Справа № 296/6603/24
3/296/2151/24
"19" вересня 2024 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Франчук С.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від УПП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на посаді начальника дільниці колії КП "ЖТТУ" ЖМР, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП,-
До Корольовського районного суду м. Житомира надійшов протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 464073 від 12.07.2024, ОСОБА_1 12 липня 2024 року 09 год 40 хв, будучи посадовою особою, начальником дільниці колії КП "ЖТТУ" ЖМР відповідальною за експлуатаційне утримання трамвайних колій, не виконав законну вимогу (припис) посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції, відділу БДР УПП в Житомирській області ДПП. Припис №106 від 18.04.2024 щодо ліквідації ямковості, вибоїн по вул. Бориса Тена, Східна, Корольова в межах трамвайних колій, чим порушив вимоги ДСТУ 3587:2022.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав. Пояснив, що не є особою зобов'язаною вживати заходів, щодо ліквідації вибоїн в межах трамвайних колій, відповідно не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП. Надав письмові пояснення.
Судом у судовому засіданні досліджено письмові докази, долучені до матеріалів справи, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 464073 від 12.07.2024;
- припис (вимога) № 106 від 18.04.2024, виданий посадовою особою уповноваженого підрозділу Національної поліції України, щодо ліквідації дефектів дорожнього покриву, що впливають на безпеку дорожнього руху у вигляді ямковості та вибоїн, глибина та розміри яких перевищують гранично допустимі норми в м. Житомир на вул. Грушевського, Н. Сотні, Б. Тена, Східна, Корольова в межах трамвайних колій;
- копії актів обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 18.04.2024, з доданими до них схемами;
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, з наступних підстав.
Згідно диспозиції ст. 188-28 КУпАП відповідальність настає, зокрема, за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також працюючими в автоматичному режимі, іншими документами.
Умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення. Склад адміністративного правопорушення це сукупність встановлених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак, що характеризують діяння як адміністративне правопорушення (проступок). До складу адміністративного правопорушення входять ознаки, які характеризують об'єкт, об'єктивну і суб'єктивну сторони та суб'єкта правопорушення.
Надана під час судового розгляду копія посадової інструкції начальника дільниці колії не містить посадових обов'язків та повноважень ОСОБА_1 на усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, та посадових обов'язків щодо дотримання правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або прийняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , станом на день складання протоколу, не мав ознаки суб'єкта інкримінованого йому правопорушення.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Враховуючи вимоги ст. 62 Конституції України про те, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд вважає необхідним провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 188-28 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 247, 251, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП - закрити, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Cуддя С. В. Франчук