Справа № 438/1480/24
Провадження № 3/438/693/2024
іменем України
18 вересня 2024 року м. Борислав
Суддя Бориславського міського суду Львівської області Дудар О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від ВП № 1 Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Борислав, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 187 КУпАП,
встановив:
У провадження Бориславського міського суду Львівської області перебуває справують справа № 438/1480/24 (провадження № 3/438/693/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення від 21 серпня 2024 року серії ВАД № 557460) та справа № 438/1481/24 (провадження № 3/438/694/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення від 21 серпня 2024 року серії ВАД № 559670).
Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки вказані протоколи про адміністративне правопорушення складені у відношенні однієї особи, знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд та постанова у жодній із справ ще не приймалась, зазначені вище справи підлягають об'єднанню в одне провадження, з присвоєнням номеру № 438/1480/24 (провадження №3/438/963/2024).
У протоколі про адміністративне правопорушення від 21 серпня 2024 року серії ВАД № 557460 вказано, що ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом у ВП №1 ДРВП ГУНП у Львівській області згідно із ухвалою Бориславського міського суду Львівської області від 27 лютого 2024 року, якою встановлено обмеження покидати місце проживання будинок АДРЕСА_1 з 22:00 по 06:00 наступного дня, час перевірки 13 серпня 2024 року о 00:17 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, таким чином вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП.
Крім того, згідно із протоколом про адміністративне правопорушення від 21 серпня 2024 року серії ВАД № 556970 ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом у ВП №1 ДРВП ГУНП у Львівській області згідно із ухвалою Бориславського міського суду Львівської області від 27 лютого 2024 року, якою встановлено обмеження покидати місце проживання будинок АДРЕСА_1 з 22:00 по 06:00 наступного дня, час перевірки 16 серпня 2024 року о 02:44 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, таким чином вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні визнав свою вину.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Частина 1 статті 187 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі статтею 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 187 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколами про адміністративне правопорушення від від 21 серпня 2024 року серії ВАД № 557460 та від 21 серпня 2024 року серії ВАД № 559670;
- копією ухвали ухвалою Бориславського міського суду Львівської області від 27 лютого 2024 року;
- копіями рапортів від 13 та 16 серпня 2024 року;
- поясненнями ОСОБА_1 від 21 серпня 2024 року.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 187 КУпАП.
Відповідно до статті 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосування з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинених нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність (стаття 33 КУпАП).
Обставин, що пом'якшують або обтяжують правопорушення не встановлено.
З урахуванням статті 36 КУпАП, визначаючи ОСОБА_1 вид адміністративного стягнення у межах санкції частини 1 статті 173-2 КУпАП, суд, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини у скоєнні правопорушень, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім цього, відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 33, 173, 251, 283, 284 КУпАП, суд
постановив:
Об'єднати в одне провадження справу № 438/1480/24 (провадження № 3/438/693/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та справу № 438/1481/24 (провадження № 3/438/694/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП, з присвоєнням номеру справи 438/1480/24 (провадження № 3/438/693/2024).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушення, передбачених частиною 1 статті 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення
- за частиною 1 статті 187 КУпАП - штраф у розмірі 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 (вісімдесят п'ять) гривень;
- за частиною 1 статті 187 КУпАП - штраф в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 (сто сімдесят) гривень;
У порядку частини 2 статті 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 170,00 (сто сімдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Бориславський міський суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олена ДУДАР