Номер провадження: 22-ц/813/6135/24
Справа № 501/3019/23
Головуючий у першій інстанції Смирнов В. В.
Доповідач Дришлюк А. І.
про прийняття справи до провадження
18.09.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Дришлюка А.І., суддів Громіка Р.Д., Драгомерецького М.М.,
отримавши у порядку автоматизованого розподілу справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Пасічник Олена Вячеславівна, на заочне рішення Іллічівського міського суду Одеської області від 19 березня 2024 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
04.08.2023 року представник ПАТ АБ «Укргазбанк» - Поліщук Павло Анатолійович звернувся до Іллічівського міського суду Одеської області із позовною заявою про стягнення заборгованості. Свої позовні вимоги обґрунтовував тим, що 25.03.2020 року між АБ "Укргазбанк" та ОСОБА_1 укладено договір приєднання до правил відкриття та обслуговування поточного рахунку фізичної особи, операції за якими здійснюється з використанням електронних платіжних засобів та надання послуг за платіжними картками ПАТ АБ «Укргазбанк» відкрито договір споживчого кредиту №2020/І_С/198/-000621. Згідно з укладеним договором банк видав відповідачеві кредитну картку, відкрив картковий рахунок та надав кредит шляхом встановлення ліміту дозволеного овердрафту орієнтованою сумою до 10000,0 грн. , максимальною до 300000,0 грн. із сплатою 36% річних (базова процентна ставка) та 48% річних за прострочення заборгованості, строк дії договору з 25.03.220 р. по 24.03.2021р.
ПАТ АБ "Укргазбанк" зазначає, що відповідач своєчасно не повернув кредит, не сплатив процентів за користування ним у строки, визначені договором. Зважаючи на те, що позичальник не дотримувався умов договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та встановлення ліміту дозволеного овердрафту за картковим рахунком позивач просив суд стягнути з відповідача заборгованість за вказаним договором у сумі 15267,66 грн., з яких: 10288,25 грн. заборгованість по кредиту, 4979,41 грн. заборгованість по процентам (а.с. 1-20).
Заочним рішенням Іллічівського міського суду Одеської області від 19.03.2024 року позовні вимоги ПАТ АБ «Укргазбанк» було вирішено задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ АБ «Укргазбанк» заборгованість за договором споживчого кредиту від 25.03.2020. №2020/І_С/198/-000621 у розмірі 15267,66 грн. Стягнуто судовий збір у розмірі 2 684,00 грн (а.с. 36-37).
Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 11.06.2024 року відмовлено ОСОБА_1 у поновленні строку на подання заяви про перегляд заочного рішення. Заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду від 19.03.2024 р. у цивільній справі за позовом ПАТ АБ «Укргазбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості залишено без задоволення (а.с. 51).
24.06.2024 року ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Пасічник О.В., звернувся до суду із апеляційною скаргою, в якій просив рішення Іллічівського міського суду Одеської області від 19.03.2024 року скасувати. В обґрунтування апеляційної скарги зазначав, що розгляд справи відбувся за його відсутності, без забезпечення судом першої інстанції належного повідомлення про дату та час судового засідання. При цьому, апелянт стверджує, що судом не була враховану сума грошових коштів, яка була ним внесена в жовтні місяці в рахунок погашення заборгованості у розмірі 15267,90 грн, внесення якої впливає на розгляд справи, в тому числі на предмет спору загалом (а.с. 54-72).
Ухвалою Одеського апеляційного суду від 19.07.2024 року, після усунення апелянтом недоліків апеляційної скарги, було відкрито апеляційне провадження (а.с. 86).
У зв'язку зі звільненням у відставку з посади судді Одеського апеляційного суду ОСОБА_2 , згідно рішення Вищої ради правосуддя № 2518/0/15-24 від 20.08.2024 року, протоколом повторного автоматизованого розподілу справ між суддями від 04.09.2024 року, цивільну справу було розподілено на колегію суддів: головуючого суддю Дришлюк А.І., суддів Лозко Ю.П., Коновалової В.А.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу справ між суддями від 10.09.2024 року цивільну справу було розподілено на колегію суддів: головуючого суддю: Дришлюка А.І., суддів Громіка Р.Д., Драгомерецького М.М.
Згідно положень ч. 1 ст. 369 ЦПК України, апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Таким чином, оскільки провадження по справі за апеляційною скаргою було відкрито, справу необхідно прийняти до провадження, враховуючи при цьому вищезазначені положення ч. 1 ст. 369 ЦПК України щодо розгляду справ даної категорії.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 31, 33, 260 ЦПК України, Одеський апеляційний суд,
Прийняти до провадження цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Пасічник Олена Вячеславівна, на заочне рішення Іллічівського міського суду Одеської області від 19 березня 2024 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Учасники можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет за веб-адресою -https://reyestr.court.gov.ua/
В процесі розгляду справ Одеським апеляційним судом застосовуються Правила організації ефективного цивільного судочинства, затверджені Радою суддів України №14 від 28.02.2020 року, з текстом яких можна ознайомитися за посиланням: https://oda.court.gov.ua/sud4813/inshe/3/1163581/
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді Одеського апеляційного суду А.І. Дришлюк
Р.Д. Громік
М.М. Драгомерецький