Справа № 405/6287/24
3/405/1837/24
13.09.2024 року м. Кропивницький
Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі: головуючого судді Бистрова С.А. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
у провадження Ленінського районного суду м. Кіровограда надійшов протокол № 284 від 10.09.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи в порядку підготовки справи до розгляду, суд вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України з наступних підстав.
Як вбачається із ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 , однак не зазначено адресу розташування вказаного органу що має значення для територіальної підсудності розгляду справи та правильного вирішення справи. Від того, чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Згідно зі ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Оскільки наведені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали справи як неналежно оформлені підлягають направленню до органу, який порушив адміністративне переслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 КУпАП, -
постановив:
матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 172-6 КУпАП повернути до Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для належного оформлення.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Сергій Анатолійович Бистров