нп 3/490/3447/2024
Центральний районний суд м. Миколаєва
54067, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 490/8287/24
18 вересня 2024 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Демінська О.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Миколаєва, військовослужбовку, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-11 КУпАП,
Згідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення серії А1688 № 6 від 13.09.2024 року, матрос ОСОБА_1 самовільно залишила територію в/ч НОМЕР_1 та була відсутня на військовій службі протягом 5 днів з 04.09.2024 року по 08.09.2024 року без поважних причин в умовах особливого періоду під час правового режиму воєнного стану, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-11 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії А1688 № 6 від 13.09.2024 року не зазначено норму закону, за якою ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, а саме частину ст. 172-11 КУпАП не вказано, тоді як вказана стаття містить чотири частини.
Кваліфікація дій, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, є обовязковою та є компетенцією особи, якою складається протокол про адміністативне правопорушення, на яку також покладено і обовязок збору доказів.
Дії ОСОБА_1 у протоколі про військове адміністративне правопорушення не конкретизовані та не кваліфіковані.
За таких обставин суд приходить до висновку, що матеріали справи про військове адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до військової частини НОМЕР_1 для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 247, 280, 283-284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В: Адміністративні матеріали про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-11 КУпАП - повернути до військової частини НОМЕР_1 для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Демінська