Справа № 367/9001/24
Провадження №3/367/3163/2024
Іменем України
про направлення для доопрацювання
з метою виконання вимог ст.ст. 260 ч.1, 262 ч.2 п.1 КУпАП
16 вересня 2024 року Суддя Ірпінського міського суду Київської області Лещенко О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.51 КУпАП,
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :
серії НОМЕР_1 від 04.09.2024 року згідно з яким 18.08.2024 року за адресою: АДРЕСА_2 , в магазині «Фора» гр.. ОСОБА_1 таємно із полиці магазину викрав «вермішель Мівіна» на суму 23,91 грн без ПДВ, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 51 КУпАП. ч
16.09.2024 року ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, виклик здійснювався за номером телефону, вказаним у особисто написаному поясненні, доданому до протоколу про адміністративне правопорушення.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та ін.
Положенням абзацу п. 1 ч. ст 255 КУпАП встановлено, що обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції. Однак дані матеріали оформлені неналежним чином, з порушеннями встановленого законом порядку.
Відповідно до ч.2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 51 КУпАП, розглядаються у п'ятиденний строк.
Відповідно до ст. 268 ч. 2 КпАП України при розгляді справ про адміністративні правопорушення , передбачені ч. 1 ст. 44, ст. ст. 51, 146, 160,172 4 - 172 9 , 173, 173 2 , ч. 3 ст. 178, ст. 185 , 185 1 , ст. ст. 185 7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (національною поліцією) піддано приводу.
При направленні до суду 09.09.2024 року матеріалів справи ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області не було вжито всіх заходів, в тому числі передбачених ст. 260, п.1 ч.2 ст. 262 КУпАП (з метою забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи) з метою своєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення, щодо забезпечення протягом п'яти діб з моменту надходження 09.09.2024 року до суду протоколу від 04.09.2024 серії ВАД №099544 явки ОСОБА_1 до суду.
За правилами п.1 ч.2 ст. 262 КУпАП адміністративне затримання провадиться органами внутрішніх справ (Національною поліцією) - при вчиненні дрібного хуліганства, вчиненні домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису, порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, при поширюванні неправдивих чуток, вчиненні злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а також військовослужбовця чи образи їх, публічних закликів до невиконання вимог поліцейського, при порушенні призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушенні законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у разі вчинення поліцейськими поліції особливого призначення Національної поліції України військових адміністративних правопорушень під час дії воєнного стану, при прояві неповаги до суду, вчиненні незаконного доступу до інформації в автоматизованих системах, порушення правил про валютні операції, правил обігу наркотичних засобів або психотропних речовин, незаконного продажу товарів або інших предметів, дрібної крадіжки, торгівлі з рук у невстановлених місцях, при розпиванні спиртних напоїв у громадських місцях чи появі у громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, у випадках, коли є підстави вважати, що особа займається проституцією, при порушенні правил дорожнього руху, правил полювання, рибальства і охорони рибних запасів та інших порушень законодавства про охорону і використання тваринного світу, при порушенні правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду через територію України, а також в інших випадках, прямо передбачених законами України.
Оскільки дана категорія справ розглядається в п'ятиденний строк за обов'язкової участі особи, щодо якої розглядається питання про притягнення до адміністративної відповідальності, та явка ОСОБА_1 не була забезпечена органами внутрішніх справ (Національною поліцією) суд не має можливості у будь-який спосіб забезпечити його явку.
У зв'язку з викладеним, враховуючи недоліки, допущені при оформленні адміністративного матеріалу, що можуть потягти за собою порушення вимог ст. 245 КУпАП, а також те, що зазначені обставини унеможливлюють розгляд справи в межах встановлених ч. 2 ст. 277 КУпАП строків розгляду даної категорії справ, суддя дійшла висновку, що адміністративна справа підлягає поверненню органу, що склав даний протокол, для належного оформлення.
За правилами ч.4 ст. 38 КУпАП України Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 51 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз'яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
На підставі викладеного й керуючись ст.ст.38, 51, 245, 256, 260 ч.1, 262 ч.2 п.1, 277 ч.2 КУпАП,
Матеріали справи адміністративне правопорушення ЄУН 367/9001/24 провадження номер 3/367/3163/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.51 КУпАП, направити до ВП№2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області для доопрацювання з метою виконання вимог ст.ст. 260 ч.1, 262 ч.2 п.1 КУпАП - забезпечення явки особи до суду в п'ятиденний строк з дня надходження протоколу до суду.
Суддя: О.В. Лещенко