П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
24 жовтня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/2235/23
Перша інстанція: суддя Тарасишина О.М.
Судова колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого: Градовського Ю.М.
суддів: Бітова А.І.,
Турецької І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі апеляційну скаргу НОМЕР_1 прикордонного загону (Військова частина НОМЕР_2 ) ( АДРЕСА_1 ) Державної прикордонної служби України на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2024р. про відмову у задоволенні заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, зупинення виконання виконавчого листа по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до НОМЕР_3 прикордонного загону ( АДРЕСА_2 ) (Військова частина НОМЕР_4 ) Державної прикордонної служби України, НОМЕР_1 прикордонного загону ( АДРЕСА_1 ) (Військова частина НОМЕР_2 ) Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
У лютому 2023р. ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до НОМЕР_3 прикордонного загону ДПС України (ВЧ НОМЕР_4 ), НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України щодо ненарахування та невиплати у повному обсязі ОСОБА_1 додаткової винагороди, встановленої п.1 Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», із розрахунку 100 000грн. на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах за безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі, стримуванні збройної агресії на території Запорізької області та м.Запоріжжя в період з 19.07.2022р. по 27.10.2022р. за серпень 2022р., вересень 2022р., жовтень 2022р.;
- зобов'язати НОМЕР_3 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, встановлену п.1 Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», за безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі, стримуванні збройної агресії на території Запорізької області та м.Запоріжжя в період з 19.07.2022р. по 27.10.2022р. за серпень 2022р., вересень 2022р., жовтень 2022р. із розрахунку 100 000грн. на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах, з урахуванням проведених платежів;
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_1 прикордонного загону (Військова частина НОМЕР_2 ) ДПС України щодо неоформлення документів ОСОБА_1 , передбачених п.4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №391-АГ «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», та їх неподання до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000,0грн., передбаченої постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168, за всі дні участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022р.;
- зобов'язати НОМЕР_1 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України невідкладно підготувати пакет документів щодо ОСОБА_1 , передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №392-АГ «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», та надати їх до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168, за всі дні участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022р..
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2023р. адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України щодо ненарахування та невиплати у повному обсязі ОСОБА_1 додаткової винагород, встановленої п.1 Постанови КМУ від 28.02.2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», із розрахунку 100 000грн. на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах за безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі, стримуванні збройної агресії на території Запорізької області та м.Запоріжжя в період з 19.07.2022р. по 27.10.2022р. за серпень 2022р., вересень 2022р., жовтень 2022р..
Зобов'язано НОМЕР_3 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, встановлену п. 1 Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», за безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі, стримуванні збройної агресії на території Запорізької області та м.Запоріжжя в період з 19.07.2022р. по 27.10.2022р. за серпень 2022р., вересень 2022р., жовтень 2022р. із розрахунку 100 000грн. на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах, з урахуванням проведених платежів.
Визнано протиправною бездіяльність НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України щодо неоформлення документів ОСОБА_1 , передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДДПС України від 30.07.2022р. №391-АГ «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», та їх неподання до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168, за всі дні участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022р..
Зобов'язано НОМЕР_1 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України невідкладно підготувати пакет документів щодо ОСОБА_1 , передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №392-АГ «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», та надати їх до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168, за всі дні участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022р..
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 25.07.2023р. рішення суду першої інстанції залишено без змін.
14.08.2023р. Одеським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи по даній справі.
11.10.2023р. державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УЗПВР у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Дніпро) повідомлено позивача листом №49361-5-26-1 про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання з підстав того, що адреса місцезнаходження боржника є тимчасово окупованою.
30.11.2023р. ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в порядку ст.383 КАС України, в якій позивач, посилаючись на не виконання рішення суду, просив:
- визнати протиправними дії НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України, які виразилися у не внесенні (не включенні) до документів, передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №392-Г «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», під час виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2023р. по справі №420/2235/23 всіх днів участі ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022 року зокрема з 1.08.2022р. по 3.08.2022р., з 7.08.2022р. по 11.08.2022р., з 13.08.2022р. по 17.08.2022р., з 19.08.2022р. по 11.09.2022р., з 13.09.2022р. по 14.09.2022р., з 16.09.2022р. по 18.09.2022р., з 28.09.2022р. по 29.09.2022р., 1.10.2022р., 4.10.2022р., 13.10.2022р., з 16.10.2022р. по 17.10.2022р., з 19.10.2022р. по 20.10.2022р., 22.10.2022р., з 24.10.2022р. по 27.10.2022р., для надання таких документів до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168;
- зобов'язати НОМЕР_1 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України, внести (включити) до документів, передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №392-АГ «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», всі дні участі ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022 року зокрема з 1.08.2022р. по 3.08.2022р., з 7.08.2022р. по 11.08.2022р., з 13.08.2022р. по 17.08.2022р., з 19.08.2022р. по 11.09.2022р., з 13.09.2022р. по 14.09.2022р., з 16.09.2022р. по 18.09.2022р., з 28.09.2022р. по 29.09.2022р., 1.10.2022р., 4.10.2022р., 13.10.2022р., з 16.10.2022р. по 17.10.2022р., з 19.10.2022р. по 20.10.2022р., 22.10.2022р., з 24.10.2022р. по 27.10.2022р. та направити такі документи до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168 за серпень-жовтень 2022 року, зокрема з 1.08.2022р. по 3.08.2022р., з 7.08.2022р. по 11.08.2022р., з 13.08.2022р. по 17.08.2022р., з 19.08.2022р. по 11.09.2022р., з 13.09.2022р. по 14.09.2022р., з 16.09.2022р. по 18.09.2022р., з 28.09.2022р. по 29.09.2022р., 1.10.2022р., 4.10.2022р., 13.10.2022р., з 16.10.2022р. по 17.10.2022р., з 19.10.2022р. по 20.10.2022р., 22.10.2022р., з 24.10.2022р. по 27.10.2022р..
Окремою ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 8.12.2023р. вказану заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень задоволено.
Визнано протиправними дії НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України, які виразилися у не внесенні (не включенні) до документів, передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №392-Г «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», під час виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2023р. по справі №420/2235/23 всіх днів участі ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022 року, зокрема з 1.08.2022р. по 3.08.2022р., з 7.08.2022р. по 11.08.2022р., з 13.08.2022р. по 17.08.2022р., з 19.08.2022р. по 11.09.2022р., з 13.09.2022р. по 14.09.2022р., з 16.09.2022р. по 18.09.2022р., з 28.09.2022р. по 29.09.2022р., 1.10.2022р., 4.10.2022р., 13.10.2022р., з 16.10.2022р. по 17.10.2022р., з 19.10.2022р. по 20.10.2022р., 22.10.2022р., з 24.10.2022р. по 27.10.2022р., для надання таких документів до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168.
Зобов'язано НОМЕР_1 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України, внести (включити) до документів, передбачених п. 4-5 наказу Адміністрації ДПС України від 30.07.2022р. №392-АГ «Про реалізацію вимог Постанови КМУ від 28.02.2022р. №168», всі дні участі ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період серпень-жовтень 2022 року зокрема з 1.08.2022р. по 3.08.2022р., з 7.08.2022р. по 11.08.2022р., з 13.08.2022р. по 17.08.2022р., з 19.08.2022р. по 11.09.2022р., з 13.09.2022р. по 14.09.2022р., з 16.09.2022р. по 18.09.2022р., з 28.09.2022р. по 29.09.2022р., 1.10.2022р., 4.10.2022р., 13.10.2022р., з 16.10.2022р. по 17.10.2022р., з 19.10.2022р. по 20.10.2022р., 22.10.2022р., з 24.10.2022р. по 27.10.2022р. та направити такі документи до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України для призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 100 000грн., передбаченої Постановою КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168 за серпень-жовтень 2022 року, зокрема з 1.08.2022р. по 3.08.2022р., з 7.08.2022р. по 11.08.2022р., з 13.08.2022р. по 17.08.2022р., з 19.08.2022р. по 11.09.2022р., з 13.09.2022р. по 14.09.2022р., з 16.09.2022р. по 18.09.2022р., з 28.09.2022р. по 29.09.2022р., 1.10.2022р., 4.10.2022р., 13.10.2022р., з 16.10.2022р. по 17.10.2022р., з 19.10.2022р. по 20.10.2022р., 22.10.2022р., з 24.10.2022р. по 27.10.2022р..
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.02.2024р. скасовано окрему ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 8.12.2023р. та прийнято по справі нову постанову, якою у задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень на виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до НОМЕР_3 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_4 ) ДПС України, НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України про визнання протиправною бездіяльність щодо не нарахування та не виплати у повному обсязі додаткової винагороди та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.
23.07.2024р. НОМЕР_1 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України звернувся до суду із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №420/2235/23.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 6.08.2024р. у задоволенні вказаної заяви відмовлено.
Не погодившись із даним судовим рішенням, НОМЕР_1 прикордонним загоном (ВЧ НОМЕР_2 ) Південного регіонального управління ДПС України подано апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду скасувати та прийняти нову постанову, якою заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №420/2235/23 задовольнити.
Судова колегія вважає, що у відповідності до п.1 ч.1 ст.311 КАС України, апеляційну скаргу можливо розглянути в порядку письмового провадження, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи по суті.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про залишення скарги без задоволення, а ухвали суду - без змін, з наступних підстав.
Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відмовляючи у задоволенні заяви НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, суд першої інстанції виходив з того, що саме на суд покладено обов'язок встановити, з яких підстав може бути визнано виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню з урахуванням права стягувача на повне виконання рішення суду та права боржника на захист від подвійного стягнення. Суд повинен вирішувати ці питання з урахуванням певних обставин справи, дотримуючись балансу інтересів обох сторін виконавчого провадження.
Крім того, судом вказано, що обґрунтовуючи заяву, відповідач фактично вказує на незгоду з діями державного виконавця щодо винесення постанов про відкриття виконавчого провадження про стягнення виконавчого збору, про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №74605027, що має наслідком оскарження відповідних постанов в окремому позовному порядку, але аж ніяк в рамках ст.374 КАСУ.
Вирішуючи спір судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно та об'єктивно дослідив обставини по справі, надані докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Перевіряючи правомірність та законність ухвали суду про відмову у визнанні виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, судова колегія виходить з наступного.
Відповідно до ст.ст.129, 129-1 Конституції України основними засадами судочинства є обов'язковість судового рішення, суд ухвалює рішення іменем України, а судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Зазначені норми Конституції України знайшли своє відображення в процесуальному законодавстві України.
Так, ст.14 КАС України встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Статтею 372 КАС України визначено порядок виконання судових рішень в адміністративних справах.
Згідно із ч.1,2 цієї статті у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення. Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
При цьому рішення суду можуть виконуватися у добровільному або примусовому порядку. Особа може виконати рішення суду добровільно: з моменту набрання рішенням суду законної сили; до моменту надходження виконавчого листа до державного або приватного виконавця та відкриття виконавчого провадження.
За правилами ч.1 ст.373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до ч.1,2 ст.374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Таку заяву суд розглядає в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви (ч.3 ст.374 КАС України).
У постанові від 5.11.2020р. (справа №752/2391/17) Верховний Суд вказав, що наведені в ст.374 КАС України підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, можна поділити на дві групи: матеріально-правові і процесуально-правові.
До матеріальних підстав відносяться випадки відсутності обов'язку боржника через його припинення, добровільне виконання боржником чи іншою особою.
Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема:
- видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню);
- коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню;
- видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа;
- помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване;
- видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката;
- пред'явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред'явлення цього листа до виконання.
Під іншими причинами слід розуміти випадки, коли в апеляційному чи касаційному порядку або ж у зв'язку з нововиявленими обставинами скасовано чи змінено рішення суду, а виконавчий лист ще не виконаний.
У доводах заяви та апеляційної скарги НОМЕР_1 прикордонний загін (ВЧ НОМЕР_2 ) посилається на те, що ним 14.08.2023р. добровільно в повній мірі виконано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2023р. та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 25.07.2023р. по справі №420/2235/23.
Крім того, ВЧ НОМЕР_2 зазначає про винесення державним виконавцем постанови від 3.04.2024р. про відкриття виконавчого провадження №74605027 з виконання виконавчого листа №420/2235/23 виданого 14.08.2023р., та постанови від 3.04.2024р. про стягнення виконавчого збору та постанови від 3.04.2024р. про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження.
Судова колегія звертає увагу на те, що після звернення позивача до державного виконавця правовідносини у даній справі перейшли в площину виконавчого провадження.
Разом з тим, на думку судової колегії, обов'язок апелянта щодо виконання рішення суду не змінився, оскільки в даному випадку оцінку щодо повного виконання рішення суду повинен надати державний виконавець, який відкрив виконавче провадження.
Якщо НОМЕР_1 прикордонний загін не погоджується із прийнятими державним виконавцем постановами, то він може оскаржити їх в окремому позовному провадженні в рамках іншої адміністративної справи.
Судова колегія вважає за необхідне також наголосити, що звернення ОСОБА_1 до державного виконавця із виконавчим листом №420/2235/23 свідчить про його незгоду із позицією НОМЕР_1 прикордонного загону щодо повного виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2023р., в частині врахування відповідних періодів перебування на виконанні бойових завдань, а тому на думку судової колегії це є правом позивача на захист своїх інтересів, але вже в іншому судовому провадженні із доданням доказів, які підтверджують ці обставини і факти.
Відтак, враховуючи незгоду позивача із виконанням рішення суду у справі №420/2235/23 НОМЕР_1 прикордонним загоном та наявністю незакінченого виконавчого провадження №74605027, колегія суддів вважає, що заява НОМЕР_1 прикордонного загону (ВЧ НОМЕР_2 ) ДПС України про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №420/2235/23 задоволенню не підлягає, а тому суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відмову у її задоволенні.
У контексті оцінки доводів апеляційної скарги, колегія суддів звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах «Проніна проти України» (пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. На думку судової колегії, викладені у скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті.
Отже, судова колегія вважає, що ухвала суду ухвалена з додержанням норм процесуального та матеріального права, а тому не вбачає підстав для її скасування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.311,315,316,322,325 КАС України, колегія суддів
Апеляційну скаргу НОМЕР_1 прикордонного загону (Військова частина НОМЕР_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_2 залишити - без задоволення.
Ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2024р. про відмову у задоволенні заяви НОМЕР_1 прикордонного загону (Військова частина НОМЕР_2 ) Державної прикордонної служби України про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, зупинення виконання виконавчого листа по справі №420/2235/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до НОМЕР_3 прикордонного загону ( АДРЕСА_2 ) (Військова частина НОМЕР_4 ) Державної прикордонної служби України, НОМЕР_1 прикордонного загону про визнання протиправною бездіяльність щодо не нарахування та не виплати у повному обсязі додаткової винагороди та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий: Ю.М. Градовський
Судді: А.І. Бітов
І.О. Турецька