Постанова від 01.10.2024 по справі 296/8629/24

Справа № 296/8629/24

3/296/2579/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" жовтня 2024 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м.Житомира у складі:

головуючого судді - Покатілова О.Б.

при секретарі судового засідання Дзвоник Ю.Ю.

з участю прокурора Рудик Т.Г.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали справи, які надійшли з Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області (до 05.01.2024 року), проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ст.ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,-

встановив:

1.Відповідно до протоколу № 12 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.09.2024 року встановлено наступне.

Згідно з наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 08.10.2021 року № 375 о/с майора поліції ОСОБА_2 , призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

В подальшому наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 08.09.2023 року № 456 о/с майора поліції ОСОБА_2 , призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області та відповідно звільнено з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 05.01.2024 № 5 о/с майора поліції ОСОБА_2 , оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП Головного управління Національної поліції в Житомирській області, з 05 січня 2024 року звільнено зі служби за підпунктом 6 частини 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби).

За таких обставин ОСОБА_3 відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), як поліцейського.

Положеннями статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до вимог статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ», пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий пйс за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався. Востаннє Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024.

Відповідно до Роз'яснення НАЗК № 4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), щорічна декларація, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до вищенаведеного Закону України за № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» встановлено, що особи, які у 2022 -2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

З огляду на викладене, ОСОБА_4 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2021 рік, не пізніше 31 січня 2024 року.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_4 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тільки 05.02.2024 року о 18 год. 20 хв., тобто несвоєчасно.

Гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/4af28cfa-e9cc-4f83-b172-74ef79334275.

Відповідно до вимог до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_3 письмово пояснив, що дійсно згідно з 2015 року по січень 2024 року працював в підрозділах Національної поліції України. Згідно Наказу ГУНП в Житомирській області № 456о/с від 08.09.2023 «По особовому складу» останнього 04.09.2023 призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області. В подальшому 05.01.2024 у відповідності до Наказу ГУНП в Житомирській області № 5 о/с «По особовому складу» ОСОБА_1 звільнено з Лав Національної поліції України та займаної посади у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліції України»

ОСОБА_1 також пояснив, що в період часу з 05.01.2024 по 21.08.2024 на лікарняному не перебував.

Також останній зазначив, що обставинами, які б перешкоджали заважали (унеможливлювати) подати щорічні декларації за 2021 була вагітність дружини.

Таким чином, колишній оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», несвоєчасно, а саме 05.02.2024 о 18:20 год., без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, поза межами встановленого законом терміну, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дата вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією є 05.02.2024, тобто дата фактичного подання декларації при звільненні.

2.Відповідно до протоколу № 13 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.09.2024 року встановлено наступне.

ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022 рік, не пізніше 31 січня 2024 року.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тільки 05.02.2024 року о 18 год. 45 хв., тобто несвоєчасно.

Гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/с4ааf9а7-67еа-4е91-9с8с-сdае17ес32f2с.

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_1 письмово пояснив, що дійсно згідно з 2015 року по січень 2024 року працював в підрозділах Національної поліції України. Згідно Наказу ГУНП в Житомирській області № 456о/с від 08.09.2023 «По особовому складу» останнього 04.09.2023 призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області. В подальшому 05.01.2024 у відповідності до Наказу ГУНП в Житомирській області № 5 о/с «По особовому складу» ОСОБА_1 звільнено з Лав Національної поліції України та займаної посади у відності до п. 6 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліції України».

ОСОБА_1 також пояснив, що в період часу з 05.01.2024 по 21.08.2024 на лікарняному не перебував.

Також останній зазначив, що обставинами, які б перешкоджали заважали (унеможливлювати) подати щорічні декларації за 2022 була вагітність дружини.

Таким чином, колишній оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», несвоєчасно, а саме 05.02.2024 о 18:45 год., без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, поза межами встановленого законом терміну, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дата вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією є 05.02.2024, тобто дата фактичного подання декларації при звільненні.

3.Відповідно до протоколу № 14 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.09.2024 року встановлено наступне.

ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік, не пізніше 01 квітня 2024 року.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тільки 28.08.2024 року о 12 год. 14 хв., тобто несвоєчасно.

Гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/d5f0f684-51е1-409d-ba1с-31d12ef4a3e5.

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_1 письмово пояснив, що дійсно згідно з 2015 року по січень 2024 року працював в підрозділах Національної поліції України. Згідно Наказу ГУНП в Житомирській області № 456о/с від 08.09.2023 «По особовому складу» останнього 04.09.2023 призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області. В подальшому 05.01.2024 у відповідності до Наказу ГУНП в Житомирській області № 5 о/с «По особовому складу» ОСОБА_1 звільнено з Лав Національної поліції України та займаної посади у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліції України»

ОСОБА_1 також пояснив, що в період часу з 05.01.2024 по 21.08.2024 на лікарняному не перебував.

Також останній зазначив, що обставинами, які б перешкоджали заважали (унеможливлювати) подати щорічні декларації за 2023 була вагітність дружини.

Таким чином, колишній оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «з» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно, а саме 28.08.2024 о 12:14 год. без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, поза межами встановленого законом терміну, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дата вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією є 28.08.2024, тобто дата фактичного подання декларації при звільненні.

4.Відповідно до протоколу № 15 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.09.2024 року встановлено наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону, п. 2 ч. 2 розділу II порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Наказом НАЗК № 449/21 від 23.07.2021 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023, відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до цього Закону, встановлено, що особи, які звільнилися після набрання чинності законом, мають подати декларацію при звільненні протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності.

Опрацюванням реєстру встановлено, що ОСОБА_1 , який 05.01.2024 звільнений зі служби в поліції, 28.08.2024 о 12.18 подав декларацію особи при звільненні за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2024 по 05.01.2024, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Тобто подав декларацію при звільненні пізніше, ніж 30 календарних днів з дня припинення діяльності поліцейського.

Гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/77909536-ea4a-4b73-b5f3-b0f2866099ed .

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_1 письмово пояснив, що дійсно згідно з 2015 року по січень 2024 року працював в підрозділах Національної поліції України. Згідно Наказу ГУНП в Житомирській області № 456о/с від 08.09.2023 «По особовому складу» останнього 04.09.2023 призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області. В подальшому 05.01.2024 у відповідності до Наказу ГУНП в Житомирській області № 5 о/с «По особовому складу» ОСОБА_1 звільнено з Лав Національної поліції України та займаної посади у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліції України».

ОСОБА_1 також пояснив, що в період часу з 05.01.2024 по 21.08.2024 на лікарняному не перебував.

Також останній зазначив, що обставинами, які б перешкоджали заважали і унеможливлювати) подати декларації при звільненні була вагітність дружини.

Таким чином, колишній оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно, а саме 28.08.2024 о 12:18 год., без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 05.01.2024 (при звільненні), поза межами встановленого законом терміну, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце роботи ОСОБА_1 , а саме: Головне управління Національної поліції в Житомирській області, розташоване за адресою: м. Житомир, Старий Бульвар, 5/37, оскільки обов'язок подавати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 у зв'язку із перебуванням на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

ОСОБА_1 у судовому засіданні обставини, вказані у протоколах про адміністративне правопорушення, підтвердив. Вину визнав.

Суд дослідив матеріали адміністративної справи, а саме: Послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив(ла) ОСОБА_1 , витяг з наказу По особовому складу № 456 о/с від 08.09.2023 року, витяг з наказу По особовому складу № 375 о/с від 08.10.2021.2023 року, копію наказу По особовому складу № 5 о/с від 05.01.2024 року, копію повідомлення (пам'ятки-ознайомлення) про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами: ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про дисциплінарний статут Національної поліції України», Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, к. рекомендацій для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи (з підписом ОСОБА_1 про ознайомлення), к. розписки ОСОБА_1 від 26.01.2024 року, к. подання т.в.о. начальника відділення поліції № 1 Коростенського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області від 04.01.2024 року, к. присяги ОСОБА_1 на вірність Українському народові, послужний список ОСОБА_1 (жетон 0070981), письмові пояснення ОСОБА_1 від 19.04.2024 року, скріншот декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій (щорічна за 2021 рік), скріншот декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій (щорічна за 2022 рік), скріншот декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій (щорічна за 2023 рік), скріншот декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій (при звільненні, охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями 01.01.2024-05.01.2024).

Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повністю підтверджується як поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, так і матеріалами справи, у зв'язку з чим накладає на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

При накладенні стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 40-1, 283 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 грн..

Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Житомирській області;/Житомир обл./21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Код банку отримувача: 899998; Рахунок отримувача UА228999980313090106000006797; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.

Cуддя О. Б. Покатілов