Провадження № 3/742/2450/24
Єдиний унікальний № 742/5567/24
11 жовтня 2024 року місто Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого - судді Ільченка О.І., за участю секретаря судового засідання Голушко Н.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа-підприємець, юридична адреса магазину: АДРЕСА_2 ,
за ч.1 ст.155-1 КУпАП,
установив:
Головним управлінням Державної податкової служби у Чернігівській області при проведенні фактичної перевірки магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_1 , виявлено порушення з боку останньої, а саме не застосування касового апарату та не видала фіскального чеку при реалізації сигарет «Собраніє» за ціною 113,00 грн, чим порушила п.1 та п.2 ст.3 ЗУ №269/95-ВР від 06.07.1995 із змінами та доповненнями та ч.1 ст.155-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку. Проте, у протоколі зазначила, що просить розглядати справу у її відсутності.
Відповідно до ч. 2 статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачених статтею 155-1 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не обов'язкова, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності порушниці.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов таких висновків.
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Відповідно до статті 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
За приписами частини 1 статті 155-1 КУпАП, адміністративне стягнення накладається на особу, в тому числі на посадову особу, за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Обставини, зазначені в протоколі№ 395/25-01-07-05-01 від 10 вересня 2024 року складеному відносно ОСОБА_1 , підтверджуються також актом фактичної перевірки від 10.09.2024, направленням на перевірку від 5.09.2024 та наказом про проведення фактичної перевірки від 5.09.2024 (а.с. 2-7).
Відповідно до п. 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості;
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 155-1 КУпАП, тобто порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Призначаючи стягнення за вказане правопорушення, суд керується положеннями статті 23 КУпАП, згідно якої адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно статті 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається в межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З огляду на обставини справи та особу правопорушника, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає за необхідне призначити порушниці стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.155-1КУпАП для осіб, які здійснюють розрахункові операції.
Згідно статті 27 КУпАП України, штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з порушника належить стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст..ст.40-1, 155-1, 221, 283-285, 294, 321 КУпАП, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 605,60 грн.
У разі несплати штрафу понад 15 днів постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу визначеного відповідною статтею КУпАП та зазначеного в постанові про стягнення штрафу.
На постанову суду протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд з дня винесення постанови.
Суддя Олександр ІЛЬЧЕНКО