Справа № 478/1233/24 Пров.№ 1-в/478/317/2024
20 вересня 2024 року смт. Казанка
Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання адміністрації ДУ «Казанківська виправна колонія (№93)» стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженьця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громодянина України, прибуде на територію, що обслуговується Заводським ВП ГУНП в Миколаївській області на постійне місце проживания у зв'язку з заявою від засудженого: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 19.11.2014 року Миколаївським районним судом Миколаївської області за ст. 307 ч. 2 КК України до 7 років позбавлення волі без конфіскації майна,
про можливість встановлення адміністративного нагляду,
Начальник ДУ «Казанківська виправна колонія (№ 93)» звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , на підставі пункту «б» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», мотивуючи його тим, що останній, засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, вперто не бажає стати на шлях виправлення та залишається небезпечними для суспільства, тому після звільнення потребує встановлення адміністративного нагляду.
У поданні зазначено, що засуджений ОСОБА_3 за період відбуття покарання в ДУ «Казанківська виправна колонія (№ 93)» був розподілений до відділення СПС №12, заохочень не мав. Систематично порушує режим утримання, за що має 11 стягнень, з яких 4 не погашені, а саме 07.06.2023 року порушив розпорядок дня, 27.07.2023 року та 06.11.2023 року вилучено КРП та 28.03.2024 року порушив розпорядок дня. В скоєному розкаюється частково, міру покарання призначену судом вважає занадто суровою.
23.10.2024 року ОСОБА_3 звільняється з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання. Адміністрація ДУ «Казанківська виправна колонія (№ 93)» просить встановити адміністративний нагляд відносно засудженого відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» як особі, яка вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечною для суспільства із встановленням слідуючих обмежень: заборони виходу з будинку з 22:00 години до 06:00 години наступного дня та обов'язку реєстрації у органі поліції 2 рази на місяць.
Представник Казанківської ВК № 93 та засуджений у судове засідання не з'явилися, про час і місце судового засідання були повідомленні належним чином, надали до суду заяву про розгляд подання за їх відсутності. Засуджений ОСОБА_3 проти задоволення подання не заперечував.
Відповідно до ч. 4 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду подання, не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» № 264/94-вр від 01.12.1994 року, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Відповідно до ст. 10 вказаного вище Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження, зокрема: а)заборона виходу з будинку(квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годинна добу; г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
З матеріалів справи вбачається, що засуджений ОСОБА_3 останній раз був засуджений 19.11.2014 року Миколаївським районним судом Миколаївської області за ст. 307 ч. 2 КК України до 7 років позбавлення волі без конфіскації майна. За період відбуття покарання в ДУ «Казанківська виправна колонія (№ 93)» був розподілений до відділення СПС №12, заохочень не мав. Систематично порушує режим утримання, за що має 11 стягнень, з яких 4 не погашені, а саме 07.06.2023 року порушив розпорядок дня, 27.07.2023 року та 06.11.2023 року вилучено КРП та 28.03.2024 року порушив розпорядок дня. В скоєному розкаюється частково, міру покарання призначену судом вважає занадто суровою. Тобто засуджений ОСОБА_3 на протязі всього часу відбування покарання порушував установлений порядок відбування покарання. Потребує постійного контролю зі сторони персоналу установи. Безповідально ставиться до робіт із благоустрою установи виконання кримінальних покарань, в колоннії не працевлаштований. На профілактичному облку не перебуває. У відносинах з представниками адміністрації не завжди ввічлитивий i тактовний, законні вимоги виконує тільки під постійним контролем. Неохоче підтримує охайний зовнівній вигляд та спальне місце . До майна установи ставиться з недбалістю. Зв'язок з родичами підтримує , але матеріально не залежить.
23.10.2024 року ОСОБА_3 звільняється з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання.
З наданої ДУ «Казанківська ВК (№ 93») характеристики та довідки на засудженого вбачається, що за час тримання в установі виконання покарань ОСОБА_3 характеризується негативно, допустив 11 стягнень, з яких 4 не погашені, а саме 07.06.2023 року порушив розпорядок дня, 27.07.2023 року та 06.11.2023 року вилучено КРП та 28.03.2024 року порушив розпорядок дня.. Заохочень не має. Тобто засуджений ОСОБА_3 на протязі всього часу відбування покарання порушував установлений порядок відбування покарання. Потребує постійного контролю зі сторони персоналу установи. Безповідально ставиться до робіт із благоустрою установи виконання кримінальних покарань, в колоннії не працевлаштований. На профілактичному облку не перебуває. У відносинах з представниками адміністрації не завжди ввічлитивий i тактовний, законні вимоги виконує тільки під постійним контролем. Неохоче підтримує охайний зовнівній вигляд та спальне місце . До майна установи ставиться з недбалістю. Зв'язок з родичами підтримує , але матеріально не залежить.
Зважаючи на характер порушень та частоту їх вчинення, вбачається, що засуджений ОСОБА_3 ігнорував установлений порядок відбування покарання та не реагував на заходи стягнення.
Відповідно до ч. 2, 4, 5 ст. 123 КВК України, участь засуджених у виховних заходах, які проводяться в колоніях, враховується при визначенні ступеня їхнього виправлення, а також при застосуванні заходів заохочення і стягнення. Стимулювання правослухняної поведінки засуджених здійснюється за допомогою програм диференційованого виховного впливу з урахуванням їхньої поведінки, психічного стану і ступеня соціальної занедбаності. Програми диференційованого виховного впливу на засуджених повинні враховувати можливості виховної функції режиму відбування покарання, загальноосвітнього і професійно-технічного навчання, заходів заохочення і стягнення, які застосовуються до осіб, позбавлених волі, самодіяльних організацій засуджених, громадських, благодійних і релігійних організацій, а також залучення засуджених до самовиховання.
Однак ОСОБА_3 не бере участі у програмах диференційовано-виховного впливу до засуджених .
Враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_3 був неодноразово засуджений до позбавлення волі за умисні злочини та своєю поведінкою не довів, що став на шлях виправлення, а навпаки його поведінка свідчить, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, задля виконання завдань адміністративного нагляду, судом встановлено підстави для встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком на 12 місяців, із застосуванням обмежень, вказаних у поданні, що відповідають переліку, наведеному у ст. 10 Закону України №264/94-вр від 01.12.1994 року.
Керуючись п. "г" ст. 3, ст. ст. 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, ст. 369-372, 395 КПК України,суд -
Подання начальника Державної установи «Казанківська виправна колонія (№ 93)» про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після звільнення з місць позбавлення волі, адміністративний нагляд терміном на один рік з наступними обмеженнями:
а) заборона виходу з будинку чи іншого житла у період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня;
б) реєстрація у відділі поліції два рази на місяць.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з моменту її проголошення через Казанківський районний суд Миколаївської області до Миколаївського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя : ОСОБА_1