНФОРМАЦІЯ_2 , області, мм. Києва та ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідає за військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, здійснення заходів оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву) та на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відповідно до порядку мобілізаційного розгортання, визначеного ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також на військову службу за призовом осіб офіцерського складу,

Таким, чином ІНФОРМАЦІЯ_5 є органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, а його керівник , являється службовою особою, яка займає відповідальне становище, оскільки він є керівником одиниці органу державної влади.

Згідно п. 56 Постанови Кабінету міністрів України № 560 від 16.05.2024 (Далі - Постанови) відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Пунктом 57 Постанови, встановлено, що для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного ( ІНФОРМАЦІЯ_6 (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Пунктом 58 Постанови за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих) особисто подають на ім'я голови комісії районного ( НОМЕР_1 або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.

Пунктом 60 Постанови, визначено, що комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов'язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Таким чином, у розумінні примітки до ст. 369-2 КК України начальник ІНФОРМАЦІЯ_7 перебуваючи на вищевказаній посаді та будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України є особою уповноваженою на виконання функцій держави.

Згідно рішення Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області №1317 від 18.06.2024 Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 12.05.2023 №828, внесено зміни до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 12.05.2023 №828 «Про створення міських позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій при комунальному медичному підприємстві «Лікарня Придніпровська» та при комунальному некомерційному медичному підприємстві «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», визначено склад міської позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при комунальному медичному підприємстві, до складу якої включено і лікаря хірурга ОСОБА_4 .

Так, ОСОБА_6 , на початку серпня 2024 року, маючи намір відвідати родину що перебувала за кордоном, з метою консультації, за порадою знайомих, звернувся до ОСОБА_4

28.08.2024 року, близько 12:00 год. ОСОБА_6 , перебуваючи у службовому кабінеті лікаря хірурга КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Г. Богаєвського», ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_3 , зустрівся із останнім та повідомив, що прийшов для консультації та повідомив, що бажає виїхати за кордон до своєї родини. В свою чергу, ОСОБА_4 , повідомив ОСОБА_6 , що спочатку йому потрібно зробити «фіктивну» інвалідність, яка буде коштувати 15000 тисяч доларів США, а процес оформлення триватиме не менше пів року та повідомив ОСОБА_6 про необхідність надання останнім копій документів 02.09.2024, а саме останньому необхідно взяти довідку із місця роботи про доходи, копію паспорта та ідентифікаційного коду.

У подальшому, 02.09.2024 на виконання вказівки ОСОБА_4 , ОСОБА_6 близько 11:00 год., поблизу входу в адміністративну будівлю КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Г. Богаєвського», що розташована за адресою: м. Кременчук, вул. Лікаря О.Богаєвського, 60/1, передав ОСОБА_4 обумовлені документи. Після чого ОСОБА_4 сказав ОСОБА_6 прийти до нього 04.09.2024.

Далі, 04.09.2024 ОСОБА_6 , перебуваючи біля службового кабінету лікаря хірурга КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Г. Богаєвського», ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_3 , зустрівся із останнім. В ході бесіди, ОСОБА_4 , шляхом демонстрації комбінації цифр на екрані мобільного телефону - « НОМЕР_2 » вказав ОСОБА_6 на суму грошових коштів, які потрібно буде надати за оформлення відстрочки від призову під час мобілізації у зв'язку із наявною «фіктивною» інвалідністю та запевнив, що ця сума буде фіксованою. При цьому, ОСОБА_4 повідомив, що документи будуть виготовлятись протягом 6 місяців, а грошові кошти потрібно буде надати у понеділок чи інший зручний день.

11.09.2024 близько 14:40 год. ОСОБА_7 прибув до службового кабінету лікаря хірурга КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Г. Богаєвського» ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_3 та зустрів ОСОБА_4 ..

У ході розмови, ОСОБА_4 , повідомив ОСОБА_6 , що останньому буде оформлена ІІ група інвалідності. Далі, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 перебуваючи у салоні автомобіля марки BMW 535i, д.н.з. НОМЕР_3 , ОСОБА_4 повідомив ОСОБА_6 , що інвалідність він отримає у МСЕК м. Полтави у зв'язку із неврологічним захворюванням. Далі, ОСОБА_4 переконався у ОСОБА_6 , чи той взяв із собою обумовлені грошові кошти, та впевнившись, що ОСОБА_6 має при собі грошові кошти, підвіз останнього до автомобіля марки Infiniti Q40, д.н.з. НОМЕР_4 та вказав на необхідність передати грошові кошти водієві вказаного автомобіля.

Діючи за вказівкою ОСОБА_4 , ОСОБА_6 пересів до автомобіля Infiniti Q40, д.н.з. НОМЕР_4 та передав водієві вказаного автомобіля грошові кошти в сумі 12000 доларів США, після чого повернувся до автомобіля BMW 535i, д.н.з. НОМЕР_3 .

У подальшому, ОСОБА_4 , переконавшись, що ОСОБА_6 передав грошові кошти, повідомив останнього, що ОСОБА_6 отримає інвалідність, після чого оформить статус пенсіонера та у вказаному статусі отримає у ІНФОРМАЦІЯ_8 відстрочку від призову під час мобілізації у зв'язку із наявністю інвалідності, що у свою чергу дасть змогу ОСОБА_6 вільно здійснювати виїзд за кордон України під час дії Воєнного стану в Україні. При цьому, переконавши ОСОБА_6 у дійсності своїх можливостей здійснити вплив на посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 , зокрема начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 , шляхом повідомлення ОСОБА_6 , відомостей про те, що ОСОБА_4 вирішить будь-які питання щодо виклику ОСОБА_6 до РТЦК та СП під час мобілізаційних заходів, що здійснюються ІНФОРМАЦІЯ_9 .

11.09.2024 року, близько о 15:30 год ОСОБА_4 отримав для себе неправомірну вигоду в сумі 12000 доларів США за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави - начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 , щодо позитивного вирішення питання про надання відстрочки від призову під час мобілізації у зв'язку із наявністю інвалідності у ОСОБА_6

11.09.2024 року об 19:18 год ОСОБА_4 затримано у порядку ст. 208 КПК України.

12.09.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, яке відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України вручено останньому.

Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава від 13.09.2024 року по справі № 554/9589/24 відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 162 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та у відповідності до вимог ч. 5 ст. 194 КПК України покладено обов'язки: прибувати за викликом до слідчого, прокурора чи суду; невідлучатися із м. Кременчук Полтавської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду; утримуватися від спілкування із свідками та іншими особами з приводу обставин вчинення інкримінованого йому правопорушення; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати до уповноваженого органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

30.10.2024 року постановою першого заступника керівника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_8 на підставі ч. 5 ст. 36 КПК України, доручено здійснення досудового розслідування кримінального провадження №42024172690000053 від 15.08.2024 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України першому слідчому відділу (з дислокацією у м. Полтаві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

05.11.2024 року постановою керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону строк досудового розслідування продовжено до 3-х місяців, а саме до 12.12.2024 року.

Посилаючись на те, що на теперішній час заявлені раніше ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, а саме можливості переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків та інших учасників у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, прокурор вважає, що на теперішній час існують всі підстави для продовження строків покладення обов'язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Прокурор в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, просив задовольнити у повному обсязі.

Підозрюваний в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання.

Захисник в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання. Зазначив, що ОСОБА_4 добросовісно виконує обов'язки, ризики відсутні.

Заслухавши прокурора, підозрюваного, захисника, вивчивши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, суд приходить до висновку про задоволення клопотання, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів, долучених до клопотання, 11.09.2024 року об 19:18 год ОСОБА_4 затримано у порядку ст. 208 КПК України.

12.09.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.369-2 КК України, яке відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України вручено останньому.

Існування обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_4 інкримінованого йому злочину підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами, а саме: заявою ОСОБА_6 про вчинення кримінального правопорушення від 13.08.2024; рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 13.08.2024; відповіді на виконання доручення прокурора №14/4458 від 20.08.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 19.08.2024, від 28.08.2024, вд 04.09.2024, від 12.09.2024; допитом свідка ОСОБА_9 від 12.09.2024; допитом свідка ОСОБА_10 від 12.09.2024; протоколом проведення обшуку автомобіля Infiniti Q4 д.н.з. НОМЕР_4 від 11.09.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 12.09.2024; протоколом проведення обшуку ІНФОРМАЦІЯ_7 від 12.09.2024; рішенням Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області №1317 від 18.06.2024 Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 12.05.2023 №828 із додатками копією особової справи офіцера запасу ОСОБА_6 ; іншими матеріалами досудового розслідування в їх сукупності.

Згідно ч. 5 ст.194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором: 1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом; 5) не відвідувати місця, визначені слідчим суддею або судом; 6) пройти курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності; 7) докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання; 8) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну; 9) носити електронний засіб контролю.

Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава від 13.09.2024 року по справі № 554/9589/24 відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 162 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та у відповідності до вимог ч. 5 ст. 194 КПК України покладено обов'язки: прибувати за викликом до слідчого, прокурора чи суду; невідлучатися із м. Кременчук Полтавської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду; утримуватися від спілкування із свідками та іншими особами з приводу обставин вчинення інкримінованого йому правопорушення; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати до уповноваженого органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

30.10.2024 року постановою першого заступника керівника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_8 на підставі ч. 5 ст. 36 КПК України, доручено здійснення досудового розслідування кримінального провадження №42024172690000053 від 15.08.2024 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України першому слідчому відділу (з дислокацією у м. Полтаві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

Відповідно до ч. 7 ст.194 КПК України обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.

Як вбачається з наданих матеріалів, закінчити досудове розслідування у кримінальномупровадженні неможливо, оскільки необхідно допитати у якості свідків керівника та заступників керівника ІНФОРМАЦІЯ_7 , голів та членів ВЛК позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при комунальному медичному підприємстві «Лікарня Придніпровська» та при комунальному некомерційному медичному підприємстві «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» та посадових осіб неврологічного СМЕК м. Полтави; призначити та отримати висновки наступних судових експертиз: технічну експертизу документів; хімічну експертизу щодо використання спеціальних хімічних речовин у ході проведення контролю за вчиненням злочину; звуко-відеозапису згідно отриманих за результатами проведення НСРД матеріалами; провести слідчий експеримент за участі свідка ОСОБА_6 ; у порядку ст. 93 КПК України витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_8 , комунальному медичному підприємстві «Лікарня Придніпровська» та комунальному некомерційному медичному підприємстві «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» відомості про здійснення професійної діяльності ОСОБА_4 ; допитати у якості свідків водія автомобіля Infiniti Q40, д.н.з. НОМЕР_4 ., ОСОБА_12 , ОСОБА_13 з приводу відомих обставин по справі провести комплекс інших слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування.

05.11.2024 року постановою керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону строк досудового розслідування продовжено до 3-х місяців, а саме до 12.12.2024 року.

На теперішній час відносно підозрюваного ОСОБА_4 діє запобіжний захід у виді застави, який обраний з огляду на існування ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України, тому є всі підстави для продовження обов'язків, покладених ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави на підозрюваного ОСОБА_4 , у зв'язку із закінченням строку їх дії до закінчення строку досудового розслідування 12.12.2024 року.

Керуючись ст.ст.194, 309, 395 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк дії, покладених ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 13.09.2024 року на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , процесуальних обов'язків, а саме: прибувати за викликом до слідчого, прокурора чи суду; не відлучатися із м. Кременчук Полтавської області без дозволу слідчого, прокурора або суду; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими особами з приводу обставин вчинення інкримінованого йому правопорушення; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати до уповноваженого органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, тобто до 12 грудня 2024 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1