Справа № 523/12099/24
Номер провадження 3/523/4798/24
"10" вересня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Шкуренков М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.5 ст.126 КУпАП,
28.06.2024 року о 15 годині 10 хвилин, відносно ОСОБА_1 складено адміністративний протокол, що він в цей день о 14 годині 24 хвилин керував мопедом марки «Yamaha» д/н « НОМЕР_1 »на вулиці Миколаївська дорога в місті Одесі, не маючи права керувати таким транспортним засобом, будучи особою, яку протягом року, а саме постановою від 04.05.2024 року, вже було притягнуто за ч.2 ст.126 КУпАП до адміністративної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 вдруге протягом року порушив вимоги п.2.1.а «Правил дорожнього руху», за що передбачена відповідальність по ч.5 ст.126 КУпАП.
ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Сільченко М.В., були ознайомлені з матеріалами справи.
В судовому засіданні захисник заявив про невизнання винуватості його довірителем, надав відповідні усні заперечення, в яких пояснив, що на даний момент ним в інтересах ОСОБА_1 подано адміністративний позов, щодо скасування постанови серії БАД №851814 від 04.05.2024 року про накладення на останнього адміністративного стягнення за ч.2 ст.126 КУпАП, а тому просив зупинити провадження по справі для вирішення вказаного питання.
Разом з тим, щодо інших обставин викладених у протоколі ОСОБА_1 та його захисник не заперечували, та підтвердили факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом без наявності у нього права керувати таким транспортним засобом. Крім того, ОСОБА_1 пояснив, що рішення, щодо оскаржуваної постанови наразі не прийнято.
Як вбачається з матеріалів які надійшли на розгляд в суд до протоколу складеного відносно ОСОБА_1 , додано відеозапис з відеореєстратора поліцейських.
Відповідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.
Відповідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення серії АБА №113658 від 28.06.2024 року, постанову серії БАД №851814 від 04.05.2024 року про притягнення ОСОБА_1 за ч.2 ст.126 КУпАП, пояснення захисту, довідку інформаційного порталу Національної поліції України, відеозапис працівників поліції, суддею встановлено, що викладене ІПП у протоколі по суті порушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП, відповідає фактичним обставинам та підтверджує вину у його вчиненні.
Крім того, слід зазначити, що з переглянутого судом відеозапису просліджується чітка послідовність подій, які відбулись 28.06.2024 року, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , який беззаперечно та поза розумним сумнівом підтверджує відомості, викладені в протоколі та вину правопорушника.
При цьому, у задоволенні клопотання захисника щодо зупинення провадження у справі слід відмовити, оскільки положеннями КУпАП не передбачено зупинення провадження у справі за вказаною у клопотанні підставою, натомість, зважаючи на завдання КУпАП визначені ст.1 КУпАП, мету адміністративного стягнення (ст.23 КУпАП) та строки накладення адміністративного стягнення (ст.38 КУпАП), суд вважає за необхідне своєчасно розглянути дану справу та прийняти рішення по справі.
Приймаючи до уваги характер правопорушення, ступінь вини та особу правопорушника, а також, враховуючи мету адміністративного стягнення, передбачену ст.23 КУпАП, суддя доходить до висновку про те, що з метою виправлення й попередження нових правопорушень до ОСОБА_1 можливе застосування адміністративного стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Керуючись ст.ст. 401, 126 ч.5, 283 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40800 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Суворовський районний суд міста Одеси на протязі 10 діб з дня винесення.
Суддя: М.В. Шкуренков