490/9502/23 09.10.2024
нп 1-кп/490/494/2024
Центральний районний суд міста Миколаєва
Справа № 490/9502/23
про залучення захисника
09 жовтня 2024 року м. Миколаїв
Центральний районний суд м. Миколаєва у складі судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання обвинуваченого про залучення захисника у кримінальному проваджені №12023152020001187 стосовно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Широка Балка Херсонської області, громадянин України, із загальною спеціальною освітою, непрацюючий, неодружений, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимий вироком Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 04.10.2023 за ч. 5 ст. 407 КК України з призначенням покарання із застосуванням положень ст. 69 КК України позбавленням волі строком на два роки, яке, на підставі ст. 62 КК України, замінено на два роки тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців,
який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 Кримінального кодексу України,
за участю прокурора ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_3 ,
встановив:
У провадженні Центрального районного суду м. Миколаєва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
Обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника за рахунок держави, оскільки через брак коштів не може його залучити самостійно.
Прокурор підтримав клопотання обвинуваченого.
Згідно зі ст. 20 КПК України обвинувачений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості надати усні або письмові пояснення з приводу підозри чи обвинувачення, право збирати і подавати докази, брати особисту участь у кримінальному провадженні, користуватися правовою допомогою захисника, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, зокрема, якщо: обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно.
Оскільки, обвинувачений через брак коштів не може залучити захисника самостійно, заявив клопотання про залучення захисника, суд має забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні.
Ураховуючи викладене вище, суд вважає за необхідне доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити обвинуваченому захисника для здійснення захисту.
Керуючись ст. ст. 20, 49, 372 КПК України суд
постановив:
- клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про залучення захисника задовольнити;
- доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адвоката для здійснення захисту у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12023152020001187, за призначенням та забезпечити його прибуття до Центрального районного суду м. Миколаєва 29.10.2024 о 10:00 для надання обвинуваченому правової допомоги;
- судовий розгляд відкласти на 29.10.2024 на 10:00.
Копії ухвали направити до Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги для виконання.
Оплату праці адвоката здійснити за рахунок Державного бюджету України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1