Справа №443/1789/24
Провадження №3/443/794/24
іменем України
04 жовтня 2024 року місто Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Павлів А.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 Міністерства Оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , місце перебування: військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 , командира 3 зенітного кулеметного відділення 3 зенітного кулеметного взводу 3 зенітної кулеметної роти,
за частиною 3 статті 172-20 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 18.09.2024 біля 17 год 30 хв перебував на території військової частини НОМЕР_1 в районі виконання бойового розпорядження командира військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_3 у стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, на виклик суду не з'явився, однак заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності, у якому також зазначив про визнання ним вини в повному обсязі та щире розкаяння.
Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, зважаючи на позицію ОСОБА_1 , доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП, виходячи з такого.
Відповідно до диспозиції частини 3 статті 172-20 КУпАП адміністративним правопорушенням є дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті (зокрема, виконання військовослужбовцями обов'язків військової служби в нетверезому стані), вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», оголошено часткову мобілізацію, у зв'язку з чим в Україні настав особливий період.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП, доведена:
протоколом А4917 №89 про військове адміністративне правопорушення від 19.09.2024, згідно з яким Макаринський 18.09.2024 біля 17 год 30 хв перебував на території військової частини НОМЕР_1 в районі виконання бойового розпорядження командира військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_3 у стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду (а.с.4-7);
довідкою-випискою №1172 із амбулаторного журналу медичного пункту військової частини НОМЕР_3 , згідно з якою мол. сержанту ОСОБА_1 18.09.2024 о 21.45 год була проведена процедура медичного освідування на предмет перебування в стані алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестера «АлкоФор 205», серія М2108300067. Визначено концентрацію парів алкоголю у повітрі, що видихається, 0,95 проміле. Діагноз: алкогольне сп'яніння (а.с.8);
витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №10 від 16.12.2023, відповідно до якого молодшого сержанта ОСОБА_1 , призначеного наказом Командувача Сухопутних військ Збройних сил України (по особовому складу) від 11.12.2023№659-РС на посаду командира відділення управління взводу управляння зенітної кулеметної роти, який прибув з військової частини НОМЕР_4 АДРЕСА_2 з 16.12.2023 зараховано до списків особового складу, на всі види забезпечення і вважається таким, що з 16.12.2023 справи та посаду командира відділення управління взводу управляння зенітної кулеметної роти прийняв і приступив до виконання службових обов'язків за посадою з посадовим окладом 3 000 грн на місяць, шпк «молодший сержант» (а.с.9);
пояснювальними записками до протоколу від 18.09.2024, якими повідомлено командира в/ч НОМЕР_1 про те, що ОСОБА_1 в умовах особливого періоду, у розташуванні 3 зенітної кулеметної роти ВЧ НОМЕР_1 АДРЕСА_3 перебував з ознаками алкогольного сп'яніння (а.с.16, 17);
рапортом від 18.09.2024, згідно з яким ОСОБА_2 не заперечив проти проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному пункті в/ч НОМЕР_3 (а.с.18).
Проаналізувавши вищевказані документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справах про адміністративне правопорушення, отримані у порядку, передбаченому законом, уповноваженою посадовою особою, відтак відповідають критеріям належності і допустимості.
Безпосередньо досліджені та оцінені судом зазначені вище докази є достатніми і повністю доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності цих обставин, суду не надано.
Таким чином, суд всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_1 дії, передбаченої частиною 1 статті 172-20 КУпАП (виконання ним обов'язків військової служби в нетверезому стані), в умовах особливого періоду, тому його дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд виходить з такого.
Згідно з положеннями статті 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог частини 1 та 2 статті 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Суд враховує характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення; ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченому частиною 3 статті 172-20 КУпАП, яка доведена повністю; обставину, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення - щире розкаяння винного; відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Зважаючи на викладені обставини у своїй сукупності на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції частини 3 статті 172-20 КУпАП у виді штрафу. Накладення судом на ОСОБА_1 такого адміністративного стягнення є необхідним для досягнення мети його застосування
Також, з огляду на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної частиною 2 статті 4 ЗУ «Про судовий збір».
Керуючись статтями 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, статтею 4 ЗУ «Про судовий збір», -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 а на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Жидачівський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А.І. Павлів