Ухвала від 20.09.2024 по справі 766/12406/24

Справа №766/12406/24

н/п 1-кс/766/6754/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2024 року

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Херсонського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12023232040000083 від 27.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України -

встановила:

Слідчий звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка становить банківську таємницю, яка перебуває у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Обґрунтування клопотання:

Слідчим відділенням Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12023232040000083 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 за ч. 2 ст. 307 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб, з числа ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , займаються незаконним придбанням, зберіганням з метою збуту та збутом наркотичних засобів та психотропних речовин на території м. Херсона та Херсонської області.

15.08.2024 на підставі ст. ст. 276, 277, 278 КПК України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.

16.08.2024 року гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту

23 травня 2024 року, ОСОБА_4 збув закупнику ОСОБА_10 наркотичний засіб, шляхом здійснення «закладки» біля нежитлової будівлі по АДРЕСА_1 ,, за який закупник ОСОБА_10 сплатив грошові кошти в сумі 1500 гривень через термінал на карту, яку вказав ОСОБА_4 , а саме на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » № НОМЕР_1 .

Так, 28.05.2024 року було проведено огляд платіжної квитанції від 23.05.2024 про сплату грошових коштів в сумі 1500 гривень на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » № НОМЕР_1 , яка є додатком до протоколу огляду від 28.05.2024.

Отже, в ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, необхідно провести тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці, яка знаходиться у володінні АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код в ЄДРПОУ - НОМЕР_2 ), а саме стосовно банківського карткового рахунку № НОМЕР_1 .

З метою з'ясування обставин, що мають суттєве значення для повного і неупередженого розслідування, підтвердження фактів причетності осіб до вчинення кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, а також з метою встановлення інших осіб причетних до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації щодо здійснення всіх розрахунково-касових операцій за вказаними рахунками.

Є достатні підстави вважати, що зазначені документи зберегли на собі сліди злочину, відомості, що в них містяться, можуть бути використані як докази, тому вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, для отримання інформації та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги неможливість одержання відомостей щодо викрадення грошових коштів та осіб, які можуть бути до цього причетні в інший спосіб, а також те що в матеріалах кримінального провадження №12023232040000083 від 27.02.2023 наявні достатні підстави вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці, яка знаходиться у володінні АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код в ЄДРПОУ - НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Доводи учасників процесу у справі.

Слідчий в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.

Згідно положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Мотивація суду:

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання в частині є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, викладені у клопотанні, а також те що є можливість використання як доказів відомостей, що містяться у документах, які знаходяться у володінні банківської установи, та не можливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених відомостей, то слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, із можливістю вилучити (здійснити виїмку) копій документів.

Досудове розслідування здійснюється визначеною групою слідчих та дізнавачів, до складу якої входить і слідчий, який звернувся із зазначеним клопотанням. Тимчасовий доступ до речей і документів надається виключно слідчим та дізнавачам, які є стороною кримінального провадження.

Ч. 1 ст. 165 КПК України передбачає, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів визначені ст. 166 КПК України.

Враховуючи, що в інший спосіб дані документи (інформацію) отримати неможливо, керуючись положеннями ст.ст. 2, 40, 131, 132, 159, 160, 162 КПК України, слідчий суддя,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим СВ Херсонського районного управління поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 дозвіл на тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних) з можливістю їх копіювання, в тому числі на носії інформації в електронному вигляді, що становлять банківську таємницю, яка перебуває у володінні АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код в ЄДРПОУ - НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , які містять інформацію щодо:

- руху коштів по банківському картковому рахунку № НОМЕР_1 , а також банківських рахунках, оформлених на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ;

- відкриття банківського карткового рахунку № НОМЕР_1 , а також банківські рахунки оформлені на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , відомості про власника банківського рахунку (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, відомості про документ, що підтверджує особу, ідентифікаційний код, дані про реєстрацію місця проживання, контактний телефон);

- того, чи підключено банківський картковий рахунок № НОМЕР_1 , а також банківські рахунки оформлені на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , до системи дистанційного керування каналами зв'язку. Якщо так, то надати інформацію про IP - адреси, з яких здійснювалося управління банківським рахунком у період з моменту відкриття розрахункового рахунку по день проведення процесуальної дії;

- руху коштів з посекундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дата, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва/прізвище, ім'я, по батькові, код ЄДРПОУ/ідентифікаційний код, номер рахунку, назва банку, МФО банку) та адресами банкоматів, в яких знімалися грошові кошти (вулиця, населений пункт, місто, район, область),

- фотографій зроблених камерами банкоматів в момент видачі чи зарахування грошей по банківському картковому рахунку № НОМЕР_1 ,

- банківських рахунків, оформлених на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , у період з моменту відкриття розрахункового рахунку по день проведення процесуальної дії;

- руху коштів у друкованому та електронному вигляді за період часу з моменту відкриття розрахункового рахунку по день проведення процесуальної дії з обов'язковим зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суми коштів, повних даних отримувачів коштів (у тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, призначення платежу (куди та за що відправлено кошти по рахунку банківської картки), місце зняття грошових коштів.

Ухвала підлягає негайному виконанню особою, яка відповідальна за виконання ухвали.

Ухвала може бути пред'явлена до виконання протягом двох місяців з дня її проголошення.

Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
121844693
Наступний документ
121844695
Інформація про рішення:
№ рішення: 121844694
№ справи: 766/12406/24
Дата рішення: 20.09.2024
Дата публікації: 26.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (14.10.2024)
Дата надходження: 10.10.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
01.08.2024 10:20 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 10:30 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 10:50 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 11:15 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 11:30 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 11:45 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 14:45 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 15:05 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 15:25 Херсонський міський суд Херсонської області
01.08.2024 15:40 Херсонський міський суд Херсонської області
16.08.2024 11:30 Херсонський міський суд Херсонської області
16.08.2024 13:15 Херсонський міський суд Херсонської області
19.08.2024 13:00 Херсонський міський суд Херсонської області
21.08.2024 08:30 Херсонський апеляційний суд
21.08.2024 08:35 Херсонський апеляційний суд
22.08.2024 08:35 Херсонський апеляційний суд
27.08.2024 09:45 Херсонський міський суд Херсонської області
27.08.2024 09:55 Херсонський міський суд Херсонської області
27.08.2024 10:15 Херсонський міський суд Херсонської області
27.08.2024 10:25 Херсонський міський суд Херсонської області
27.08.2024 10:45 Херсонський міський суд Херсонської області
28.08.2024 11:30 Херсонський міський суд Херсонської області
28.08.2024 14:30 Херсонський міський суд Херсонської області
28.08.2024 15:00 Херсонський міський суд Херсонської області
30.08.2024 09:45 Херсонський міський суд Херсонської області
05.09.2024 09:45 Херсонський міський суд Херсонської області
09.09.2024 13:00 Херсонський міський суд Херсонської області
09.09.2024 13:30 Херсонський міський суд Херсонської області
13.09.2024 09:30 Херсонський міський суд Херсонської області
01.10.2024 11:15 Херсонський апеляційний суд
01.10.2024 11:30 Херсонський апеляційний суд
01.10.2024 11:45 Херсонський апеляційний суд
09.10.2024 13:30 Херсонський міський суд Херсонської області
11.10.2024 10:15 Херсонський міський суд Херсонської області
11.10.2024 14:30 Херсонський міський суд Херсонської області
14.10.2024 09:00 Херсонський міський суд Херсонської області