Справа: № 2-а-114/07 Головуючий у 1-й інстанції: Полотнянко Ю.П.
Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.
"09" листопада 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Літвіної Н.М.
Суддів: Чаку Є.В.
Коротких А.Ю.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві апеляційну скаргу Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області на постанову Бершадського районного суду Вінницької області від 27 грудня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області про визнання нечинним та скасування рішення 10 сесії 5 скликання Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 14 червня 2007 року ,-
Позивач звернувся до суду з позовом до Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області про визнання нечинним та скасування рішення 10 сесії 5 скликання Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 14 червня 2007 року .
Постановою Бершадського районного суду Вінницької області від 27 грудня 2007 року позов було задоволено. Визнано нечинним та скасовано рішення 10 сесії 5 скликання Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 14 червня 2007 року „Про відмову в наданні дозволу на розміщення об'єкту торгівлі, що знаходиться на території Війтівської сільської ради" яким позивачу було відмовлено в наданні дозволу на 2007 рік на розміщення об'єкта торгівлі - кафе-бару „Надія". Визнано нечинним та скасовано рішення Виконавчого комітету Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 14-16 серпня 2007 року № 97 „Про скасування дозволу про експлуатацію об'єкту у зв'язку з порушенням вимог у законодавстві. Зобов'язано Війтівську сільську раду Бершадського району Вінницької області надати дозвіл на 2007 рік ОСОБА_3 на розміщення об'єкта торгівлі та платних послуг кафе - бару „Надія" в с. Війтівка Бершадського району Вінницької області, вул. Леніна, 9а.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - Війтівська сільська рада Бершадського району Вінницької області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.
У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, рішенням 10 сесії 5 скликання Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 14 червня 2007 року було відмовлено в наданні дозволу на 2007 рік на розміщення об»єкта торгівлі - кафе-бару «Надія»у зв»язку з тим, що ним порушуються затверджений виконкомом Війтівської сільської ради режим роботи, не забезпечується санітарне та епідеміологічне благополуччя населення, не забезпечується дотримання правопорядку.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" - до повноваження сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, визначення обсягів пайової участі їх власників в утриманні об'єктів благоустрою.
Стаття 15 Закону України "Про систему оподаткування" містить перелік місцевих зборів (обов'язкових платежів), до яких належать збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.
Згідно до ст. 17 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року N 56-93 "Про місцеві податки і збори" - збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі - це плата за оформлення та видачу дозволів на торгівлю у спеціально відведених для цього місцях.
Крім того, згідно з п. п. 2 п. "б" ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.
Стосовно встановлення режиму роботи підприємств приватної форми власності виконкомом місцевої ради необхідно зазначити, що пунктом 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення" визначено, що режим роботи торговельного об'єкта та закладу ресторанного господарства встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.
Згідно з положеннями п. п. 9 п. "а" ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування" - до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні повноваження щодо встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.
Підпунктом 4 п. "б" ст. 30 даного Закону визначено делеговані повноваження органів сільських, селищних, міських рад щодо встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно до листа ознайомлення приватних підприємців с. Війтівки зайнятих у сфері торгівлі від 22 грудня 2006 року позивач ознайомлений з рішенням виконавчого комітету № 77 від 22 червня 2006 року „Про встановлення режиму роботи закладів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, розташованих на території сільради".
Вказаним рішенням було встановлено за погодженням з власниками зручного для жителів села режиму роботи розташованих на території села об'єктів торгівлі, громадського харчування та сфер побутового обслуговування, а саме кафе-барів з 8-00 до 23-00 год без вихідних.
Відповідно до рішення виконкому Війтівської сільської ради №36 від 19 квітня 2007 року „Про охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення с. Війтівка" у всіх кафе-барах, розташованих на території сільради заборонено у нічний час після 22-ї години гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою.
Між тим, як вбачається з матеріалів справи, згідно рішення виконкому Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 31 липня 2007 року на позивача накладено штраф у розмірі 425, 00 грн. за порушення ст. 182 ч. 1 КпАП України.
Відповідно до актів від 21 січня 2007 року, 7 лютого 2006 року та від 27 квітня 2007 року складеного сільським головою Криворукою С.Г. та депутатами сільської ради Руденком О.Г., Демидовою A.M. кафе-бар „Надія" працював в порушення режиму роботи.
Крім того, згідно до протоколу про адміністративне правопорушення по ст. 155 ч. 1 КпАП України від 13 липня 2007 року о 00.30 год. 8 липня 2007 року кафе-бар „Надія" працював, чим порушив рішення виконкому Війтівської сільської ради.
Відповідно до довідки Війтівської сільської ради №191 від 30 листопада 2007 року жителі с. Війтівка, Бершадського р-ну - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 неодноразово звертались до сільської ради з приводу порушення тиші в нічний час власниками кафе-бару „Надія" - організаторами відкритої нічної дискотеки.
Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем надано достатньо доказів, які свідчать про порушення режиму роботи кафе -бару «Надія», яке належить відповідачу.
Враховуючи, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства, а тому колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем було правомірно прийняте рішення про відмову в наданні дозволу на розміщення об»єкта торгівлі.
Отже, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, оскільки судом першої інстанції неповністю з»ясовані обставини справи, які мають значення для справи.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198, п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України - за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення у зв»язку з неповним з'ясуванням судом обставин, що мають значення для справи.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 197, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -
Апеляційну скаргу Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області -задовольнити.
Постанову Бершадського районного суду Вінницької області від 27 грудня 2007 року -скасувати та винести нову.
В задоволенні позову ОСОБА_3 до Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області про визнання нечинним та скасування рішення 10 сесії 5 скликання Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 14 червня 2007 року - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 16 листопада 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: