печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30401/24-к
пр. № 1-кс-26950/24
09 липня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та просив задовольнити клопотання в повному обсязі з викладених в ньому підстав.
Представник особи у володіні якої знаходяться речі та документи в судове засідання не зявилась, належним чином була повідомлена, причини неявик суду не відомі. На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться витребувані документи (інформація). Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання дійшов до наступного висновку. Слідчий в своєму клопотанні зазначив, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №62023000000000282 від 29.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.
Під час досудового розслідування встановлено, що в період 2016 року невстановлені службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ІНФОРМАЦІЯ_2 діючи умисно та за попередньою змовою в інтересах гірничо-збагачувальних холдингів російської федерації ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а також експедиторських компаній ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » безпідставно здійснили перегляд тарифних умов з метою встановлення пільгових тарифів для російських перевізників вантажу, значно знизивши їх, внаслідок чого завдано збитків державі в особі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Під час досудового розслідування серед іншого встановлено, що згідно з пунктом 1 наказу ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 28.12.2015 № 084 Тарифна комісія ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі - Комісія, Тарифна комісія) утворена у такому складі:
голова комісії: ОСОБА_4 - член правління;
заступники голови Комісії: ОСОБА_5 - начальник Департаменту комерційної роботи, ОСОБА_6 - заступник начальника Департаменту комерційної роботи;
члени Комісії: ОСОБА_7 - начальник Департаменту корпоративної інформатизації; ОСОБА_8 - начальник ІНФОРМАЦІЯ_10 ; ОСОБА_9 - заступник начальника Департаменту планування та контролю за закупівлями матеріально-технічних ресурсів; ОСОБА_10 - заступник начальника Департаменту комерційної роботи; ОСОБА_11 - в.о. директора з безпеки; ОСОБА_12 - заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_11 ; ОСОБА_13 - заступник начальника Фінансово-економічного департаменту; ОСОБА_14 - начальник управління тарифів Департаменту комерційної роботи; ОСОБА_15 - заступник начальника внутрішнього контролю.
Пунктом 3 цього наказу встановлено, що на час відсутності голови Комісії його обов'язки виконує один з його заступників.
Наказ ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 28.12.2015 № 084 підписали: в.о. голови правління ОСОБА_16 , члени правління - ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 .
Разом з цим, наказами ІНФОРМАЦІЯ_12 від 29.03.2016 № 226, від 09.08.2016 № 492 та від 02.12.2016 № 740 вносились зміни до особового складу Комісії, повноваження якої діяли у відповідні періоди.
Наказом ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 29.01.2016 № 036 затверджено Положення про Тарифну комісію ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі - Положення про тарифну комісію), яким регламентовано діяльність Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Прийняттю Тарифною комісією рішення (протокол № 3/1) передувало звернення від ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (м. Москва), ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (м. Старий Оскол), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (смт Яковлево), якими ініціювалось питання щодо перегляду ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » діючих тарифних умов на вантажні транзитні перевезення залізної руди з російської федерації.
Водночас по інших питаннях, які безпосередньо пов'язані з транзитом залізної руди, ЗРС, окатишів на даному засіданні Тарифної комісії, а також на попередніх засіданнях, членам Тарифної комісії не були надані детальні обґрунтування, довідкові матеріали, фінансово-економічні розрахунки та копії звернень вантажовідправників. Відповідно зазначені матеріали не були опрацьовані і обговорені членами Тарифної комісії. Таким чином, до засідання Тарифної комісії та під час його проведення ми не володіли всією необхідною для прийняття рішення інформацією, внаслідок чого були позбавлені можливості оцінити фінансові втрати, до яких може призвести прийняття цього рішення. Після проведення аналізу фактичних обсягів транзиту залізничної руди, ЗРС, обкотишів за лютий 2016 року, а також затверджених планів на березень 2016 року вважаємо, що рішення, зазначене в пункті 1.1.1 протоколу засідання Тарифної комісії № 3 від 01.03.2016 щодо встановлення нових тарифних умов може призвести до значних фінансових втрат для ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » орієнтовно 5.1-6.8 млн. долл. США в розрахунку: 3-4 долл. США на тонну вантажу (знижка в залежності напрямку перевезення), що помножено на тис. тонн (фактичний обсяг перевезень за лютий 2016 року) та помножено на місяці (період надання пільгового тарифу). У зв'язку з цим заявляємо про відклик своїх підписів під протоколом Тарифної комісії № 3 від 01.03.2016 року та просимо доручити голові Тарифної комісії ОСОБА_20 невідкладно провести засідання Тарифної комісії, на якому повторно розглянути питання щодо зміни тарифних умов перевезення транзитом з Російської Федерації залізної руди, ЗРС, обкотишів з 01.03.2016 по 30.06.2016 (включно)».
З огляду на зазначене, три члени комісії відізвали свої підписи на протоколі № 3/1, тобто протокол № 3/1 прийнятий 5 членами комісії із 8 присутніх на засіданні, що становить менше 2/3 членів Комісії, що були присутні на засіданні, тоді як згідно з пунктом 11 Положення про Тарифну комісію рішення приймається, якщо за нього проголосувало не менше як дві третини членів Комісії, які присутні на засіданні.
Отже, згідно з наказом ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 29.03.2016 № 226, окрім заступника голови Тарифної комісії ОСОБА_6 , зі складу Тарифної комісії виключено ОСОБА_9 , ОСОБА_13 та ОСОБА_11 , які підписали доповідну записку від 02.03.2016 року.
Крім того, начальника Департаменту комерційної роботи ОСОБА_5 (колишнього заступника голови Тарифної комісії) наказом від 29.03.2016 № 226 включено до складу членів Тарифної комісії, тоді як рішенням правління від 15.03.2016 (протокол № 10) було ухвалено вивести його зі складу Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », через що не дотримано положення підпункту 11 пункту 122 Статуту ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », згідно з яким голова правління відповідно до рішень правління товариства підписує від імені товариства розпорядчі документи (накази) та вчинення інших правочинів у межах своїх повноважень. За матеріалами кримінального провадження встановлено, що рішення, затверджене протоколом засідання Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 22.06.2016 № 7, щодо продовження дії пільгових тарифів було прийнято членами Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » без документів, що обґрунтовують економічну доцільність пільгових тарифів, про що свідчать дані службової перевірки, проведеної на виконання доручення голови правління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відповідно до наказу «Про проведення службової перевірки» від 14.07.2016 № 439, за результатами якої складено Акт службової перевірки від 29.07.2016 № ЦБ-11/12 (далі - Акт службової перевірки).
Так, відповідно до протоколу засідання Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 29.09.2016 № 10, затвердженого головою комісії - членом правління ОСОБА_21 від 30.09.2016 та схваленого до опублікування рішенням правління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 04.10.2016 № 57, члени Комісії розглянули звернення ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (пункт 2.3 другого питання денного) щодо подовження до 31.12.2016 діючих на період з 01.03.2016 по 30.09.2016 (включно) тарифних умов та обсягів виконання перевезень залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) з російської федерації, що слідують територією України та прийнято таке рішення: «подовження дії тарифних умов, зазначених в пунктах 4.1 та 37.2 таблиці пункту 12.1 розділу 2 додатку 3 Тарифної політики, що застосовувались з 01.07.2016 по 30.09.2016 (включно) на транзитні перевезення залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) з російської федерації, недоцільно».
Вказане рішення прийнято членами Комісії, про свідчать підписи присутніх осіб: ОСОБА_8 , ОСОБА_22 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_14 , ОСОБА_6 , ОСОБА_15 .
При цьому обсяги перевезень транзитних вантажів залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) з російської федерації у жовтні-грудні 2016 року без надання пільгових тарифів суттєво не змінилися і становили 1 629 427,50 тонн, що на 1,4 відсотка або на 22 744,98 тонн менше за обсяги таких же перевезень у липні-вересні 2016 року з наданням пільгових тарифів (1 652 172,48 тонн).
Варто зауважити, що у 2016 році між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_13 » не було фінансово-господарських відносин.
Як зазначено в Акті службової перевірки від 29.07.2016 (стор. 8-9), за інформацією Департаменту комерційної роботи на 26.07.2016 прямих договорів між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » немає. Крім того, Департаментом комерційної роботи вказано про відсутність практики встановлення персональних знижок для окремих платників за перевезення транзитних вантажів по залізницях України. У разі встановлення пільгових тарифів, ці тарифи діють для всіх без виключення експедиторських організацій, які укладали договір «Про організацію транзитних перевезень вантажів залізничним транспортом України». Платниками за транзитні перевезення по території України залізної руди, залізорудного концентрату, обкотишів з російської федерації за 2016 рік виступають наступні експедиторські організації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ДФ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Відповідно до даних філії « ІНФОРМАЦІЯ_15 » оплату провізних платежів може здійснювати як відправник, так і експедиторські організації.
Однак, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мала договірні відносини про організацію перевезень транзитних вантажів залізницями України з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ДФ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », а саме: залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) з російської федерації, -дія яких подовжувалась відповідними додатковими угодами, а саме:
між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в особі в.о. голови правління ОСОБА_16 та члена правління ОСОБА_17 , та товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (Замовник), в особі генерального директора ОСОБА_25 , укладено додаткову угоду від 30.12.2012 № 2 до договору від 23.12.2014 № 401-106/2014-ЦЮ про організацію перевезень транзитних вантажів залізничним транспортом України, дію якого до подовжено на 2016 фрахтовий рік;
між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в особі в.о. голови правління ОСОБА_16 та члена правління ОСОБА_17 , та дочірньою фірмою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (Замовник), в особі директора ОСОБА_26 , укладено додаткову угоду від 30.12.2015 № 14 до договору від 19.12.2011 № 001-312/2011-ЦЮ про організацію перевезень транзитних вантажів залізницями України, дію якого до подовжено на 2016 фрахтовий рік;
між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в особі в.о. голови правління ОСОБА_16 та члена правління ОСОБА_17 , та товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (Замовник), в особі директора ОСОБА_27 , укладено додаткову угоду від 30.12.2015 № 12 до договору від 22.12.2011 № 027-361/2011-ЦЮ про організацію перевезень транзитних вантажів залізницями України, дію якого подовжено на 2016 фрахтовий рік, проте вказаний договір Сторонами розірвано відповідно до договору від 22.09.2016 про припинення зобов'язань за договором від 22.12.2011 № 027-361/2011-ЦЮ про організацію перевезень транзитних вантажів залізничним транспортом України на 2016 фрахтовий рік;
між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в особі в.о. голови правління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ОСОБА_16 та члена правління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 , та експедиторською організацією товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_9 », в особі директора ОСОБА_28 (Замовник), укладений договір від 24.05.2016 № 491/56/2016-ЦЮ про організацію перевезень транзитних вантажів залізничним транспортом України на 2016 фрахтовий рік.
Також під час досудового розслідування 29.03.2024 за участю спеціаліста ОСОБА_29 (заступника начальника відділу контролю діяльності суб'єктів господарювання та фінансових установ Департаменту взаємодії з правоохоронними органами та забезпечення безпеки діяльності працівників ІНФОРМАЦІЯ_17 ) проведено огляд документів з метою дослідження питань щодо обґрунтованості розгляду членами Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на засіданнях Тарифної комісії 01.03.2016 та 22.06.2016 пропозицій, які надійшли від ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (російська федерація), ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (російська федерація), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (російська федерація), щодо встановлення пільгових тарифів на перевезення транзитних вантажів з російської федерації залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601,7203) на період з 01.03.2016 по 30.06.2016 (включно) та обґрунтованості прийняття рішення (протокол від 22.06.2016 №7) членами Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо встановлення пільгових тарифів на перевезення транзитних вантажів з російської федерації залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601,7203) на період з 01.07.2016 по 30.09.2016 (включно), а також довідки (висновку) ІНФОРМАЦІЯ_17 від 07.04.2024.
За результатами огляду спеціаліст ОСОБА_29 на підставі наданих документів кримінального провадження надала пояснення: членами Тарифної комісій ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 01 березня та 22 червня 2016 року на засіданнях Тарифної комісії розглянуто пропозиції, що надійшли від ТОВ УК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (російська федерація), ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (російська федерація), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (російська федерація), з розрахунками філії « ІНФОРМАЦІЯ_15 », які не містять:
альтернативних напрямків перевезень вантажу та провізної плати за перевезення інших країн, або іншими видами транспорту, через що не дотримано вимог пункту 3.2 Порядку встановлення пільгових тарифів на перевезення транзитних вантажів (додаток 1 до Положення про Тарифну комісію ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », затвердженого наказом ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 29.01.2016 № 036);
необхідного обґрунтування та доцільності надання пільгового тарифу, оскільки:
гарантований обсяг транзиту залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) з російської федерації у розмірі 3,0 млн тонн на 2016 рік був удвічі меншим за обсяги попереднього року, при цьому фактичний обсяг у січні-лютому 2016 року склав 712 987,15 тонн, тобто без надання знижки прогнозний річний обсяг транзиту становив понад 4 млн тонн;
обсяги перевезень транзитних вантажів залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) з російської федерації у жовтні-грудні 2016 року без надання пільгових тарифів суттєво не змінилися і становили 1 629 427,50 тонн, що на 1,4 відсотка або на 22 744,98 тонн менше за обсяги таких же перевезень у липні-вересні 2016 року з наданням пільгових тарифів (1 652 172,48 тонн).
03.04.2024 постановою слідчого доручено проведення судової економічної експертизи експертам ІНФОРМАЦІЯ_18 .
08.05.2024 отримано висновок експерта від 06.05.2024 №66/5, складений за результатами проведення судової економічної експертизи в кримінальному провадженні, у якому зазначено:
1. Довідка спеціалістів ІНФОРМАЦІЯ_17 від 07.03.2024 в частині розміру завданої матеріальної шкоди (збитків) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » внаслідок встановлення пільгових тарифів на перевезення транзитних вантажів з російської федерації, а саме залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) на період з 01.03.2016 по 30.06.2016 (включно), з урахуванням протоколу огляду від 29.03.2024, документально підтверджуються в загальній сумі 1 306 023,94 доларів США, що в гривневому еквіваленті за курсом Національного банку України складає 32 763 649,10 гривень (тридцять два мільйони сімсот шістдесят три тисячі шістсот сорок дев'ять грн 10 коп).
2. Довідка спеціалістів ІНФОРМАЦІЯ_17 від 07.03.2024 в частині розміру завданої матеріальної шкоди (збитків) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » внаслідок встановлення пільгових тарифів на перевезення транзитних вантажів з російської федерації, а саме залізної руди, ЗРС (ГНВ 2601, 7203) на період з 01.07.2016 по 30.09.2016 (включно), з урахуванням протоколу огляду від 29.03.2024, документально підтверджуються у загальній сумі 1 912 241,52 доларів США, що в гривневому еквіваленті за курсом Національного банку України, складає 48 115 952, 98 гривень (сорок вісім мільйони сто п'ятнадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дві грн 98 коп).
Правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність:
Досудове розслідування у кримінальному провадженні №62023000000000282 від 29.03.2023 здійснюється за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України.
Речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати:
На даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні почеркознавчої експертизи документів, а саме у ідентифікації виконавця рукописного тексту і підпису у протоколох засідання Тарифної комісії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », витягах з протоколів засідання Правління ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », наказів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про введення в дію пільгових тарифів, тощо.
З цією метою слідчим призначено почеркознавчу експертизу документів.
Згідно вимог пунктів 1.1 та 1.3. Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів орган досудового розслідування повинен надати експерту оригінали документів, а також вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.
При цьому, вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (літерні та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження і не пов'язані з їх обставинами; умовно-вільними є зразки почерку та підпису, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов'язані з обставинами цієї справи або виконані після відкриття провадження у справі та є як пов'язаними зі справою, так і не пов'язаними з її обставинами; експериментальні зразки почерку та підпису, що виконані за завданням органу, який призначив експертизу, у зв'язку з призначенням такої експертизи.
Таким чином, з метою забезпечення проведення почеркознавчої експертизи документів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ), а саме до особових справ наступних осіб: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_7 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ; ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_38 .
Підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи:
Зазначені документи з вільними та умовно вільними зразками підпису та почерку ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_7 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ; ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_38 , перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ).
Значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні та обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження:
Оригінали зазначених документів та зроблені експертом за результатом їх дослідження висновки в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, без встановлення яких неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення, встановити всіх осіб, причетних до вчинення правопорушення, надати правову оцінку їхнім діям та забезпечити прийняття законних процесуальних рішень.
Можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю:
На даний час у ході досудового розслідування, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, оскільки вищевказані речі та документи можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а саме під час проведення почеркознавчої експертизи документів, оскільки в інший спосіб (вимога слідчого) неможливо здобути вказані докази. Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність в задоволенні клопотання про надання тимчасового доступу до документів які знаходять у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки такі дані необхідні для ефективного здійснення досудового розслідування. Керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити. Надати тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, які входять до складу слідчої групи у кримінальному провадженні № 62023000000000282 - ОСОБА_3 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , а саме до документів особової справи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_7 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ; ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_38 , які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх оригіналів. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею та надати їй можливість вилучити оригінали Службовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі. Зобовязати слідчого/прокурора у кримінальному провадженні № 62023000000000282 від 29.03.2023 після проведення експертизи повернути вилучені оригінали до АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Підготовлено в 2 примірниках Прим. 1 - знаходиться в матеріалах кримінального провадження №757/30401/24-к Прим.2 - Слідчому ОСОБА_3 Копія: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Виконавець: ОСОБА_1 09.07.2024