печерський районний суд міста києва
Справа № 757/11654/24-п
10 вересня 2024 року м. Київ
Суддя Печерського районного суду Білоцерківець О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП Печерського УП ГУНП в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 16.02.2024 близько 22 год. 06 хв. у м. Києві на вул. Хрещатик, 13 перебуваючи на своєму робочому місці КФС ТОВ «Тесті Фуд» де працює менеджером зміни, порушила порядок перебування дітей віком до 16 років після 22 год., у закладі громадського харчування, а саме перебувала ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачено ч. 1 ст.180-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала, оскільки вона не є відповідальною особою та ОСОБА_2 здійснила купівлю продуктів харчування не у закладі, а у експрес-вікна.
Згідно зі ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 1 ст. 180-1 КУпАП передбачає, перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 20-1 Закону України "Про охорону дитинства", діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.
Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов'язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.
Разом з цим, матеріали справи не містять докази того, що обов'язок дотримання встановленого законом порядку вжиття заходів щодо недопущення у заклад з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб покладено на ОСОБА_1 .
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, приходжу до висновку про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.180-1 КУпАП.
Виходячи з зазначеного, керуючись п.1 ст.247 КУпАП, суд,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.180-1 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя О.А.Білоцерківець