Ухвала від 16.09.2021 по справі 991/6399/21

991/6399/21

1-кс/991/6495/21

УХВАЛА

Іменем України

Місто Київ 16 вересня 2021 року

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , за участю детектива ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_2 (далі - Детектив) про продовження проведення негласних слідчих (розшукових) дій та матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52021000000000277 від 25.05.2021 (далі - Кримінальне провадження) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.2 ст.28 ч.2 ст.364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Подане клопотання підлягає задоволенню, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вчинений злочин відповідної тяжкості та під час продовження проведення зазначених нижче негласних слідчих (розшукових) дій (далі - НСРД) можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину або встановлення осіб, які вчинили злочин, а іншим способом одержати їх неможливо. Детективом також надано додаткові відомості, які дають підстави для продовження проведення НСРД.

Вказаний висновок зроблений виходячи з наступного.

В провадженні детективів Національного антикорупційного бюро України перебуває вказане Кримінальне провадження. Детектив звернувся до суду із клопотанням, погодженим прокурором ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у Кримінальному провадженні стосовно вчинення службовими особами Управління справами Апарату Верховної Ради України, посади яких відносяться до категорії «А» державної служби, за попередньою змовою зі службовими особами Державного підприємства «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» (далі - ДП «Державний будівельний комбінат»), товариства з обмеженою відповідальністю «Ніка» ЛТД, код ЄДРПОУ 16399955 (далі - ТОВ «Ніка» ЛТД), та іншими невстановленими особами кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, за наступних обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Перший заступник керівника Апарату - керуючий справами Апарату Верховної Ради України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за попередньою змовою з директором ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , директором ТОВ «Ніка» ЛТД ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та іншими невстановленими особами здійснюють дії, спрямовані на фактичну передачу в користування ТОВ «НІКА» ЛТД для будівництва житлового комплексу, всупереч положенням законодавства України, земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, площею - 8,1131 га, за адресою: м. Київ, вул. Клеманська 6-8, що є власністю держави в особі Київської міської державної адміністрації і перебуває в постійному користуванні ДП «Державний будівельний комбінат» та на якій фактично знаходиться виробнича база вказаного комбінату.

Водночас встановлено, що відповідно до Статуту ДП «Державний будівельний комбінат», який затверджений розпорядженням по управлінню справами Апарату Верховної Ради України № 15/1-103 від 08.12.2020 (далі - Статут), підприємство засновано на державній власності та належить до сфери управління Апарату Верховної Ради України. Уповноваженим органом управління підприємством є Управління справами Апарату Верховної Ради України. ДП «Державний будівельний комбінат» входить до складу майнового комплексу, що забезпечує діяльність Верховної Ради України.

Відповідно до пункту 2.1. Статуту основною метою його діяльності підприємства серед іншого є будівництво нових, реконструкція та ремонт діючих будівель і споруд житла, об'єктів соціально-побутового, оздоровчого та іншого призначення, в тому числі для забезпечення потреб Верховної Ради України, а також надання платних послуг фізичним та юридичним особам.

Відповідно до пункту 4.1. Статуту майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним Уповноваженим органом управління на праві господарського відання.

Водночас, пункт 8.1 Статуту зазначає, що серед іншого Уповноважений орган управління: погоджує підприємству вчинення господарського зобов'язання, щодо якого є заінтересованість відповідно до законодавства та значного господарського зобов'язання відповідно до законодавства; призначає на посаду та звільняє з посади директора підприємства, укладає і розриває з ним контракт, здійснює контроль за додержанням вимог контракту; погоджує призначення та звільнення заступників директора та головного бухгалтера підприємства; погоджує відчуження, списання, безкоштовну передачу державного майна, що перебуває на балансі, в господарському віданні підприємства, у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до ст. 73 Господарського кодексу України державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини державної власності, і входить до сфери його управління. Майно державного унітарного підприємства перебуває у державній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання чи праві оперативного управління.

Згідно із положенням ст. 732 Господарського кодексу України значним господарським зобов'язанням державного унітарного підприємства визнається господарське зобов'язання, що вчиняється державним унітарним підприємством, якщо ринкова вартість майна, робіт, послуг, що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності.

Значне господарське зобов'язання підлягає погодженню наглядовою радою державного унітарного підприємства або, у випадках, передбачених законом, органом, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, в порядку, передбаченому цією статтею.

Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов'язання, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності, приймається наглядовою радою (у разі її утворення) або органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.

Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов'язання, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить більше 25 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності, приймається органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.

Відповідно до звіту про фінансовий стан ДП «Державний будівельний комбінат» станом на 31.12.2019 баланс підприємства складає 75 986 000,00 грн.

Тобто, враховуючи положення вищевказаної статті, ДП «Державний будівельний комбінат» повинно погоджувати в Уповноваженому органі управління будь-які договори, вартість яких становить понад

7 598 600,00 грн.

Поряд з цим, пунктом 4.3 Статуту визначено, що правовий режим майна, закріпленого за ДП «Державний будівельний комбінат», встановлюється відповідно до законів України, зокрема Закону України «Про правовий режим майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України».

Стаття 2 Закону України «Про правовий режим майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України» визначає, що розпорядження (відчуження) і передача майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України та знаходиться на її балансі або у віданні, проводяться лише за рішенням Верховної Ради України.

Однак, всупереч вище зазначеним положенням законодавства та нормативних актів за відсутності офіційного погодження органу управління посадові особи Державного підприємства «Державний будівельний комбінат» за попередньою змовою з Першим заступником керівника Апарату - керуючим справами Апарату Верховної Ради України ОСОБА_4 , посадовими особами ТОВ «Ніка» ЛТД та іншими невстановленими особами, за допомогою Товарної біржи «Український центр біржової торгівлі», створюючи видимість конкуренції, провели публічний - інвестиційний аукціон з визначення переможця для укладання договору пайової участі (інвестиційного договору) щодо забудови земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8, кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, на якому перемогу здобуло ТОВ «Ніка» ЛТД.

Водночас встановлено, що фактично аукціон був оголошений 10.12.2020.

Відповідно до оголошення про проведення інвестиційного аукціону прийом заявок на участь стартував о 13 год. 00 хв. 10.12.2020, а закінчився о 15 год. 50 хв. 11.12.2020. Сам аукціон проходив 11.12.2020.

Відповідно до оголошення про проведення інвестиційного аукціону початкова (мінімальна) частка паю у грошовому виражені складала 281 192 000,00 грн., яка складалась з ринкової вартості внеску замовника аукціону в інвестиційний договір, у вигляді права постійного користування земельною ділянкою за адерсою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, площею 8,1131 га у розмірі 182 617 000,00 грн. та 98 575 000,00 грн. справедливої вартості земельних поліпшень (будівель, споруд та передавальних пристроїв).

При цьому в оголошені не вказано, що фактично на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомості, що підтверджується листом Управління справами Апарату Верховної Ради України вих. № 15/24-2020/229402 від 03.12.2020, в якому вказано, що за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8, знаходяться виробничі цеха, склади, майстерні, деякі з яких передані в оренду.

З вищевикладеного вбачається, що до умов інвестиційного договору всупереч положенням законодавства без відповідного рішення Верховної Ради України були включенні об'єкти нерухомості, які забезпечують діяльність Верховної Ради України.

Згідно з листом строк дії всіх договорів оренди закінчується 30.06.2021, що також може підтверджувати інформацію про можливе вчинення вищевказаного кримінального правопорушення.

Варто зазначити, що за інформацією, яка міститься на Інтернет-сайті за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 кінцева вартість реалізації за результатами інвестиційного аукціону з визначення переможця для укладання договору пайової участі (інвестиційного договору) щодо забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, склала 300 875 440,00 грн.

Водночас за інформацією з відкритих джерел інформації лише вартість земельної ділянки без земельних поліпшень може складати понад 500 млн. грн.

Незважаючи на відсутність погоджень органу управління та рішення Верховної Ради України, посадові особи ДП «Державний будівельний комбінат» та ТОВ «Ніка» ЛТД всупереч положенням законодавства 21.12.2020 уклали інвестиційний договір №126, де вартість пайової участі державного підприємства визначена у розмірі 300 875 440,00 грн.

Таким чином встановлено, що у разі виконання умов укладеного договору ДП «Державний будівельний комбінат» буде завдано тяжких наслідків.

Поряд з цим в ході досудового розслідування отримано відомості про те, що організацією проведення оцінки ринкової вартості внеску ДП «Державний будівельний комбінат» в інвестиційний договір у вигляді права постійного користування земельною ділянкою, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8, кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, площею 8,1131 га, оцінкою вартості, розташованих на ній будівель та споруд, як земельних поліпшень, а також організацією проведення публічного інвестиційного аукціону і укладення договору пайової участі (інвестиційного договору) саме із ТОВ «Ніка» ЛТД займався ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який у 2020 році працював радником директора ДП «Державний будівельний комбінат» на громадських засадах.

Також отримано інформацію про те, що ОСОБА_4 , який з вересня 2020 року працює на посаді Першого заступника керівника Апарату Верховної Ради України - керуючого справами та очолює Управління справами Апарату Верховної Ради України, яке є уповноваженим органом управління для ДП «Державний будівельний комбінат», використовуючи своє службове становище забезпечував можливість впливу ОСОБА_7 на господарську діяльність вказаного державного підприємства. Зокрема, ОСОБА_4 надавав вказівки та вимагав від директора ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 і першого заступника директора ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , виконувати неофіційні розпорядження ОСОБА_7 . Останній в свою чергу вказував, з якими юридичними особами директор ДП «Державний будівельний комбінат» повинен укласти угоди на проведення оцінки ринкової вартості внесків підприємства в інвестиційний договір та на якій товарній біржі проводити публічний інвестиційний аукціон.

Окрім того, ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище, впливав на директора ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 та спонукав і переконував останнього підписати із ТОВ «Ніка» ЛТД, всупереч положенням законодавства без рішення Верховної Ради України, інвестиційний договір, при чому на явно невигідних і дискримінаційних для підприємства умовах, виконання якого сприяє отриманню ТОВ «Ніка» ЛТД неправомірної вигоди та завдання матеріальної шкоди державному підприємству.

З вищевикладеного вбачається, що у діях Першого заступника керівника Апарату - керуючого справами Апарату Верховної Ради України ОСОБА_4 , директора ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 , директора ТОВ «Ніка» ЛТД ОСОБА_6 та інших осіб можуть міститися ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, а саме закінченого замах на зловживання службовим становищем, тобто умисного, з метою одержання неправомірної вигоди, яка виразилась в отриманні у користування ТОВ «Ніка» ЛТД земельної ділянки за заниженою вартістю, використання службового становища всупереч інтересам служби вчиненого за попередньою змовою групою осіб, що може спричинить тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам ДП «Державний будівельний комбінат», шляхом передачі всупереч положенням законодавства України земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, площею - 8,1131 га, за адресою: м. Київ, вул. Клеманська 6-8, що є власністю держави в особі Київської міської державної адміністрації, та, яка перебуває в постійному користуванні ДП «Державний будівельний комбінат», в фактичне користування ТОВ «Ніка» ЛТД.

Окрім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 спільно із заступником керуючого справами Управління справами Апарату Верховної Ради України ОСОБА_9 активно ведуть спілкування із директором ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 та першим заступником директора підприємства ОСОБА_8 щодо передачі на безоплатній основі: державній організації «Автобаза Управління справами Апарату Верховної Ради України» транспортних засобів, які перебувають на балансі підприємства і зберігаються за адресою: м. Київ, вул. Клеманська 6-8, державній організації «Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України» - верстати та інше виробниче обладнання, які зберігаються за тією ж адресою, а також передати під контроль приміщення і територію за адресою: м. Київ, вул. Клеманська 6-8, юридичній особі, яка надає послуги із приватної охорони та пов'язана із ТОВ «Ніка» ЛТД.

Зважаючи на це, є підстави вважати, що вище вказані особи продовжують реалізовувати злочинний задум, направлений на фактичну передачу у розпорядження ТОВ «Ніка» ЛТД земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, площею - 8,1131 га, за адресою: АДРЕСА_1 , із наявними на ній будівлями та спорудами, без дотримання норм законодавства, що регламентує правовий режим та порядок відчуження зазначеного майна.

Водночас в ході розслідування отримано дані про те, що за вказівкою ОСОБА_4 на посаду бухгалтера в ДП «Державний будівельний комбінат» з початку 2021 року працевлаштовано ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

При цьому, за ініціативою ОСОБА_4 саме на ОСОБА_10 на даний час покладено виконання роботи щодо підготовки документів на списання будівель та іншого майна, які знаходяться на земельній ділянці в АДРЕСА_1 , де планується житлова забудова відповідно до укладеного з ТОВ «Ніка» ЛТД інвестиційного договору.

ОСОБА_4 спілкується із ОСОБА_10 безпосередньо сам та вимагає від керівників ДП «Державний будівельний комбінат» не втручатися, а навпаки дистанціюватися від останньої, оскільки завдання їй надає він.

Наведене підтверджується дослідженими доказами, що містяться в матеріалах кримінального провадження.

Санкція ч. 2 ст. 364 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років, у зв'язку з чим таке кримінальне правопорушення, відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України, є тяжким.

Відповідно до ч. 2 ст. 246 КПК України негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в іншій спосіб. Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться виключно у кримінальному провадженні щодо тяжких і особливо тяжких злочинів (за виключенням установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу).

Згідно із ч. 3 ст. 248 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо прокурор, слідчий доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) вчинене кримінальне правопорушення відповідної тяжкості; 2) під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення або встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

Детектив стверджує, що до вчинення описаного вище злочину має відношення ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Так, зазначає детектив, у даному кримінальному провадженні ухвалами слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 16.06.2021 №1186т і 16.07.2021 №1323т надано дозвіл на проведення та продовжено строк проведення стосовно ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , до 16.09.2021 включно, негласної слідчої (розшукової) дії у виді зняття інформації з електронних інформаційних систем та/або їх частин з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, які використовуються для обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів, зокрема, електронно-обчислювальних машин: службових та особистих комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, що знаходяться та використовуються ОСОБА_10 в службовому кабінеті №106 в приміщенні ДП «Державний будівельний комбінат» за адресою: м. Київ, вул. Шовковична, 12б, яке належить державі в особі Апарату Верховної Ради України та перебуває у господарському віданні ДП «Державний будівельний комбінат», включаючи встановлені на них електронні поштові сервіси, файлообмінники, системи інтернет-зв'язку (месенджери) «Skype», «IMessage», «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal», «Line», «CoverMe».

Крім того, стверджує детектив, в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії на підставі вказаних ухвал слідчого судді встановлено фактичні обставини того, як ОСОБА_10 на службовому комп'ютерів, що знаходиться та використовується нею в службовому кабінеті №106 в приміщенні ДП «Державний будівельний комбінат» за адресою: м. Київ, вул. Шовковична, 12б, складає акти технічного стану, дефектні акти на основні засоби підприємства, вартість яких понад 50 тис. грн., зокрема, на бетоноустановку, ваги автомобільні, кран електричний мостовий, машину для контактного зварювання, обладнання мінікотельні, пропарочну камеру, установку для виробництва пінобетону, утилізатор відходів, щитову тощо, які знаходяться на території виробничої бази за адресою: АДРЕСА_1 .

Також, вказує детектив, що ОСОБА_10 в дефектні акти, де уже міститься висновок про те, що обладнання вичерпало свій ресурс, має граничний стан, його відновлення і ремонт недоцільні, вносить відомості про сам опис дефектів і зносу.

Під час цього ОСОБА_10 користується ресурсами мережі Інтернет, зокрема, онлайн перекладачем для перекладу з російської на українську мову назв складових частин обладнання, поломок і дефектів, здійснює за допомогою інтернет-браузера «Google Chrome» пошук інформації про складові частини обладнання, вихід їх із ладу.

Також ОСОБА_10 , використовуючи свій службовий комп'ютер готує й інші документи, що стосуються обставин виконання ДП «Державний будівельний комбінат» невигідних для самого підприємства умов інвестиційного договору щодо житлової забудови на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, посилаючись на додаткові відомості, отримані до цього під час проведення НСРД, детектив з метою встановлення відомостей про фактичні обставини вчинення кримінального правопорушення, осіб причетних до його скоєння, інформації про можливі джерела доказів вчинення кримінального правопорушення, а також отримання або спростування факту причетності вище вказаних осіб до вчинення тяжкого кримінального правопорушення, з огляду на неможливість отримання таких даних в інший спосіб, просить продовжити проведення НСРД відносно ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Слідчий суддя вважає, що наведені детективом у Клопотанні дають обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_10 обізнана щодо фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення та в деякій мірі залучена до механізму його скоєння.

Проведення гласних слідчих (розшукових) дій у цьому кримінальному провадженні відносно безпосередньо ОСОБА_10 неодмінно призведе до інформування інших осіб, в тому числі ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 про проведення відносно неї слідчих дій, що в свою чергу надасть можливість останнім вжити заходів конспірації та незаконно впливати на досудове розслідування і свідків використовуючи зв'язки, з метою приховання ознак та доказів можливих протиправних дій.

Детективом доведено, що є достатні підстави вважати, що обмін інформацією між ОСОБА_10 та іншими зацікавленими чи причетними до злочину особами, зокрема, листування з приводу обставин, які пов'язані із вчиненням злочину, приховуванням його слідів та шляхами уникнення кримінальної відповідальності, а також пересилання електронних документів, їх проектів, письмових вказівок, планів дій, інструкцій щодо поведінки та дій іншим особам, може відбуватися під час листування з використанням електронних поштових сервісів, месенджерів, файобмінників, що знаходяться у фактичному володінні й користуванні ОСОБА_10 .

Також зважаючи на те, що для підготовки, редагування, відправлення та отримання електронних документів та електронних файлів, що можуть містити відомості, які мають суттєве значення для кримінального провадження та стосуються обставин вчинення кримінального правопорушення, планів та шляхів уникнення відповідальності, ролі кожного із учасників групи осіб, що домовилися про скоєння правопорушення, ОСОБА_10 може використовувати електронні інформаційні системи та/або їх частини, в яких реалізується технологія обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів, зокрема, електронно-обчислювальні машини: службові та особисті комп'ютери, ноутбуки, планшети, що знаходяться та використовуються нею на робочому місці в службовому кабінеті №106 в приміщенні ДП «Державний будівельний комбінат» за адресою: АДРЕСА_3 , а також встановлені на них електронні поштові сервіси, файлообмінники, системи інтернет-зв'язку (месенджери) «Skype», «IMessage», «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal», «Line», «CoverMe».

Таким чином, з метою пошуку, виявлення та фіксації відомостей, які мають значення для кримінального провадження, та містяться у вказаних електронних інформаційних системах та/або їх частинах, є підстави для продовження строку проведення негласної слідчої (розшукової) дії у вигляді зняття інформації з електронних інформаційних систем з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, а саме електронно-обчислювальних машин: службових та особистих комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, що знаходяться та використовуються ОСОБА_10 в службовому кабінеті №106 в приміщенні ДП «Державний будівельний комбінат» за адресою: АДРЕСА_3 , включаючи встановлені на них електронні поштові сервіси, файлообмінники, системи інтернет-зв'язку (месенджери) «Skype», «IMessage», «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal», «Line», «CoverMe».

Під час проведення вищевказаних негласних слідчих (розшукових) дій можливо отримати докази, а саме: фактичні дані про узгодженість дій осіб, що можуть бути причетними до вчинення злочину, зокрема осіб, причетних до діяльності зазначених вище компаній, інших осіб, що можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, їх представників, а також щодо спілкування чи проведення ними зустрічей з метою обговорення окремих питань фінансової, господарської діяльності, деталей можливого одержання коштів від незаконної діяльності та наступного уникнення кримінальної відповідальності, залучення інших осіб до приховування злочину та матеріальних об'єктів, які можуть бути використані як докази, які самостійно та в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину або встановлення осіб, які його вчинили.

Проведення зазначених негласних слідчих (розшукових) дій необхідно продовжити на строк два місяці через необхідність отримання достатньої інформації, яка б підтверджувала чи спростовувала наведені в клопотанні факти. Крім того, процес підготовки до передачі під житлову забудову земельної ділянки з розташованою на ній виробничою базою займає відносно тривалий проміжок часу та потребує завершення дій щодо списання, розміщеного на ній майна або його передачі іншим суб'єктам, зміни цільового призначення земельної ділянки тощо, що також свідчить про необхідність встановлення саме двохмісячного строку продовженні проведення НСРД щодо вказаної особи.

Ідентифікуючі данні (ПІБ, адреси, номери телефонів тощо) підтверджені у судовому засіданні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 31, 32 Конституції України, ст.ст. 246-249, 258, 260, 269 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на продовження проведення протягом двох місяців з дня постановлення ухвали негласних слідчих розшукових дій відносно ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , негласної слідчої (розшукової) дії:

- зняття інформації з електронних інформаційних систем та/або їх частин з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, які використовуються для обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів, зокрема, електронно-обчислювальних машин: службових та особистих комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, що знаходяться та використовуються ОСОБА_10 в службовому кабінеті №106 в приміщенні ДП «Державний будівельний комбінат» за адресою: м. Київ, вул. Шовковична, 12б, яке належить державі в особі Апарату Верховної Ради України та перебуває у господарському віданні ДП «Державний будівельний комбінат», включаючи встановлені на них електронні поштові сервіси, файлообмінники, системи інтернет-зв'язку (месенджери) «Skype», «IMessage», «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal», «Line», «CoverMe».

Строк дії ухвали - два місяці, до 16 листопада 2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1