Постанова від 14.10.2024 по справі 370/2682/24

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001,

тел/факс (04578) 5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" жовтня 2024 р. Справа № 370/2682/24

Провадження № 3/370/1540/24

Суддя Макарівського районного суду Київської області Сініцина О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 3 Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , працює ФОП « ОСОБА_2 » на посаді пакувальника за частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 244851

від 29 серпня 2024 року, ОСОБА_1 18 серпня 2024 року за адресою: АДРЕСА_2 близько 02 год 30 хв вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_3 , домашнє насильство психологічного характеру, а саме: заважав відпочивати, стукав у вікна і двері, ображав нецензурною лайкою, що могло завдати шкоду психічному здоров'ю потерпілої, чим вчинив правопорушення за частиною першою статті 173-2 Кодекс України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дій пов'язаних з вчиненням домашнього насильства відносно своєї колишньої дружити ОСОБА_3 не вчиняв, оскільки вони вже розлучені та проживають окремо. На його думку, колишня дружина його обмовила. Зі складеним відносно нього протоколом про адміністративне правопорушення його не ознайомлювали, протокол особисто не підписував та жодних пояснень працівникам поліції не надавав. ОСОБА_1 також звернув увагу суду, що події, в яких його звинувачують, відбувалися під час дії комендантської години.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи суд дійшов таких висновків.

За приписами частини першої статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні.

Згідно із статтею 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Варто зауважити, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення, за відсутності інших об'єктивних доказів на підтвердження факту вчинення правопорушення, не може бути доказом винуватості у вчиненні адміністративного правопорушення.

Відповідно до приписів частини третьої статті 62 Конституції України всі сумніви

щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Статтею 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, під час вивчення протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що він не відповідає вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: записи в ньому мають виправлення в частині дати вчинення адміністративного правопорушення.

За таких обставини, суд вважає, що в матеріалах справи відсутні належні та достатні докази щодо вчинення ОСОБА_1 правопорушення, встановленого частиною першою статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, визначеного частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення закривається, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», частини першої статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись статями 7, 247, 251, 252, 254, 256, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разі після її перегляду апеляційним судом.

Суддя О. С. Сініцина