19.12.07
Справа №АС4/436-07.
Господарський суд Сумської області у складі:
Головуючого судді - Малафеєвої І.В.,
Розглянувши матеріали справи
За позовом відділу культури і туризму Липоводолинською районної державної адміністрації
до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі
про скасування рішення
За участю представників сторін:
від позивача не з'явився
від відповідача Марєєва А.В. (доруч. №15/07 від 30.11.2007 р.)
Суть спору: позивач просить суд скасувати рішення відповідача №148 від 11.06.2007 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату страхових внесків до органу Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі.
Відповідач проти позову заперечує, рішення вважає законним.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази по справі, суд встановив наступне.
Відповідачем - Управління Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі на підставі п.2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату позивачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до нього були застосовані фінансові санкції та нарахована пеня згідно рішення №148 від 11.06.2007 р.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", обов'язки платників страхових внесків, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків визначаються виключно Законом.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 вищезазначеного Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі.
Нарахування страхових внесків здійснюється у відповідності до ст. 19 Закону, а саме для позивача об'єктом нарахування внесків є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності. Надбавки, передбачені чинним законодавством належать до додаткової заробітної плати і відповідно є базою для нарахування страхових внесків до Пенсійного фонду згідно ст. 19 Закону. Пунктом 6 цієї норми передбачено, що страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Згідно ч.12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для позивача є календарний місяць.
Позивачем порушувалися строки сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задекларованих ним в звітності до Пенсійного фонду за року. Погашення сум цієї заборгованості проходило 22.07.04. У відповідності до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (неперерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.9.3.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних особового рахунку платника. Крім того, позивачем фінансова санкція та пеня, нараховані на підставі визнані позивачем і відшкодовані в повному розмірі.
Таким чином, відповідачем до позивача правомірно застосовано фінансову санкцію і нараховано пеню за порушення строків перерахування страхових внесків згідно п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Крім того, що позивач повністю сплатив штрафну санкцію та пеню, нараховані на підставі спірного рішення №148 від 11.06.07р.
Тому суд вважає позовні вимоги неправомірними, необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. В задоволенні адміністративного позову відділу культури і туризму Липоводолинською районної державної адміністрації (смт.Л.Долина, вул. Роменська,17) про скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі №148 від 11.06.2007 р. - відмовити.
2. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
3. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складений і підписаний 20.12.2007 р.