Справа: № 2а-3983/10/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Паламар П.Г.,
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
"02" листопада 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Бабенка К.А.,
суддів: Попович О.В.,
Шведа Е.Ю.,
при секретарі: Авдошині Н.С.,
розглянувши в судовому засіданні апеляційну скаргу фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 на Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10.09.2010 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Черкаси про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,-
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 10.09.2010 року у задоволені адміністративного позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким задовольнити його позовні вимоги.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення з'явившихся представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга Позивача підлягає задоволенню, Постанова суду першої інстанції -скасуванню з ухваленням нової Постанови, якою адміністративний позов задовольняється повністю, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідачем було проведено планову виїзну перевірку господарської одиниці -кафе «Государь», за результатами якої, складено Акт від 01.07.2010 року № 003512.
Перевіркою встановлено порушення Позивачем вимог п. 1, п. 2, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95 -ВР, (далі -Закон № 265/95 -ВР).
На підставі Акта перевірки, відповідно до ст. 17, 22 Закону № 265/95 -ВР, Відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.07.2010 року № 0000952303 у сумі 10855,00 грн.
Відповідно до п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону № 265/95 -ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: - проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно із ст.17 Закону № 265/95 -ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів Державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, згідно п.1 -у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, п. 3 - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
У разі невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, згідно ст. 22 вищезазначеного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується штрафна (фінансова) санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Щодо невідповідності коштів, на місці проведення розрахунків, сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО в розмірі 2171,00 грн., слід зазначити, що в господарській одиниці «Государь»підприємницька діяльність здійснюється двома суб'єктами господарювання фізичною особою - підприємцем (далі -ФОП) ОСОБА_3 та ФОП ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію ФОП, Договором оренди приміщення від 05.02.2008 року № 05/02-08 (а.с. 54-55).
Відповідачем фактично здійснено перевірку місць проведення розрахунків двох суб'єктів підприємницької діяльності та обліковано суму готівкових коштів, яка належить їм обом, що підтверджується показаннями свідка ОСОБА_5.
Відповідно до фіскального чеку з показником денного звіту реєстратора розрахункових операцій у касі Позивача знаходилось 549, 00 грн., інша сума коштів йому не належала та в касі не знаходилась.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку про неправомірне застосування до Позивача штрафних (фінансових) санкцій за невідповідність грошових коштів на місці проведення розрахунків даним денного звіту РРО.
Відповідно до частини першої та другої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, що Відповідачем зроблено не було.
Згідно із п. 3 частини першої ст. 198 та ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції скасовує постанову суду першої інстанції та приймає нову постанову, якщо встановить порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку про задоволення апеляційної скарги Позивача, скасування Постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 10.09.2010 року та ухвалення нової Постанови про задоволення адміністративного позову повністю.
Керуючись ст.ст. 71, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
Апеляційну скаргу фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 задовольнити, Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10.09.2010 року скасувати та прийняти нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000952303 від 20.07.2010 року у сумі 10855,00 грн.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Постанову складено у повному обсязі 08.11.2010 року.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Попович О.В.
Швед Е.Ю.