Рішення від 18.10.2024 по справі 320/35215/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2024 року справа №320/35215/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві, як відокремленого підрозділу Головного сервісного центру МВС, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не підготовлення та не подання до пенсійного органу нових довідок на ім'я позивача станом на листопад 2019р., січень 2020, 2022, 2024р.р. включно про розмір його грошового забезпечення за відповідною посадою, враховуючи при розрахунку посадовий оклад та оклад за спеціальним званням, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на відповідний рік відповідно, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, а також зобов'язання відповідача скласти відповідні довідки (з указанням доплати за науковий ступінь (кандидат наук) у розмірі 15% посадового окладу та доплати за вчене звання (доцент) - 25% посадового окладу згідно ч. 2 ст. 59 ЗУ №1556-7) та направити їх до пенсійного органу для проведення перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019р., лютого 2020, 2022, 2024р.р.

Ухвалою суду відкрито спрощене позовне провадження у справі, вирішено здійснювати її розгляд у порядку письмового провадження.

Відповідач не скористався своїм правом на подання до суду відзиву на позовну заяву, не зважаючи на те, що був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Відтак, суд, з урахуванням приписів ст. 162 КАС України, здійснюватиме розгляд справи за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши обставини справи судом було встановлено наступне.

За поданням голови ВРУ на підставі наказу МВСУ від 28.07.1998р. №335 о/с позивача було відряджено з посади першого проректора з навчальної роботи Дніпропетровського інституту МВСУ для виконання важливої роботи (підготовки нових кодексів України) до Апарату ВР з залишенням в кадрах МВСУ.

Згідно розпорядження КМУ від 02.08.2002р. №436-р та наказу МВС від 07.08.2002р. №309 о/с термін відрядження було продовжено.

У відрядженні позивач проходив службу в Апараті ВРУ на посаді заступника завідувача секретаріату Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з залишенням в кадрах МВСУ.

Згідно п. 1 ПКМУ від 07.02.2001р. №104 позивачу виплачувався оклад за посадою заступника завідувача секретаріату Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Решта видів грошового забезпечення виплачувалось позивачу за посадою першого проректора з навчальної роботи Дніпропетровського інституту МВСУ.

Разом з тим, позивачу була встановлена та виплачувалась доплата за науковий ступінь кандидата юридичних наук та доцента.

25.12.2003р. згідно поданого позивачем рапорту за наказом МВСУ №903 о/с, останній був звільнений зі служби в ОВС у запас за власним бажанням і залишився працювати на посаді заступника завідуючого секретаріатом Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Цим же наказом позивачу була призначена пенсія по лінії МВС з посадового окладу у розмірі 250 грн. При цьому, Департаментом роботи з персоналом МВСУ атестована посада позивача, яку він займав в Апараті ВРУ, була прирівняна до посади, яку позивач займав до відрядження.

Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 24.02.2006р. у справі №2-а-22-1/06 було зобов'язано ГУ МВСУ в м. Києві провести перерахунок пенсії позивача з 25.12.2003р. з урахуванням розміру посадового окладу в сумі 428 грн. за остатньою штатною посадою заступника завідуючого секретаріатом Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, та провести виплату не донарахованої пенсії.

Водночас, суд зобов'язав ГУ МВСУ в м. Києві у разі зміни розміру посадового окладу за штатною посадою заступника завідуючого секретаріатом Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проводити відповідний перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії з урахуванням змін у розмірі цього посадового окладу.

На виконання вказаного рішення суду, 09.09.2008р. позивачу був проведений перерахунок його пенсії з урахуванням змін посадового окладу за штатною посадою заступника завідуючого секретаріатом Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та всіх інших основних і додаткових видів грошового забезпечення, які були встановлені позивачу за посадою першого проректора з навчальної роботи Дніпропетровського інституту МВСУ, станом на січень 2007р. (посадовий оклад 2033,00 грн.), на травень 2007р. (посадовий оклад 2175,00 грн.), на лютий 2008р. (посадовий оклад 3154,00 грн.).

В подальшому Апарат ВРУ на звернення позивача листами від 13.03.2024р., від 23.05.2024р. повідомив про те, що згідно ПКМУ від 18.01.2017р. №15, розміри посадового окладу за посадою «заступника керівника секретаріату Комітету ВРУ» становили:

- 16 965 грн. - станом на 01.11.2019р.;

- 24 070 грн. - станом на 01.01.2020р.;

- 24 070 грн. - станом на 01.01.2021р.;

- 25 520 грн. - станом на 01.01.2022р.;

- 25 520 грн. - станом на 01.01.2023р.;

- 25 520 грн. - станом на 01.01.2024р.

При виготовленні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення від 21.03.2024р. №8814, станом на листопад 2019р., ДУ «ТМО МВСУ по м. Києву та Київської обл.», як уповноважений орган МВСУ для виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, вказав розмір доплати за науковий ступінь кандидата - 5%, а розмір доплати за вчене звання - 0%.

Позивач вважає протиправним наведене зменшення доплати за науковий ступінь кандидата з 15%, а також за вчене звання з 25%, визначених приписами ч. 2 ст. 59 ЗУ «Про вищу освіту».

З урахуванням наведеного, представник позивача звернувся до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (уповноважений орган) із заявою про підготовку та направлення до ГУ ПФУ в м. Києві оновлені довідки станом на листопад 2019, січень 2020-2024р.р. включно із обов'язковим зазначенням у них розмірів посадових окладів за посадою «заступника керівника секретаріату Комітету ВРУ» з обов'язковим зазначенням відомостей про розмір окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби та відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Листом від 28.06.2024р. за вих. №31/26-862А відповідач відмовив у видачі довідок, зазначивши, що підстави для підготовки відповідних довідок та їх надсилання до Головних управлінь Пенсійного фонду України - відсутні.

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 9 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Згідно із ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до абзаців 1 та 2 пункту 3 Порядку № 45 (в редакції станом на момент звернення позивача із заявою від 17.08.2021) на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Пунктом 3 Порядку № 45 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 №74) було передбачено, зокрема, що особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінпраці.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

З аналізу наведених норм слідує, що органом, уповноваженим на видачу довідок для перерахунку пенсій, за загальним правилом є орган з якого особа, була звільнена. Однак, зазначеним Порядком № 45 передбачено виняток стосовно осіб, які були відряджені до інших органів для виконання обов'язків, тому за правилом наведеним в абзаці 4 пункту 3 Порядку №45 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 №74), у передбаченому випадку таким органом є орган, в якому особа перебувала у відрядженні.

Разом з цим, постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 21.08.2019 "Про внесення змін до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі постанова КМУ № 784) внесено зміни до абзацу 9 пункту 3 Порядку № 45, та викладено останній в наступній редакції: особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих державними органами, згідно з наказами яких особи відряджалися для виконання службових обов'язків.

Крім того, вказаною постановою КМУ № 784 пункт 5 Порядку № 45 доповнено абзацом такого змісту: Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо із займаних посад у зазначених органах, установах, до яких вони були відряджені, грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за аналогічними або відповідними посадами в органі, з якого вони були відряджені. За бажанням особи грошове забезпечення враховується за посадою, яку особа займала до відрядження для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств.

Таким чином, постановою КМУ № 784 запроваджено зміни до профільного порядку, яким регламентовано послідовність дій органів державної влади щодо перерахунку пенсії, зокрема змінено орган, який уповноважено на видачу довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, а саме орган, до якого особа була відряджена, замінено на орган, що видавав наказ про відрядження. Крім того, пунктом 5 Порядку № 45 передбачено право особи обрати вид грошового забезпечення, з якого розраховується розмір пенсії, або за своєю посадою, яку особа займала до відрядження, або за аналогічною (відповідною) посадою, яку вона займала в органі, до якого вона була відряджена.

Разом з цим, суд наголошує, що за визначенням абзацу 9 пункту 3 та абзацу 6 пункту 5 Порядку № 45 (в редакції постанови КМУ № 784) перерахунок пенсії відрядженим особам здійснюється на підставі довідки про розмір грошового забезпечення та з грошового забезпечення, яке було обчислено в органі, з якого такі особи відряджались.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (в редакції чинній станом на на серпень 2020 року) установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Затверджено: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10. Надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати: посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2 - 10; надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

За приписами ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту», науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 25 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника - 25 відсотків посадового окладу, професора - 33 відсотки посадового окладу. Заклад вищої освіти може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.

У спірних правовідносинах, з урахуванням постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 24.02.2006р. у справі №2-а-22-1/06, Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВСУ по м. Києву та Київської обл.", з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", виготовлено та подано до Головного управління ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за посадою "Начальник управління, що не входить до складу структурного підрозділу апарату НПУ" від 21.03.2024р. №8814.

Суд критично сприймає зменшення у вказаній довідці, виданої на ім'я позивача, розміру надбавки за науковий ступінь кандидата з 15% до 5% (присвоєно позивачу у 1987р.), а також за вчене звання з 25% до 0% (присвоєно позивачу у 1996р.), що є прямим порушенням приписів ч. 2 ст. 59 ЗУ «Про вищу освіту».

Разом з тим, постановою КМУ від 07.02.2001р. №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій» передбачено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.

При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби (абз. 1, 2 п. 1).

Згідно п. 1 постанови КМУ від 04.11.2015р. №910 «Про грошове забезпечення поліцейських, відряджених до державних органів, установ та організацій», поліцейським, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове забезпечення, виходячи з посадових окладів за посадами, які зазначені особи займають у державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, та інші види грошового забезпечення, визначені законодавством для поліцейських.

З урахуванням наведених приписів, а також постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 24.02.2006р. у справі №2-а-22-1/06, яка набрала законної сили, уповноважені органи МВСУ мають враховувати зміни розміру посадового окладу за штатною посадою заступника завідуючого секретаріатом Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, яку позивач обіймав станом на момент звільнення з органів ОВС (при цьому перебував у відрядженні), та відповідно до цих змін проводити оформлення та видачу довідки про розмір його грошового забезпечення з визначенням окладу за наведеною посадою.

Апарат ВРУ на звернення позивача листами від 13.03.2024р., від 23.05.2024р. повідомив про те, що згідно ПКМУ від 18.01.2017р. №15, розміри посадового окладу за посадою «заступника керівника секретаріату Комітету ВРУ» становили:

- 16 965 грн. - станом на 01.11.2019р.;

- 24 070 грн. - станом на 01.01.2020р.;

- 24 070 грн. - станом на 01.01.2021р.;

- 25 520 грн. - станом на 01.01.2022р.;

- 25 520 грн. - станом на 01.01.2023р.;

- 25 520 грн. - станом на 01.01.2024р.

З урахуванням наведеного, представник позивача звернувся до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (уповноважений орган) із заявою про підготовку та направлення до ГУ ПФУ в м. Києві оновлені довідки станом на листопад 2019, січень 2020-2024р.р. включно із обов'язковим зазначенням у них розмірів посадових окладів за посадою «заступника керівника секретаріату Комітету ВРУ» з обов'язковим зазначенням відомостей про розмір окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби та відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Втім, відповідач відмовив у видачі довідок, зазначивши про відсутність законних підстав для цього.

Отже, зі зверненням представника позивача виникли підстави для виготовлення та видачу довідок про грошове забезпечення позивача станом на 2020-2024р.р. включно за посадою заступника керівника секретаріату Комітету ВРУ у зв'язку із збільшенням окладу за цією посадою згідно ПКМУ №15, втім відповідачем протиправно відмовлено позивачу у видачі відповідних довідок та направленні їх до органів ПФУ для подальшого перерахунку його пенсії.

Суд звертає увагу на те, що змісту позовної заяви, а також заяви, із якою позивач звернувся до відповідача з метою виготовлення оновлених довідок про розмір його грошового забезпечення, слідує, що предметом спору є виготовлення відповідних довідок станом на листопад 2019р., а також січень 2020-2024р.р. включно, втім, помилково у прохальній частині позовної заяви відсутні вимоги щодо зобов'язання відповідача виготовити та направити до органів ПФУ довідки про грошове забезпечення позивача станом на 2021, 2023р.р.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача, суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

При цьому, суд враховує, що станом на момент вирішення справи по суті Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по м. Києву та Київській області" втратила повноваження на видачу довідок про розмір грошового забезпечення, які раніше були покладені на відповідні сектори (відділи) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ та уповноважено Головний сервісний центр МВС на видачу довідок звільненим зі служби військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ довідок про розмір грошового забезпечення, з покладанням таких функцій на регіональні сервісні центри Головного сервісного центру МВС, що також не заперечується відповідачем, то суд, з метою належного та ефективного поновлення порушених прав позивача, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019р., січень 2020-2024р.р. включно за посадою «заступник керівника секретаріату Комітету ВРУ», з указанням доплати за науковий ступінь (кандидат наук) у розмірі 15% посадового окладу та доплати за вчене звання (доцент) - 25% посадового окладу згідно ч. 2 ст. 59 ЗУ №1556-7, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень ПКМУ від 18.01.2017р. №15, від 04.11.2015р. №910, від 11.11.2015р. №988, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії грудня 2019р. та лютого 2020-2024р.р. включно.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Зважаючи на те, що позивача від сплати судового збору звільнено, підстави для вирішення питання щодо відшкодування судових витрат відсутні.

Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (Філія ГСЦ МВС) (місцезнаходження: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11; код ЄДРПОУ 43611844) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

2. Визнати протиправною відмову Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (Філія ГСЦ МВС) (місцезнаходження: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11; код ЄДРПОУ 43611844) щодо підготовки та подання до Головного управління ПФУ в м. Києві оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на листопад 2019р., січень 2020-2024р.р. включно з урахуванням оновлених посадових окладів за посадою «заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України» (є прирівняною до посади, яку ОСОБА_1 займав на дату звільнення зі служби, будучи відрядженим для роботи до Апарату Верховної Ради України), з обов'язковим зазначенням окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби та відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії з грудня 2019р., лютого 2020-2024р.р. включно.

3. Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві (Філія ГСЦ МВС) (місцезнаходження: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11; код ЄДРПОУ 43611844) підготувати та подати до Головного управління ПФУ в м. Києві оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на листопад 2019р., січень 2020-2024р.р. включно з урахуванням оновлених посадових окладів за посадою «заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України» (є прирівняною до посади, яку ОСОБА_1 займав на дату звільнення зі служби, будучи відрядженим для роботи до Апарату Верховної Ради України), у відповідності до приписів статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. №2262-XII, постанов Кабінету Міністрів України від 18.01.2017р. №15, від 04.11.2015р. №910, від 11.11.2015р. №988, із зазначенням у довідках відомостей про розмір посадового окладу у розмірі 16 965,00 грн. (у довідці станом на листопад 2019р.), 24 070,00 грн. (у довідках станом на січень 2020, 2021р.р.), 25 520,00 грн. (у довідках станом на січень 2022-2024р.р.), доплати за науковий ступінь (кандидат наук) у розмірі 15% посадового окладу, доплати за вчене звання (доцент) - 25% посадового окладу згідно частини 2 статті 59 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014р. №1556-VII, а також із зазначенням окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби та відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019р., 01.02.2020р., 01.02.2021р., 01.02.2022р., 01.02.2023р., 01.02.2024р.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Марич Є.В.